گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان خبر داد

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان از احداث مجتمع خدمات درمانی و توان‌بخشی و دارویی در استان گیلان و از افتتاح حوزه درمان و توان‌بخشی با حمایت خیرین در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

..................... تاریخ انتشار:04 نوامبر 2019 ......................

به گزارش رویداد گیلان ،مهدی ولی پور  با اشاره به حدود ۲۸ هزار مورد خدمات درمانی و دارویی ارائه‌شده توسط حوزه بهداشت، درمان و توان‌بخشی جمعیت هلال‌احمر استان گیلان در ۶ ماهه نخست سال جاری اظهار کرد: وظایف جمعیت‌های ملی رفع آلام و کمک به‌سلامت انسان‌ها است.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال‌احمر ایران در طول دوران فعالیت خود، فعالیت‌های بسیاری با فراز و نشیب‌های متفاوت داشته، گفت: در دوره‌ای نیز شبکه بزرگی از درمان را در کشور به شکلی کارآمد اداره می‌کرده است و متناسب با شرایط و تغییر در شرح وظایف، نقش جمعیت هلال‌احمر به حوزه امداد و نجات شیب بیشتری پیدا کرد، بااین‌وجود همواره هنر جمعیت هلال‌احمر در حوزه سلامت کم‌رنگ نشده و نسبت به سایر سازمان‌های مردم‌نهاد در این زمینه بسیار درخشیده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گیلان با تأکید بر ضرورت پررنگ‌تر کردن نقش جمعیت هلال احمر در حوزه سلامت، تصریح کرد: از اولویت‌های هلال‌احمر در حوزه سلامت، کمک به تأمین سلامت آسیب‌دیده‌ترین بخش جامعه است، چراکه هدف جمعیت هلال‌احمر برداشتن باری از دوش دولت در حوزه سلامت و فعالیت در حوزه‌هایی است که سایر نهادها و بخش‌های خصوصی حاضر به پذیرش مسؤولیت این بخش نیستند و علاوه بر آن باید همه تلاش خود را به کار ببندیم تا درزمینهٔ آمادگی شرایط اضطراری برجسته باشیم.

ولی پور توجه به ارزش‌های سازمانی این جمعیت را بسیار ضروری دانست و گفت: خدمات جمعیت هلال‌احمر به مردم باید شایسته و بایسته ارائه شود و لذا باید به رعایت استانداردها در ارائه خدمات توجه جدی داشت و در ارائه خدمات سلامت به نیازهای اساسی مردم توجه کرد.

وی با اشاره به اینکه هلال‌احمر در ارائه خدمات سلامت به مردم در مقایسه با سایر دستگاه‌ها از قوانین خود نیز جلوتر است، بیان کرد: زنجیره مغفول حوزه سلامت در کشور، توان‌بخشی است که اهمیت آن بیش از درمان بوده و امیدواریم از این طریق، شاهد شکل‌گیری زنجیره توان‌بخشی در کشور و استان گیلان باشیم.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان از احداث مجتمع خدمات درمانی و توان‌بخشی و دارویی در استان گیلان خبر داد و افزود: جانمایی این مرکز توسط جمعیت هلال‌احمر در یک مکان درخور شأن مردم استان در شهر رشت مشخص‌شده و در حال حاضر داروخانه جمعیت هلال‌احمر در آن مستقرشده است و در آینده نزدیک نیز حوزه درمان و توان‌بخشی با حمایت خیرین به‌زودی افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

ولی پور با اشاره به عملکرد حوزه بهداشت، درمان و توان‌بخشی جمعیت هلال‌احمر گیلان در ۶ ماهه نخست سال جاری تصریح کرد: بیش از هزار و ۱۳ مورد خدمات درمانی و بیش از ۲۶ هزار و ۹۶۲ خدمات دارویی و نیز اجرای طرح ویزیت و خدمات درمانی رایگان به مناسبت هفته هلال‌احمر و هفته ملی سلامت، جمعاّ به ارزش ۱۱ میلیون و ۵۵۰ هزار ریال توسط حوزه بهداشت، درمان و توان‌بخشی جمعیت هلال‌احمر استان گیلان در ۶ ماهه نخست سال جاری ارائه‌شده است.

وی با اشاره به سازمان‌دهی گروه‌های درمان اضطراری گفت: جمعیت هلال‌احمر در بخش BHCU دارای ۱۶ تیم و در بخش RDH دارای ۶ تیم است که با  ۳۶۹ نفر داوطلب با تخصص‌های مختلف درمان اضطراری هم‌وطنان را در مواقع حوادث پوشش می‌دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گیلان با اشاره به اقدامات شاخص حوزه بهداشت، درمان و توان‌بخشی جمعیت هلال‌احمر استان گیلان افزود: برگزاری اردوی بقا در شرایط سخت در اردوگاه چاف، دریافت ۵۰۰ محموله واکسن مننژیت برای حجاج تمتع در سال ۹۸ از مرکز، برگزاری کمیسیون‌های مشورتی حجاج تمتع، پیگیری سند ساختمان موقوفی مرکز توان‌بخشی رودسر و اخذ سند وکالت‌نامه از واقف ساختمان از اقدامات مهم این حوزه است.

ولی پور واکسیناسیون مننژیت حجاج تمتع، اعزام تیم واکسیناسیون جهت انجام واکسیناسیون حجاج به شهرستان‌ها، اجرای طرح ملی فشارخون هم‌زمان با برگزاری یادواره شهدای امدادگر استان، دریافت واکسن (ب ث ژ) از انستیتو تهران و اجرای ویزیت رایگان فشارخون را از دیگر اقدامات عنوان کرد و گفت: تست قند خون با همکاری استانداری  در طرح جلوگیری از کم‌تحرکی زنان در لاکانشهر، پارک میخک و پارک فرشتگان و خرید ۵۰۰ دز معادل ۵۰ ویال واکسن مننژیت جهت واکسیناسیون زائران عتبات عالیات در اربعین سال جاری از اقدامات شاخص این حوزه است.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)