گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

رویداد گیلان ،نادر جهان‌آرای عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گیلان اظهار داشت: شعار سال تحصیلی امسال “مدرسه محل زیست تحصیلی پرنشاط و شرافتمندانه” است که عوامل و مدیران مدارس با توجه به اهمیت آن بایستی شرایط لازم را برای فعالیت‌های مناسب دانش‌آموزان در مدارس فراهم کنند. مدیرکل آموزش و پرورش استان […]

..................... تاریخ انتشار:۲۱ آبان ۱۳۹۸ ......................

رویداد گیلان ،نادر جهان‌آرای عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گیلان اظهار داشت: شعار سال تحصیلی امسال “مدرسه محل زیست تحصیلی پرنشاط و شرافتمندانه” است که عوامل و مدیران مدارس با توجه به اهمیت آن بایستی شرایط لازم را برای فعالیت‌های مناسب دانش‌آموزان در مدارس فراهم کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان به مشارکت خوب خیران و خیرخواهان مدرسه‌ساز در زمینه ساخت و ساز‌های مربوط به مدارس اشاره و بیان کرد: از تمام نهادهای مردمی و  خیران که در زمینه ساخت و ساز مدارس مشارکت داشتند تشکر می‌کنم.

جهان‌آرای با بیان اینکه استان گیلان تنها استانی است که از داشتن استخر شنای فرهنگیان محروم است ابراز داشت: بسیاری از استان‌های کشور دارای استخر شنای مختص فرهنگیان هستند اما گیلان از آن محروم است و ما در این زمینه نیازمند توجه و حمایت جدی هستیم.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی و تربیتی رشد در استان گیلان خاطرنشان کرد: چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی و تربیتی رشد به زودی در استان گیلان برگزار می‌شود.

معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش گیلان نیز در این جلسه اظهار داشت: برگزاری جشنواره رشد موجب می‌شود که دانش‌آموزان کمتر به مفاهیم انتزاعی متوسل شوند و تجارب واقعی و حقیقی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد و موجب افزایش مشارکت‌های عمومی آنان می‌شود.

محمد امجدی با اشاره به اهداف جشنواره بین‌المللی رشد اشاره خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از صنعت سینما در آموزش و پرورش، تشویق هنرمندان به ساخت فیلم‌های آموزشی و تنوع‌بخشی به امر آموزش و پرورش از اهداف این جشنواره است.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه گیلان با ۹۶٫۹ درصد باسوادی جزو ۴ استان باسواد کشور است اظهار داشت: شهرستان شفت با ۱٫۹ درصد دارای بیشترین رشد باسوادی است و پس از آن شهرستان‌های آستارا و تالش دارای بیشترین رشد سواد‌ آموزی هستند.

سیروس محمدی با اشاره به برخی مشکلات حوزه سواد‌آموزی تصریح کرد: رجعت بی‌سوادی در نوسوادان و کم‌سوادان، عدم احساس نیاز در افراد بی‌سواد برای باسواد شدن و عدم مشارکت برخی نهادها از جمله مشکلات حوزه سواد‌آموزی استان گیلان است.

وی به انتظارات معاونت سواد‌آموزی آموزش و پرورش گیلان از شورای پشتیبانی در اجرای طرح “شتاب‌بخشی سواد‌آموزی” استان اشاره و بیان کرد: پیشنهاداتی مانند ارائه بسته‌های تشویقی به افراد معرفی‌شده از سوی دستگاه‌ها در صورت ثبت‌نام در کلاس‌های سواد‌آموزی از انتظارات مدنظر است.

محمدی با اشاره به لزوم همکاری صدا و سیما در اجرای طرح “شتاب‌بخشی سواد‌آموزی” استان گفت: همکاری صدا و سیمای  استان در زمینه پخش تیزرهای تبلیغاتی و سواد آموزی نیز از انتظارات معاونت سواد‌آموزی استان در اجرای طرح “شتاب‌بخشی سواد‌آموزی” گیلان است.

جمیل عباسی غریب، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان نیز در این جلسه گفت: در سال تحصیلی ۹۳-۹۴ اعتباری خوبی برای اعزام دانش‌آموزان به اردوهای راهیان نور اختصاص یافت که در آن سال ۱۷ هزار و ۷۰۰ نفر به مناطق غرب کشور اعزام شدند اما امروز به دلیل عدم اعتبار مناسب، اعزام‌ها کم شده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این جلسه با اشاره به تقویت مهارت‌های اجتماعی دانش‌آموزان اظهار داشت:‌ با توجه به توانایی‌های دانش‌آموزان هنرستان‌ها در زمینه کارهای طراحی و تولیدی لازم است که یک محل دائمی برای عرضه تولیدات دانش‌آموزان در استان اختصاص داده شود.

جابر اخلاقی به توانمندی‌های دانش‌آموزان در زمینه تولیدات باغی، کشاورزی و دامی اشاره و بیان کرد: اخیراً مقرر شد که با همکاری شهرداران و بخشداران مناطق، محل و غرفه‌هایی برای عرضه محصولات و تولیدات دانش‌آموزان در محل برگزاری بازارهای هفتگی استان گیلان در نظر گرفته شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان نیز در این جلسه با اشاره به نقش رسانه در عرصه آموزش اظهار داشت: آموزش و پرورش در بسیاری حوزه‌ها موفقیت‌های خوبی کسب کرده است و رسانه نیز از نقش ویژه‌ایبرای اطلاع‌رسانی این موفقیت‌ها و دستاوردهای علمی برخوردار است.

محمدباقر باقرزاده با بیان اینکه صدا و سیما اخبار مربوط به اعزام دانش‌آموزان به اردوهای راهیان نور را در تمام شهرستان‌ها پوشش می‌دهد گفت: گزارشات المپیاد‌های ورزشی و دیگر مسابقات نیز به صورت زنده در سطح ملی پخش می‌شود.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)