گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان گفت: شوراهای معتمد پلیس که توسط این معاونت ساماندهی می‌شوند نقش خوبی در حوزه پیشگیری از وقوع جرایم و کاهش تخلفات دارند.

..................... تاریخ انتشار:۱۶ مهر ۱۳۹۸ ......................

رویداد گیلان :سرهنگ مجید رسول‌زاده فرساد ، ساماندهی شوراهای معتمد پلیس توسط معاونت اجتماعی را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: کارشناسان آموزش همگانی پلیس در مدارس، مساجد، اصناف و جوامع هدف شیوه استفاده ایمن از فضای مجازی و مخاطرات آن را به اقشار مختلف مردم آموزش می‌دهند.

سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان با بیان اینکه فضای مجازی از حیث نوع استفاده تهدیدها و فرصت‌های زیادی را در خود دارد عنوان کرد: با توجه به این موارد یاد شده و خطراتی که در فضای مجازی نهفته است آگاه‌سازی مردم به ویژه آموزش مسائل مربوط به فضای مجازی در مدارس از اهمیت بالایی برخوردار است.

رسول‌زاده فرساد مشارکت مردم را لازمه برقراری امنیت پایدار در یک جامعه دانست و تصریح کرد: از تمام خانواده‌ها و والدین انتظار داریم نظارت بیشتری بر روی عملکرد و رفتار فرزندان خود به ویژه در فضای مجازی داشته باشند زیرا در صورت عدم نظارت درست و دقیق آنان فضای مجازی به یک عامل تهدید برای آنان تبدیل می‌شود.

وی آلوده شدن فرزندان به علت فعالیت بدون آگاهی آنان در فضای مجازی، سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی منحرف را از پیامدهای منفی عدم نظارت خانواده‌ها دانست و افزود: کارشناسان آموزش همگانی در معاونت اجتماعی و پلیس فتا نیز در همین راستا مرتباً تهدیدهای موجود در فضای مجازی را برای مردم تشریح می‌کنند.

سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان فضای مجازی را فضایی بسیار گسترده خواند و با بیان اینکه خوب و بد در آن به هم آمیخته شده است اظهار داشت: بسیاری از جرایم، کلاهبرداری‌ها و هتک حرمت‌ها در فضای مجازی اتفاق می‌افتد بنابراین آگاهی در مورد نحوه استفاده از این فضا برای همه امری ضروری است.

رسول‌زاده فرساد رشد فزاینده فناوری‌های نوین و تغییر در رویکرد مجرمان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: با توجه به این موارد لازم است پلیس نیز برای مقابله با جرایم هوشمندانه‌تر از همیشه ظاهر شود و ارائه ۹۰ درصد خدمات به مردم در قالب خدمات الکترونیکی از جمله اقدامات پلیس برای تحقق این هدف مهم به شمار می‌رود.

وی شوراهای معتمد پلیس را ظرفیتی برای مشارکت مردم در تأمین امنیت مردم دانست و با بیان اینکه این شوراها همکار و همیار پلیس در اجرای مأموریت‌های انتظامی هستند افزود: این شوراها به عنوان همکار و همیار رده‌های انتظامی در تمام کشور و استان گیلان وجود دارند و از طریق معاونت اجتماعی پلیس ساماندهی می‌شوند.

سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان ضمن اشاره به فرهنگ بالا و غنی مردم این استان لازمه برقراری امنیت پایدار را مشارکت بالای مردم اعلام کرد و گفت: برای پیشگیری از وقوع جرم، مقابله با آن و کاهش تخلفات از نفوذ و همکاری اعضای شوراهای معتمد پلیس استفاده می‌شود که تاکنون نیز بازخورد خوبی داشته است.

رسول‌زاده فرساد برخی از برنامه‌های هفته ناجا که در گیلان برگزار شده است را نیز برشمرد و ابراز داشت: بازدید دانش آموزان از مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰، بازدید آنان از کلانتری‌های نمونه، برگزاری همایش طلایه‌داران فرهنگ ترافیک و تجلیل از نمونه‌های ترافیکی، فرهنگیاران و همیاران پلیس از جمله این برنامه‌ها است.

وی از برگزاری تئاتر خیابانی در رشت با موضوع پیامدهای منفی آسیب‌های اجتماعی به ویژه در حوزه اعتیاد به مواد مخدر، فضای مجازی، سرقت، خودکشی خبر داد و تصریح کرد: اجرای تئاتر با موضوعات اجتماعی از دیدگاه متخصصان روانشناسی به عنوان شیوه‌ای پیشرو، خلاق و مفید در کاهش جرائم محسوب می‌شود.

رسول‌زاده فرساد برگزاری نمایشگاه فضای مجازی و میزگرد علمی با محوریت آسیب‌های اجتماعی با حضور اساتید دانشگاه و پلیس‌های تخصصی را نیز مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: افتتاح نمایشگاه توانمندی‌های پلیس با مشارکت سایر ادارات و افتتاح دفتر پلیس محله از دیگر برنامه‌های امسال هفته ناجا در استان گیلان است.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)