گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

نائب رئیس اتاق اصناف کشور با اشاره به راهکارهای پیشرفت کشور گفت: اگر سعی داریم که کشور روبه‌پیشرفت برود باید نگاه را عوض کرده و به صنایع کوچک توجه ویژه شود.

..................... تاریخ انتشار:۱۷ مهر ۱۳۹۸ ......................

رویداد گیلان :نائب رئیس اتاق اصناف کشور پیش از ظهر امروز در همایش پلیس امنیت در مجتمع فرهنگی خاتم‌الانبیا رشت، با بیان اینکه نیروی انتظامی حافظ امنیت مردم است، اظهار کرد: مأموران زحمتکش نیروی انتظامی با فداکاری و جان‌فشانی خود حافظ امنیت جامعه و مردم بوده و در این راه شهدای زیادی را تقدیم نظام کردند.

جلال الدین محمد شکریه با اشاره به تعداد اتاق‌های اصناف در کشور گفت: در کشور ۴۰۰ اتاق اصناف وجود دارد که با نیروی انتظامی در تعامل کامل بوده و این امر منجر به نظم و انضباط خوبی در اتاق اصناف کشور شده است.

وی از مکانیزه شدن ارتباط بین اماکن و اتاق اصناف خبر داد و افزود: بر اساس آخرین تصمیم‌گیری‌ها مابین نیروی انتظامی و اتاق اصناف مقرر شد که برخی از ارتباط‌ها و تعامل‌های بین اماکن و این اتاق به‌صورت مکانیزه انجام شود.

نائب رئیس اتاق اصناف کشور نقش امنیت در آرامش جامعه را مؤثر دانست و بیان کرد: اگر امنیت وجود نداشته باشد انسان از هیچ نعمت الهی و امکانات نمی‌تواند استفاده کند ولی بعضاً برخی از دستگاه‌ها نظم جامعه را خدشه‌دار کرده و قوه قضائیه و نیروی انتظامی را دچار دردسر می‌کنند.

شکریه با اذعان به اینکه نرخ ارز مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده است، تصریح کرد: نوسانات ارز مشکل زیادی را برای کشور و مردم ایجاد کرده بود اما در مشکلات ارزی کشور بازاریان دخالتی نداشته و هیچ شبکه‌ای در بخش اصناف وجود نداشته چون بازرسان زیادی در این امر نظارت کردند.

وی با قدردانی از بخش‌های مختلف اتاق اصناف گفت: اتاق اصناف کشور نهایت همکاری را با نهادهای مربوطه داشته و با مشکلات ارزی در کشور مقابله کرده و بازار را در بعضی از حوزه‌ها آرام کردند.

اتاق اصناف در سیل اخیر نقش مژثری ایفا کرد

رئیس اتاق اصناف گیلان با اشاره به اقدامات انجام شده توسط اصناف در سال‌های اخیر بیان کرد: اتاق اصناف در مسئله سیل اخیر در کشور و اربعین کمک بسیار زیادی را مردم مدت تا در آرامش به زندگی خود بپردازند.

شکریه با درخواست از دولت در خصوص برقراری امنیت اقتصادی در کشور افزود: دولت باید امنیت اقتصادی را در کشور اجرایی کند تا زحمت نیروی انتظامی و اتاق اصناف در برقراری نظم جامعه و آرام کردن بازار مؤثر واقع شود.

وی با اذعان به اینکه بخش مهمی از اصناف را کارگران تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: یک‌ششم سرمایه انباشته‌شده کشور در دست اصناف بوده و یک‌سوم جمیعت اتاق اصناف را کارگران و خانواده آن‌ها تشکیل می‌دهند و این امر نشان‌دهنده امنیت اصناف بوده و هیچ‌گونه رانتی برای استفاده از آن درست نشده است.

نائب رئیس اتاق اصناف کشور با اشاره به راهکارهای پیشرفت کشور گفت: اگر می‌بینیم که کشورهایی مانند کره جنوبی، ژاپن، چین تایپه و هنگ‌کنگ به پیشرفت رسیده‌اند دلیلش اهمیت دادن به صنایع کوچک است لذا اگر سعی داریم که کشور روبه‌پیشرفت برود باید نگاه را عوض کرده و به صنایع کوچک توجه ویژه شود.

دریافت تسهیلات بانکی، مشکل صنایع کوچک

شکریه یکی از مشکلات صنایع کوچک را دریافت تسهیلات بانکی دانست و بیان کرد: در کشورهای آسیای شرقی وقتی تولیدکنندگان صنایع کوچک برای دریافت وام با سود یک تا دو درصد به یک وثیقه نیاز دارد در صورت نداشتن وثیقه دولت ضامن آن‌ها شده وثیقه می‌گذارد و این مهم‌ترین عامل در پیشرفت کشورهایی مانند چین، ژاپن، کره و هنگ‌کنگ به لحاظ اقتصادی است‌.

وی با اذعان به اینکه اقتصاد مقاومتی، اقتصاد تهاجمی است، تصریح کرد: متأسفانه عده‌ای اقتصاد مقاومتی را اقتصادی ریاضتی می‌دانند اما در اقتصاد مقاومتی باید تولید را افزایش و بازار هدف را نشانه گرفت و‌ پول و ارز را وارد کشور کرد تا مشکل اقتصادی و اشتغال حل شود.

نائب رئیس اتاق اصناف کشور با تأکید بر لزوم توجه دولت به صنایع کوچک گفت: تمام تمرکز دولت به تشکیل صنایع بزرگ و متوسط بوده و توجهی به صنایع کوچک ندارد زیرا امروز درد کشور بهره‌برداری از داشته‌ها و ظرفیت کشور است و بهترین راه برای استفاده بهینه از ظرفیت کشور توجه به صنایع کوچک است.

سرمایه‌گذار در کشوری فعالیت می‌کند که امنیت اجتماعی و اقتصادی داشته باشد

معاون هماهنگ‌کننده فرماندهی نیروی انتظامی گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه برقراری امنیت نقش مؤثری در پیشرفت جامعه دارد، اظهار کرد: یک جامعه اگر می‌خواهد پیشرفت کرده و سرمایه‌گذار در آن سرمایه‌گذاری کند باید در امنیت اجتماعی و اقتصادی باشد تا سرمایه‌گذار در آن احساس امنیت کند به همین دلیل نقش نیروی انتظامی در ایجاد امنیت جامعه بسیار مهم و تأثیرگذار است.

حسن پور با تأکید بر توجه ویژه نیروی انتظامی در ایجاد امنیت اقتصادی در کشور افزود: اتاق اصناف و نیروی انتظامی در تعامل کامل هستند که این امر منجر به ایجاد امنیت اقتصادی در جامعه شده و سرمایه‌گذار با خیالی راحت می‌تواند در استان سرمایه‌گذاری کند.

وی با اشاره به اولویت اتاق اصناف در برخورد با مشتریان گفت: مردم گیلان دارای فرهنگ بسیار غنی بوده و این امر تأثیر زیادی در جذب مشتری دارد زیرا گردشگران و مراجعه‌کنندگان وقتی به مغازه‌ها و اتاق اصناف گیلان مراجعه می‌کنند با برخورد بسیار مناسب مغازه‌داران و همکاران ما در اتاق اصناف مواجه می‌شوند.

معاون هماهنگ‌کننده فرماندهی نیروی انتظامی گیلان با اذعان به اینکه اتاق اصناف در دوران دفاع مقدس نقش خود را به‌خوبی ایفا کرده است، بیان کرد: در دوران دفاع مقدس اتاق اصناف و کمک‌های خود به جبهه نقش بسیار مؤثری در پیروزی انقلاب داشتند زیرا موفقیت و پیروزی بدون همدلی و تعامل ایجاد نمی‌شود.

نقش مؤثر اتاق اصناف در جنگ اقتصادی

حسن‌پور نقش اتاق اصناف در جنگ اقتصادی را بسیار مؤثر دانست و تصریح کرد: استقبال از جنگ نظامی علیه ملت ایران پشیمان شده و شروع به جنگ اقتصادی کرده و تحریم‌های شدید را علیه ملت ایران اعمال کرده است به همین دلیل نقش اتاق اصناف در برقراری نظم در بازار بسیار مؤثر و تأثیرگذار است.

وی با اعلام جایگاه نیروی انتظامی گیلان در کشف جرم در کشور گفت: نیروی انتظامی با تلاش مأموران فداکار در حوزه کشف، شناسایی جرم و دستگیری آن رتبه نخست کشور را داشته ولی باید سعی کنیم ک آمار جرم در گیلان کاهش پیدا کند.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)