گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان:

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با اشاره به اینکه جذب کالا و مشتری مهم‌ترین اولویت سازمان بنادر است، گفت: حمل یکسره نخستین محموله گندم از بندر انزلی انجام شد.

..................... تاریخ انتشار:۱۷ مهر ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،حمیدرضا آبایی صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امروز امکان تخلیه و خروج نخستین محموله گندم به صورت حمل یکسره از بندر انزلی انجام شده است، اظهار کرد: مهم‌ترین اولویت‌های بنادر جذب کالا و مشتری است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه با توجه به موقعیت ممتاز بندرانزلی و همجواری این بندر با مرکز شهرهای دارای کارخانجات تولیدی و همچنین دسترسی به جاده‌های ایمن و آسان، افزود: در نشست‌ و جلساتی که با مشتریان برگزار شد مزایای و خدماتی که در این بندر ارائه می شود بیان شد که با استقبال صاحبان کالا مواجه شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با تأکید بر اینکه این موضوع در کاهش قیمت تمام شده کالا تأثیرگذار است، گفت: قطعا در آینده شاهد توسعه و افزایش روند تخلیه و بارگیری در این بندر خواهد شد.

وی با بیان اینکه انزلی قدیمی‌ترین بندر در حاشیه جنوبی دریای خزر است، تصریح کرد: این بندر از تجهیزات و امکانات مناسبی در زمینه تخلیه و بارگیری تحت حمل کشتی و کامیون برخوردار است که سبب اهمیت این بندر از دیرباز تاکنون برای بازرگانان، تجار و خطوط کشتیرانی در شمال کشور شده است.

آبایی با اشاره به اینکه از گذشته تاکنون از بندر انزلی به عنوان دروازه مبادلات تجاری با اروپا استفاده شده است، افزود: نزدیکی به بندر آستراخان، ماخاچ کالا در روسیه، باکو در آذربایجان، دسترسی آسان به بنادر اکتائو در کشور قزاقستان و ترکمن باشی در کشور ترکمنستان، دسترسی به بازار مصرف بالای ۳۰۰ میلیونی جمعیت کشورهای استقلال یافتـه شوروی سابق و کشورهای همسایه ایران و همچنین قرار گرفتن ‌آن در مسیر کریدور های بین المللی ترانزیت (شمال-جنوب، تراسیکا) و از همه مهم تر نزدیکی به مراکز اصلی و صنعتی کشور ایران بخشی از مزیت‌های بندر انزلی است.

وی در ادامه به تخلیه و خروج نخستین محموله گندم اشاره کرد و گفت: این محموله حدود ۳ هزار تنی از مبدا بندر آستاراخان روسیه به بندر انزلی وارد و با همکاری گمرک برای نخستین بار به صورت حمل یکسره با نرم تخلیه ۲۰۰ تن در هر ساعت به صورت یکسره تخلیه و بارگیری شد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان افزود: این عملیات تحت رویه ورود موقت از بندرانزلی به مقصد شهرستان مراغه خارج شد و قرار است با توجه به ارزانی مسیر و کاهش هزینه‌های تمام شده و امکانات و توانمندی های بندر انزلی بصورت مستمر این روند ادامه یابد.

آبایی ادامه داد: این محموله قرار است با انجام پردازش مختلف در شهرستان مراغه و تبدیل به محصول آرد به کشورهای همجوار همچون عراق صادر می شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)