گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

رئیس شورای شهر بندر انزلی گفت: نداشتن متولی واحد دلیل شروع بسیاری از مشکلات تالاب انزلی است.

..................... تاریخ انتشار:۱۶ مهر ۱۳۹۸ ......................

رویداد گیلان :هادی حیدری در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: نداشتن متولی واحد دلیل شروع بسیاری از مشکلات تالاب انزلی است، یعنی یک جای مشخص که موضوعات تالاب را پیگیری کند وجود ندارد.

وی افزود: رسیدگی به تالاب، بخش بندی شده و هر دستگاه اجرایی با توجه به ماهیت و ماموریت خود، مباحث مربوط به تالاب را در حیطه وظایف خود دارد.

حیدری با اشاره به اینکه ما نماینده مردم در مسند شورا هستیم، تصریح کرد: وظیفه داریم به هر موضوعی که با محیط زیست مردم و زندگی شهروندان وابسته است ورود پیدا کرده و مشکلات را بگوییم، حتی سال گذشته در بحث سد لاسک وارد شده و آن را مورد پیگیری قرار دادیم به طوری که به ما اخطار دادند که این بحث منطقه‌ای و حتی فرامنطقه‌ای است و نباید در آن دخالت کنید.

وی به پیگیری های صورت گرفته در شورای شهر انزلی در خصوص بایوجمی اشاره کرد و گفت: شورای شهر انزلی با جدیت در این زمینه وارد شد و دلایل مخالفت خود با اجرای این طرح را اعلام کرد.

رئیس شورای شهر بندر انزلی با اشاره به تجاوزهایی که به تالاب شده و ساخت و سازهایی که در حریم آن شاهد هستیم افزود: این اقدامات معمولاً در محدوده شهر نیست، این ساخت و سازها بیشتر به حوزه شهرستانی و حتی فراتر از بحث شهرستان مربوط می شود و به لحاظ اینکه با توجه به وظایف قانونی، در محدوده شهر می توانیم وارد مسایل شویم، در پیگیری این موارد با محدودیت مواجه هستیم.

حیدری تاکید کرد: با توجه به حساسیت موضوع و پیگری های ریاست دادگستری، جلسه ای با همه دستگاه های ذیربط برگزار شد و همه هم صدا بودند تا دست سودجویان و تجاوزات به حریم تالاب را پیگیری کرده و در این زمینه کمک کنند.

رئیس شورای شهر بندر انزلی گفت: در مواردی مشاهده شده بخش هایی از تالاب با عنوان اقدامات زراعی واگذار شده ولی بعد منجر به تصاحب زمین و تغییر کاربری شده که با پیگیری های صورت گرفته در این زمینه ایجاد ممنوعیت شد و همه دستگاه های مرتبط باید در این خصوص پاسخگو باشند.

وی با اشاره به نقش مردم در زمینه حفظ تالاب بندر انزلی تاکید کرد: در این قضیه ما با دو دید باید به مساله نگاه کنیم، یک نگاه اشتغال‌زایی است که وجود تالاب برای افراد حاشیه آن مخصوصاً قایقرانان و صیادان دارد که اگر تالاب به سمت خشک شدن برود، اقتصاد بسیاری از افراد تحت تاثیر قرار می گیرد و ما شاهد بیکاری بزرگی خواهیم بود که اقتصاد شهرستان را تحت تاثیر قرار می دهد.

حیدری تصریح کرد: دیدگاه دوم بحث زیست محیطی و پالایشی است که تالاب انجام می دهد و زنده ماندن محیط زیست انزلی به تالاب وابسته است نه تنها انزلی بلکه شهرهای همجوار نیز در این قضیه سهیم هستند.

رئیس شورای شهر بندر انزلی در پایان خاطرنشان کرد: قطعاً زندگی بدون محیط‌زیست معنی ندارد و اگر محیط زیست به خطر بیفتد زندگی مختل شده و دچار خطر می شود لذا از باب اهمیت محیط زیستی، ضروری است که تالاب انزلی حفظ شود و همچنین از جهت حفظ گونه های گیاهی و جانوری که در نهایت برای سلامتی زندگی ما انسان ها مهم هستند، همه باید به سهم خود در حفظ و نگهداری از این گنجینه طبیعی کوشا باشیم.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)