کدام نمایندگان مجلس طرح سوال از رئیس جمهور را امضا کردند؟ / ۶ نماینده گیلانی جزء امضا کنندگان+ اسامی
مسکن در دولت روحانی ۵۸۶ درصد گران شد+ نمودار
موفقیت‌های عجیب جانشین حاج قاسم/ نبرد شبح‌گونه سردار قاآنی در منطقه
این فرد شایستگی رفتن به مجلس را ندارد/ یازده نماینده گیلان نظرشان را به طور شفاف درباره دلخوش بیان کنند
گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان

رویداد گیلان :، حمیدرضا آبایی ظهر امروز در مراسم روز گرامیداشت دریانوردی با بیان اینکه گیلان دارای ظرفیت خوبی در حوزه بنادر و دریانوردی است، اظهار کرد: استان گیلان دارای نواحی ساحلی بسیار زیادی است که اگر به آن توجه شود بسیار می‌تواند به استان گیلان در حوزه‌های اقتصادی و گردشگری کمک کند. وی با […]

..................... تاریخ انتشار:10 نوامبر 2019 ......................

رویداد گیلان :، حمیدرضا آبایی ظهر امروز در مراسم روز گرامیداشت دریانوردی با بیان اینکه گیلان دارای ظرفیت خوبی در حوزه بنادر و دریانوردی است، اظهار کرد: استان گیلان دارای نواحی ساحلی بسیار زیادی است که اگر به آن توجه شود بسیار می‌تواند به استان گیلان در حوزه‌های اقتصادی و گردشگری کمک کند.

وی با اشاره به تخصصی بودن سازمان بین‌المللی دریانوردی گفت: بحث یکپارچگی و همبستگی میان کشورهای عضو دریانوردی، بسیار حائز اهمیت بوده و به همین دلیل این سازمان پس از ۱۰ سال تلاش توسط سازمان ملل ایجاد شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به دلایل تشکیل سازمان بین‌المللی دریانوردی افزود: ایمنی و امنیت کشتی‌های دریانوردی، به وجود آوردن سامانه ایمنی دریانوردی و معضل آلودگی آب دریا توسط کشتی‌های حامل کانتر نفت و‌ جلوگیری از این آلودگی برای نهادهای بین‌المللی حائز اهمیت بوده و هدف اصلی این سازمان توجه به این نکات است.

آبایی نقش آموزش در حوزه دریانوردی را بسیار مهم دانست و بیان کرد: سازمان بین‌المللی دریانوردی تأکید بسیار زیادی به انجام آموزش در کشورهای تابع خود دارد و بر این اساس فهرست‌های سفید، سیاه و خاکستری را تهیه‌کرده و کشور ایران با تلاش مسؤولین دریانوردی در حوزه آموزش خوب عمل کرده و در لیست سفید جای گرفته است.

وی با اذعان به اینکه دریانوردی خیلی مورد استقبال بانوان  قرار نگرفته است، تصریح کرد: اگر کشورها بتوانند سرمایه‌گذاری لازم را برای حضور بانوان در بنادر و دریانوردی انجام دهند بسیار برای آن کشور مفید است بر همین اساس سازمان بین‌المللی دریانوردی در خصوص توانمندسازی حضور بانوان در حمل نقل و دریایی شعاری را انتخاب کرده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اعلام میزان دریانورد موجود در دنیا گفت: در دنیا یک‌میلیون دریانورد وجود دارد که ۹۰ درصد آن مرد بوده و آن ۱۰ درصد بانوان در کشتی‌های تفریحی کار می‌کنند که باید این آمار با توجه به سند توسعه دریانوردی افزایش پیدا کند.

آبایی از صدور ۱۲۰ هزار گواهی‌نامه دریانوردی در گیلان خبر داد و افزود: در دریای خزر ۴۵ کشتی با ۴۰۰ دریانورد ایرانی وجود داشته و‌ برای ۱۲۰ هزار دریانورد، گواهی‌نامه در استان صادرشده است.

وی با تأکید بر لزوم توجه مسؤولین به تبادل اطلاعات با کشورهای عضو دریانوردی بیان کرد: ایران در ۳۰ کنوانسیون دریانوردی عضو بوده و هدف از این عضویت، دریافت تسهیلات دریانوردی، تبادل اطلاعات و دریافت دانش‌های لازم از دیگر کشورها است تا باعث پیشرفت در این حوزه شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه جمهوری اسلامی دارای پتانسیل خوبی در حوزه دریانوردی است، خاطرنشان کرد: امیدوارم به‌زودی و با آموزش و دانش‌های لازم دیگر هیچ دریانورد خارجی در کشتی‌های کشور و دریای خزر فعالیت نکرده و ایران صادرکننده دریانورد باشد.

آبایی با اشاره به اقدامات انجام‌شده برای توسعه دریانوردی در بندر انزلی گفت: بندر انزلی در سال‌های گذشته به دلایلی جایگاه خود در دریانوردی را ازدست‌داده بود که سعی داریم با توسعه زیرساخت‌ها این شهرستان را به جایگاه برتر خود برسانیم زیرا دارای نوار ساحلی مناسبی است.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)