گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

رویداد گیلان :مراسم راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان با حضور اقشار مختلف مردم از جمله دانش‌آموزان، دانشجویان، فرهنگیان، بازاریان و مسئولان دستگاه‌های لشکری و کشوری با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» از مقابل سپاه ناحیه تا مصلی نماز جمعه برگزار شد. راهپیمایی‌کنندگان در طول مسیر راهپیمایی با در دست داشتن پارچه‌نوشته‌ها […]

..................... تاریخ انتشار:04 نوامبر 2019 ......................

رویداد گیلان :مراسم راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان با حضور اقشار مختلف مردم از جمله دانش‌آموزان، دانشجویان، فرهنگیان، بازاریان و مسئولان دستگاه‌های لشکری و کشوری با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» از مقابل سپاه ناحیه تا مصلی نماز جمعه برگزار شد.

راهپیمایی‌کنندگان در طول مسیر راهپیمایی با در دست داشتن پارچه‌نوشته‌ها و پلاکاردهایی بار دیگر با آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی تجدیدمیثاق کرده و هم‌چون سال‌های گذشته نفرت و انزجار خود را از استکبار جهانی و ایادی خون‌خوارش نشان دادند.

نماینده عالی دولت در شهرستان آستارا در جمع راهپیمایی‌کنندگان یوم‌الله ۱۳ آبان این روز را فریاد برخواسته از احساس دینی و بصیرت نسل جوان پیش‌گام در انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: در ۱۳ آبان هیمنه و قدرت پوشالی و توخالی استکبار جهانی و ایادی وابسته به کفر در هم شکسته شد.

حسن رستم‌زاد با بیان اینکه به برکت خون شهدا و دولت‌های خدمت‌گذار دسیسه‌ها و توطئه‌های استکبار جهانی یکی پس از دیگر خنثی شدند تصریح کرد: جوانان امروز انقلابی به عنوان موتور پیشرو مبارزه با استکبار جهانی موجبات رشد و ترقی روزافزون ایران اسلامی را فراهم کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه امروز جوانان ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، علمی، فناوری، دانش‌های نوین و بنیادی گوی سبقت را از دنیا ربوده‌اند گفت: ملت ایران با تکیه بر نیروی انسانی غنی، بااستعداد، کارآمد و دل‌سوز به یک ابرقدرت در منطقه و دنیا تبدیل شده است.

فرماندار شهرستان آستارا با بیان اینکه ایران اسلامی با تمام بدعهدی‌ها، توطئه‌ها و کارشکنی‌ها به کارگاه بزرگ کار و خدمت به مردم تبدیل شده است افزود: دشمنان نظام و انقلاب اسلامی روز‌به‌روز در برابر اقتدار و عزت ایران اسلامی ذلیل‌تر و خارتر می‌شوند.

رستم‌زاد نیاز امروز کشور برای آبادنی را اتحاد بین مردم و مسئولین دانست و بیان کرد: در طول این  ۴۰ سال گذشته اقدامات خوبی در سطح کشور رخ داده و امید رهبری و  مردم به شما دانش‌آموزانی دوخته شده که موتور محرکه پیشرفت کشور در دست آن‌ها است.

به گزارش فارس، اجرای سرود انقلابی توسط دانش‌آموزان دبستان شاهد ۲۲ بهمن، قرائت بیانیه استکبارستیزی و برگزاری نقاشی زنده توسط دانش‌آموزان مدارس افروز، رفیعیان، اشجعی، خواجه نصیر و ظهیرنیا از دیگر بخش‌های راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان در شهرستان آستارا بود.

هفتم لغایت ۱۳ آبان ماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران به دلیل شهادت تعدادی از دانش‌آموزان در ۱۳ آبان سال ۵۷ در محوطه دانشگاه تهران به عنوان هفته بسیج دانش‌آموزی نام‌گذاری شده است.

انقلاب اسلامی تجلی‌گاه بلوغ فکری دانش‌آموزان است

جانشین فرمانده سپاه ناحیه شهرستان آستارا نیز ظهر امروز در مراسم یادواره ۱۴ شهید دانش‌آموز این شهرستان در محل دبیرستان امام علی(ع) اظهار کرد: دانش‌آموزان در پیروزی انقلاب اسلامی نقش تأثیرگذاری ایفا کرده و بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی به سقوط رژیم شاهنشاهی به دست دانش‌آموزان بارها در سخنرانی‌های خود اشاره کرده بودند.

سرهنگ پاسدار فردین عباس‌زاده انقلاب اسلامی را تجلی‌گاه بلوغ فکری دانش‌آموزان دانست و تصریح کرد: دشمنان نظام و انقلاب اسلامی مدام در حال طراحی نقشه‌های مختلف برای آسیب وارد کردن به نظام و انقلاب اسلامی هستند که با تقویت روحیه خودباوری در دانش‌آموزان می‌توان این نقشه‌ها را خنثی کرد.

وی با اشاره به اینکه نوجوانان و جوانان ایران اسلامی به واسطه انقلاب اسلامی هویت پیدا می‌کنند بیان کرد: دانش‌آموزان ایران اسلامی با دانش‌افزایی، دین‌داری، تخصص و تعهد در راستای پیشرفت ایران اسلامی گام‌های تأثیرگذاری بردارند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آستارا نیز در مراسم یادواره شهدای دانش‌آموز این شهرستان در محل دبیرستان پسرانه امام علی(ع) اظهار کرد: دشمنان نظام و انقلاب می‌خواهند محیط‌های علمی و آموزشی کشور را از یاد و نام شهدا خالی کنند، اما دانش‌آموزان ایران اسلامی این اجازه را به آن‌ها نخواهند داد.

سید سجاد موسوی با بیان اینکه حرکت در مسیر آرمان‌های شهدا باید سرلوحه تحصیل و زندگی دانش‌آموزان قرار گیرد تصریح کرد: انقلاب اسلامی به برکت ایثار و مجاهدت و خون پاک شهیدان به موفقیت های بزرگی در زمینه‌های مختلف علمی و فناوری دسته یافته است.

به گزارش فارس، هفتم تا ۱۳ آبان ماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران به دلیل شهادت تعدادی از دانش‌آموزان در ۱۳ آبان سال ۵۷ در محوطه دانشگاه تهران به عنوان هفته بسیج دانش‌آموزی نام‌گذاری شده است.

شهرستان آستارا ۱۴ شهید دانش‌آموز به نام‌های نژد نقیب‌زاده، بهروز پورمند، حسن وقاری، شهرام شفاهی، ضرغام نصیری، عادل دهنیا، عزیز مریمی، عظیم نوروزی، غلام‌رضا مورخی، مهریار رحیمیان، مجبتی فیض‌الهیان، نادر حاجی‌ عباسی، علی کرامت و گل‌زاده حقی‌مقدم دارد.

دیدار با خانواده شهدای دانش‌آموز، غبارروبی و گلباران مزار شهدا، برگزاری یادواره شهدای دانش‌آمور، نواخته شدن زنگ استکبارستیزی، حضور دانش‌آموزان در راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان، برپایی نمایشگاه عکس و کاریکاتور و برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و هنری با هدف استکبارستیزی از جمله برنامه‌های امسال ستاد گرامی‌داشت هفته بسیج دانش‌آموزی در شهرستان آستارا است.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)