کدام نمایندگان مجلس طرح سوال از رئیس جمهور را امضا کردند؟ / ۶ نماینده گیلانی جزء امضا کنندگان+ اسامی
مسکن در دولت روحانی ۵۸۶ درصد گران شد+ نمودار
موفقیت‌های عجیب جانشین حاج قاسم/ نبرد شبح‌گونه سردار قاآنی در منطقه
این فرد شایستگی رفتن به مجلس را ندارد/ یازده نماینده گیلان نظرشان را به طور شفاف درباره دلخوش بیان کنند
گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان

رویداد گیلان:محمدمهدی قربانیان امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز ثبت‌نام هجدهمین دوره آزمون قرآن و عترت اظهار کرد: ثبت‌نام از متقاضیان جهت شرکت در هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت در بهمن‌ماه سال جاری، از ۲۰ آبان ماه و هم‌زمان با سراسر کشور در گیلان نیز آغاز می‌شود. وی با بیان اینکه این آزمون […]

..................... تاریخ انتشار:10 نوامبر 2019 ......................

رویداد گیلان:محمدمهدی قربانیان امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز ثبت‌نام هجدهمین دوره آزمون قرآن و عترت اظهار کرد: ثبت‌نام از متقاضیان جهت شرکت در هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت در بهمن‌ماه سال جاری، از ۲۰ آبان ماه و هم‌زمان با سراسر کشور در گیلان نیز آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه این آزمون در چهار گروه امتحانی و ۱۵ رشته برگزار می‌شود، گفت: آزمون چهار گروه ترجمه و مفاهیم قرآن، معارف اهل‌بیت (ع)، حفظ قرآن کریم و آموزش‌های الکترونیک در دی و بهمن‌ماه ۱۳۹۸ برگزار می‌گردد.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف گیلان با بیان اینکه ستاد راهبری حفظ قرآن کریم امسال در سازمان اوقاف و امور خیریه مستقر است، افزود: آزمون به‌صورت کتبی و الکترونیکی برگزار می‌شود و شرکت در تمامی رشته‌های آزمون برای همه داوطلبان مرد و زن، بدون هرگونه محدودیت سنی، آزاد است.

قربانیان با اشاره به جوایز ستاد راهبری حفظ قرآن کریم به حافظان تصریح کرد: شرکت‌کنندگانی که پنج جزء از قرآن کریم را حفظ کرده‌اند ولی در آزمون سراسری سال ۹۶ و ۹۷ قبول نشده باشند یا پنج جزء به محفوظات قبلی‌شان اضافه کرده باشند علاوه بر آزمون کتبی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اگر در آزمون شفاهی اوقاف و امور خیریه در اسفند‌ماه، حدنصاب را کسب کنند، بدون قرعه‌کشی مبلغ پانصد هزار تومان پرداخت می‌کنند.

وی با اشاره به جزئیات ثبت‌نام برای متقاضیان بیان کرد: علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام در آزمون می‌توانند از تاریخ  ۲۰ آبان ماه تا ۱۵ آذرماه سال جاری با مراجعه به سایت www.quranedu.ir در صورت واجد شرایط شرکت در آزمون ثبت نام کنند.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف گیلان با بیان اینکه یکی از ارکان زیربنایی توسعه فرهنگ قرآنی، تعمیم و تعمیق مفاهیم قرآن کریم و معارف اهل‌بیت (ع) در میان آحاد جامعه است، گفت: این توسعه از طریق ارتباط و انس هرچه بیشتر با مضامین آیات کلام وحی و آموزه‌های گهربار عترت در جامعه محقق می‌شود.

قربانیان اثربخشی هرچه بیشتر این برنامه‌ها را از مأموریت‌های راهبردی معاونت قرآن و عترت دانست و خاطرنشان کرد: حمایت از برنامه‌های آموزشی برای تحقق این هدف و تلاش برای کارآمدی و اثربخشی هرچه بیشتر این برنامه‌ها از مأموریت‌های راهبردی معاونت قرآن و عترت است.

وی با بیان اینکه برگزاری منظم و سالانه آزمون‌های سراسری قرآن و عترت یکی از اقدامات مهم، لازم و تأثیرگذار در این رابطه است، افزود: از مهم‌ترین اهداف این آزمون سراسری قرآن و عترت، می‌توان به سنجش و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد آموزشی مؤسسات و مراکز قرآنی کشور و ایجاد انگیزه در میان عموم مردم به‌ویژه نوجوانان و جوانان برای فراگیری معارف قرآن و عترت اشاره کرد.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)