گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان با تاکید بر لزوم توجه جدی به طب کار گفت: توجه به معاینات سلامت شغلی، از مهمترین راه های حفظ و صیانت از نیروهای کار جوان و مجرب، کاهش میزان ناتوانی و از کارافتادگی، افزایش رضایتمندی و کاهش شکایات از محیط کاری است.

..................... تاریخ انتشار:۲۱ مهر ۱۳۹۸ ......................

رویداد گیلان :فردین مهرابیان روز یکشنبه در دوره بازآموزی طب کار اظهار داشت: نیروی انسانی از سرمایه های اصلی توسعه در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و غیره است و اگر نیروی انسانی سازمان، کارخانه و یا سیستمی توانمند باشد، می تواند سایر منابع را بارور کند و اگر نیروی انسانی از توانمندی های لازم برخودار نباشد، می تواند سایر منابع را هدر دهد.

وی در ادامه سخنانش با بیان این که بر اساس آخرین آمارها، سالانه افزون بر ۲۵۰ میلیون حادثه در محیط های کاری رخ می دهد، اضافه کرد: حوادث ناشی از کار و بیماری های شغلی سالانه جان حداقل دو میلیون نفر را در سراسر دنیا می گیرد، سالانه ۱۶۰ میلیون کارگر دچار بیماری های شغلی می شوند که حدود ۳۵ درصد آنها به بیماری های مزمن ، ۱۰ درصد دچار معلولیت های دائمی و تقریبا ۵ / ۱ درصد این افراد فوت می کنند.

مهرابیان شعار طب کار را پیشگیری مقدم بر درمان عنوان و اظهار کرد: با پیشگیری ، هزینه های مستقیم و غیرمستقیم ناشی از بیماری ها و غیبت های ناشی از کار کاهش می یابد.

میرسعید عطارچی متخصص طب کار نیز در دوره بازآموزی طب کار بیان داشت: حفظ و ارتقاء بالاترین درجه از احساس خوب بودن کارگران از نظر فیزیکی ، ذهنی و اجتماعی در همه مشاغل سلامت شغلی نامیده می شود و طب کار نیز رشته تخصصی است که به شناخت، ارزیابی، تشخیص، مدیریت و کنترل صدمات و بیماری های ناشی از شغل می پردازد.

وی پیشگیری، تشخیص، درمان و بازتوانی بیماری ها و صدمات ناشی از کار را از وظایف متخصصان طب کار عنوان و خاطر نشان کرد: ۷۵ درصد شاغلان جهان در شرایطی مشغول به کارند که استانداردهای توصیه شده رعایت نمی شود، در کشور ما نیز کمتر از این میزان نیست، چه بسا ممکنست که بیشتر هم باشد.

وی متذکر شد: بیماری های شغلی اغلب غیرقابل درمان بوده و بیمار تا آخر عمر با آن درگیرست ، اکثر قریب به اتفاق آنها کشنده نیست، توام با معلولیت و ناتوانی های متعددی است، موجب ابتلای شاغلان در سن جوانی و میانسالی می شود و هزینه های هنگفتی را متوجه صنعت و بیمار می کند.

دوره بازآموزی طب کار به مدت پنج روز با حضور پزشکان متخصص این رشته در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان ادامه دارد.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)