گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

فرماندار رودسر با اشاره به اینکه چادر شب قاسم‌ آباد به عنوان نخستین اثر مستقل صنایع دستی گیلان ثبت جهانی خواهد شد، گفت: ثبت ملی و جهانی گامی مثبت در اقتصادی کردن صنایع دستی است.

..................... تاریخ انتشار:۲۱ مهر ۱۳۹۸ ......................

رویداد گیلان :، حسین اسماعیل پور بعد از ظهر یکشنبه در نشست برنامه ریزی برای توسعه صنایع دستی روستای قاسم آباد با محوریت شرکت در نشست شورای جهانی صنایع دستی چین و مالزی که در فرمانداری شهرستان رودسر برگزار شد، گفت: چادرشب قاسم آباد بعنوان نخستین اثر مستقل صنایع دستی گیلان ثبت جهانی می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از موارد بسیار مهم در زمینه توسعه گردشگری مسئله صنایع دستی است، افزود: رودسر در زمینه صنایع دستی یکی از شهرستان‌های برتر استان گیلان تلقی می شود و با توجه به ظرفیت‌های غنی فرهنگی و جاذبه‌های طبیعی منطقه تلاش شده تا از این ظرفیت‌ها برای جذب گردشگر و توسعه صنعت گردشگری و ایجاد اشتغال در منطقه استفاده شود.

فرماندار رودسر در ادامه به ظرفیت بخش چابکسر در حوزه گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد و گفت: منطقه قاسم آباد به عنوان دهکده صنایع دستی در کل کشور شناخته شده است و چادر شب این روستا به عنوان نخستین اثر مستقل صنایع دستی گیلان نیز در شرف ثبت جهانی شدن است.

وی در ادامه برپایی تورهای گردشگری، جشنواره‌های بومی و محلی و نمایشگاه‌ها را از راهکارهای مهم در معرفی و شناساندن محصولات تولید شده و صنایع دستی شهرستان رودسر برشمرد و تصریح کرد: همه دستگاهها باید در این زمینه اهتمام ویژه ای داشته باشند.

اسماعیل پور ترویج و پویا شدن اقتصاد صنایع دستی را مهم‌ترین اولویت عنوان و بیان کرد: ثبت ملی و جهانی گام‌هایی برای اقتصادی کردن هنرهای بومی و صنایع دستی است.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)