گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

رویداد گیلان :، نخستین نشست برنامه‌ریزی چارچوب و محورهای آموزشی تجارت با اوراسیا به همت اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت برگزار شد. رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت در این جلسه با تأکید بر ضرورت آمادگی همه دستگاه‌ها برای پیوستن به این اتحادیه گمرکی اظهار کرد: روند حاکم بر مراودات اقتصادی و بازرگانی در جهان […]

..................... تاریخ انتشار:01 دسامبر 2019 ......................

رویداد گیلان :، نخستین نشست برنامه‌ریزی چارچوب و محورهای آموزشی تجارت با اوراسیا به همت اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت برگزار شد.

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت در این جلسه با تأکید بر ضرورت آمادگی همه دستگاه‌ها برای پیوستن به این اتحادیه گمرکی اظهار کرد: روند حاکم بر مراودات اقتصادی و بازرگانی در جهان امروز به‌گونه‌ای است که تولیدکنندگان و صاحبان برندهای مطرح و معتبر دنیا برای خروج از رکود و شکست در عرصه رقابت اقتصادی، توجه خود را هدفمندانه در جهت دستیابی بازارهای جدید و به‌تبع آن توسعه روزافزون صادرات معطوف می‌دارند.

محمد فیض با بیان اینکه پیوستن ایران به اتحادیه اوراسیا در راستای گسترش بازارهای جدید قابل ارزیابی است، گفت: توسعه صادرات غیرنفتی نقش مؤثری در بهبود وضعیت اقتصادی کشور دارد.

وی با اشاره به اینکه توجه جدی به صادرات غیرنفتی، پیدا کردن بازارهای جدید صادراتی و رفع موانع پیش روی صادرات، از اصلی‌ترین راه‌های فعال کردن اقتصاد کشور است، افزود: بازار بزرگ اوراسیا می‌تواند از طرفی تأمین‌کننده نیازهای داخلی و از طرف دیگر محرکی قابل‌قبول برای افزایش تولید و به‌تبع صادرات باشد.

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت با اشاره به حجم ۸۶۶ میلیارد دلاری تجارت اوراسیا با جهان در سال ۲۰۱۸ بیان کرد: از این مقدار مبادلات تجاری فقط ۶۸۷ میلیارد آن مربوط به روسیه است.

فیض با تأکید بر ضرورت آشنایی کارکنان دستگاه‌ها و همه فعالان اقتصادی با قوانین و آداب تجارت با اوراسیا تصریح کرد: آموزش همه دست‌اندرکاران و تجار و بازرگانان سبب خواهد شد تا از یک‌سو فرایند خدمت‌رسانی به فعالان این عرصه توسط دستگاه‌های دولتی روان‌تر و گسترش تجارت با کشورهای عضو اوراسیا و کاهش ریسک و خطرپذیری محصولات صادراتی توسط تجار فراهم آید.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)