گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

رویداد گیلان :، ارسلان زارع عصر امروز در جلسه شورای آموزش‌وپرورش در سالن اجتماعات استانداری گیلان با اشاره به اهمیت آموزش در جامعه و گرامیداشت هفته وحدت اظهار کرد: آموزش‌وپرورش یکی از مقوله‌های مهم در جامعه است که باید نسبت به آن توجه داشت. وی با تأکید بر لزوم نشاط و زیست امیدوارانه در مدارس […]

..................... تاریخ انتشار:۲۱ آبان ۱۳۹۸ ......................

رویداد گیلان :، ارسلان زارع عصر امروز در جلسه شورای آموزش‌وپرورش در سالن اجتماعات استانداری گیلان با اشاره به اهمیت آموزش در جامعه و گرامیداشت هفته وحدت اظهار کرد: آموزش‌وپرورش یکی از مقوله‌های مهم در جامعه است که باید نسبت به آن توجه داشت.

وی با تأکید بر لزوم نشاط و زیست امیدوارانه در مدارس برای دانش آموزان گفت: با تقدیر از تلاش‌های فراوان، فرایند تحقق پرسش مهر رئیس‌جمهوری، در همه مدارس باید مستمراً به‌طورجدی صورت گیرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه کسب رتبه چهارم گیلانی‌ها در برخورداری سواد، نشان‌دهنده سابقه درخشان و فرهیختگی این استان است، تصریح کرد: باوجوداینکه گیلان در بحث سوادآموزی در رتبه خوبی قرار دارد اما این رتبه خوب، منافی لزوم تلاش بیشتر برای تثبیت سواد در بین سوادآموزان و ارتقای این رتبه نخواهد بود.

نماینده عالی دولت در استان با تأکید بر لزوم تکمیل بانک اطلاعاتی بی‌سوادان استان افزود: ایجاد تقاضا در راستای استقبال برای سواددار شدن، مقوله مهمی است که اداره سوادآموزی به کمک رسانه‌های جمعی باید آن را در دستور کار خود قرار دهد.

زارع اردوی راهیان نور را حرکتی مطلوب در  ارتقای عزت‌نفس دانش آموزان دانست و گفت: اگرچه اعتبارات این کار در سطح ملی انجام می‌شود اما وجود مشکل و چالش آن‌ها باید به‌صورت جدی برطرف شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه نماز، نقش تربیتی ارزشمند و پایداری در تکمیل شخصیتی دانش آموزان دارد، خاطرنشان کرد: مقوله نماز جماعت باید به‌صورت جدی در مدارس  در جهت رونق نماز در مدارس پیگیری شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر لزوم کمک به دانش آموزان کم برخوردار در راستای ایجاد موقعیت مناسب آموزشی بیان کرد: کارآفرینی و مهارت افزایی دانش آموزان باید به‌صورت جدی در مدارس دنبال و پوشش اخبار آن، در خبر جوانه‌ها به پیشنهاد مدیرکل صداوسیمای استان، می‌تواند اثرات قابل‌توجهی را متوجه دانش آموزان کند.

زارع تقویت روحیه کارآفرینی و  روحیه مهارتی ارجح بر کسب منافع مالی دانست و گفت: المپیاد درون مدرسه‌ای و  حیات پویا در مدارس باید  به‌صورت جدی پیگیری شود تا مهارت افزایی و کارآفرینی در مدارس ترویج شود.

وی با بیان اینکه کم‌تحرکی یکی از مشکلاتی است که دانش آموزان ما با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند، تصریح کرد: انجام طرح‌های تحرکی در مدارس منجر به تحرک و فعالیت بیشتر دانش آموزان بوده که علاوه بر سلامتی جسمانی روحیه بانشاط تری را متوجه دانش آموزان می‌کند.

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم توجه به ورزش‌های قهرمانی همگام با ورزش‌های همگانی بیان کرد: طرح المپیاد درون مدرسه‌ای، طرح بسیار خوبی است که قهرمانان آینده کشور را کشف و شکوفا می‌کند، بنا براین باید با برنامه‌ریزی بیشتر، از فضای موجود در مدارس  به بهترین نحو استفاده کرد.

رئیس شورای آموزش‌وپرورش استان گیلان جشنواره فیلم رشد را  یکی از موضوعاتی دانست که روی رشد کیفی دانش آموزان تأثیر می‌گزارد و افزود: باید تلاش کرد تا هم‌زمان با چهل و نهمین جشنواره رشد در کشور، این جشنواره  در استان گیلان نیز فعالیت کند.

استاندار گیلان با اشاره به مشارکت مردمی در امر آموزش استان گیلان گفت: ۱۶ درصد از دانش آموزان در مدارس غیردولتی مشغول به تحصیل هستند ازاین‌رو، در امر مشارکت مردمی، استان گیلان ازجمله استان‌های خوب و پیشرو است، چراکه  سیاست دولت  و تکلیف سند بالادستی نیز به همراهی آموزش‌وپرورش با مشارکت‌های مردمی در امر آموزش‌وپرورش تأکید دارد.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)