کدام نمایندگان مجلس طرح سوال از رئیس جمهور را امضا کردند؟ / ۶ نماینده گیلانی جزء امضا کنندگان+ اسامی
مسکن در دولت روحانی ۵۸۶ درصد گران شد+ نمودار
موفقیت‌های عجیب جانشین حاج قاسم/ نبرد شبح‌گونه سردار قاآنی در منطقه
این فرد شایستگی رفتن به مجلس را ندارد/ یازده نماینده گیلان نظرشان را به طور شفاف درباره دلخوش بیان کنند
گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان

رویداد گیلان :ولی داداشی   از پایان مهلت دولت برای اصلاح آیین‌نامه اجرایی استخدامی نیرو‌های حق التدریس خبر داد و اظهار داشت: مهلت وزیر آموزش و پرورش برای ارجاع این آئین‌نامه به دولت و اصلاح آن امروز تمام شد بنابراین وی در صورت عدم اصلاحات لازمه باید در صحن علنی مجلس جهت پاسخگویی حاضر شود. نایب رئیس […]

..................... تاریخ انتشار:12 نوامبر 2019 ......................

رویداد گیلان :ولی داداشی   از پایان مهلت دولت برای اصلاح آیین‌نامه اجرایی استخدامی نیرو‌های حق التدریس خبر داد و اظهار داشت: مهلت وزیر آموزش و پرورش برای ارجاع این آئین‌نامه به دولت و اصلاح آن امروز تمام شد بنابراین وی در صورت عدم اصلاحات لازمه باید در صحن علنی مجلس جهت پاسخگویی حاضر شود.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به خاطر سئوال وی به وزیر آموزش و پرورش جهت اصلاح آئین‌نامه اجرایی جذب این نیروها ۲ هفته مهلت داده بود عنوان کرد: طبق تبصره ۱۰ ماده ۱۷ سه گروه نهضتی، شرکتی، مربیان پیش‌دبستانی که تا سال ۹۱ کار کردند باید تبدیل وضعیت شوند.

داداشی از کمبود معلم در مدارس سطح کشور و فراهم بودن امکان جذب معلمان شرکتی، نهضتی و مربیان پیش‌دبستانی سخن گفت و تصریح کرد: امروز در کشور کلاس‌های خالی بدون معلم مشاهده می‌شود بنابراین انتظار می‌رفت دولت نیز از ظرفیت نیروهای نهضتی، شرکتی، مربیان پیش‌دبستانی به عنوان حق‌التدریسی استفاده کند.

وی جذب معلمان شرکتی، نهضتی و مربیان پیش‌دبستانی در آموزش و پرورش توسط دولت مطابق با قانون برنامه ششم توسعه را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: دولت به جای اجرای قانون سال گذشته تعدادی از نیروهای پیش‌دبستانی و شرکتی را حذف کرد و امسال نیز به وسیله یک آئین‌نامه قصد فرار کردن و عدم اجرای قانون را دارند.

نماینده مردم آستارا در مجلس با بیان اینکه دولت برای عدم جذب این نیروها یک اشکال قانونی را مطرح کرده و مدعی است نیروهای پیش‌دبستانی و شرکتی باید از دولت فیش حقوقی داشته باشند افزود: بر اساس همین سنگ‌اندازی‌های غیرقانونی دولت، آموزش و پرورش تمام ابلاغیه‌های صادر شده امسال برای این نیروها را لغو کرد.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از پیگیری‌های خود و قول مساعد وزیر آموزش و پرورش برای اصلاح آئین‌نامه اجرایی استخدامی نیرو‌های حق‌التدریس در مدت یک هفته سخن گفت و ابراز داشت: با توجه به اینکه مهلت وزیر برای انجام این کار امروز به پایان می‌رسد امیدواریم وعده‌های وی برای اصلاح آئین‌نامه در دولت تحقق پیدا کرده باشد.

داداشی تضاد و تناقص آشکار آیین‌نامه اجرایی استخدامی نیرو‌های حق‌التدریس با قانون را بار دیگر مورد تأکید قرار داد و با بیان اینکه دولت همیشه با اجرای این بخش از قانون مشکل داشته است عنوان کرد: مسأله فیش حقوقی و یا برگزاری آزمون در حقیقت بهانه‌تراشی‌های دولت است تا از زیر بار اجرای قانون مصوب مجلس فرار کند.

وی ادعای دولت مبنی بر اینکه تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی، نهضتی و پیش‌دبستانی بار مالی زیادی دارد را کاملاً رد کرد و با اشاره به اینکه ردیف اعتباری لازم برای آن توسط مجلس مشخص شده تصریح کرد: اگر همچنان دولت از قانون تمکین نکند وزیر آموزش و پرورش به زودی باید در صحن علنی مجلس جهت پاسخگویی به نمایندگان حاضر شود.

نماینده مردم آستارا در مجلس از درخواست خود به وزیر کشور جهت ارتقاء سطح شهرداری آستارا نیز سخن گفت و در تشریح این مطلب ابراز داشت: چند وقت پیش بنده درخواستی از وزیر کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای انجام این کار داشتم که البته با موافقت وزیر کشور هم‌اکنون درجه شهرداری آستارا به ۸ ارتقاء پیدا کرد.

داداشی در مورد مهم‌ترین مزیت‌ها و کارکردهای ارتقاء درجه شهرداری آستارا مواردی را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: تأمین امکانات و تجهیزات در سطحی بالاتر، تخصیص اعتبارات و بودجه بیشتر و مواردی از این دست از جمله مزیت‌هایی است که شهرداری آستارا پس از ارتقاء درجه خود به نحو بیشتری می‌تواند از آن بهره‌مند شود.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)بایگانی شمسی
جولای 2020
ی د س چ پ ج ش
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
تقویم شمسی
تیر ۱۳۹۹
ی د س چ پ ج ش
« خرداد    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱