گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار هواشناسی گیلان با اشاره به آغاز دور جدید بارش‌ها در این استان، گفت: دمای هوای گیلان ۴ تا ۷ درجه کاهش می یابد.

..................... تاریخ انتشار:۲۸ مهر ۱۳۹۸ ......................

رویداد گیلان :مازیار غلامی  با اشاره به نفوذ سامانه ناپایدار از امروز به استان گیلان، اظهار کرد: بررسی الگوهای حاکم بر نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده فعالیت این سامانه از ساعات ابتدای امروز در گیلان است.

وی با بیان اینکه این سامانه بارشی تا روز سه شنبه در استان گیلان فعال خواهد بود، گفت: در این مدت دمای هوای گیلان نیز ۴ تا ۷ درجه سانتی‌گراد کاهش خواهد یافت.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار هواشناسی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه وزش باد، احتمال وقوع رعد و برق و هچنین بالا آمدن آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها دور از انتظار نیست، افزود: از عصر امروز به ویژه شب هنگام بارش باران و وزش باد در برخی مناطق بخصوص در مناطق غربی استان شدید پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه برای روز دوشنبه نیز آسمان استان گیلان نیمه ابری تا ابری همراه با پدیده مه آلودگی خواهد بود، تصریح کرد: برای برخی از ساعات بارش‌ها و وزش باد شدید پیش بینی شده است.

غلامی در ادامه با اشاره به اینکه بیشینه دمای هوای شهر رشت مرکز استان گیلان نیز در حال حاضر ۲۱ درجه سانتی‌گراد  و بیشینه رطوبت نیز ۱۰۰ درصد است، بیان کرد: آسمان شهر رشت نیز برای امروز ابری و مه آلود، کاهش نسبی دما و در بعضی از ساعات همراه با بارندگی و وزش باد به ویژه عصر و شب پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: وضعیت ارتفاع موج دریا نیز برای امروز بین یک تا ۱.۵ متر پیش بینی شده است.

سرپرست پیش بینی و هشدار هواشناسی گیلان از کشاورزان، گلخانه داران و پرورش دهندگان مرغ و ماهی نیز خواست تا تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی را در نظر بگیرند، افزود: مسافران و گردشگران نیز از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها جدا خودداری کنند.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)