گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
معاون امور بندری و حوزه خزر سازمان منطقه آزاد انزلی عنوان کرد

معاون امور بندری و حوزه خزر سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: پهلوگیری و ورود کشتی‌های تجاری به بزرگترین بندر ایران در دریای خزر امسال به نسبت سال گذشته دو برابر افزایش پیدا کرده است.

..................... تاریخ انتشار:۱۶ مهر ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،امین افقی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از ابتدای امسال تا پایان شهریور ۴۰ فروند کشتی به مجتمع بندری کاسپین وارد شده است اظهار داشت: افزایش میزان ترانزیت کالا در کریدور چین – قزاقستان – ایران که با محوریت سازمان منطقه آزاد انزلی ایجاد شده از جمله دلایل این موضوع است.

معاون امور بندری و حوزه خزر سازمان منطقه آزاد انزلی رشد مبادلات تجاری با بنادر کشورهای حاشیه دریای خزر را از دیگر دلایل افزایش پهلوگیری کشتی‌های تجاری در بندر کاسپین خواند و افزود: اجرای طرح‌های توسعه بازار و بازاریابی و نزدیکی به بازارهای داخلی زمینه استقبال از بزرگترین بندر ایران در دریای خزر را فراهم کرده است.

افقی رویکردهای اساسی سازمان منطقه آزاد انزلی در حوزه بندری و ترانزیتی را برشمرد و در تشریح بیشتر این موضوع ابراز داشت: تنوع بخشی به جذب کالا، تأمین کالاهای اساسی و مواد اولیه کشور در کنار افزایش میزان مبادلات تجاری کالا و صادرات به کشورهای ختلف حاشیه دریای خزر از جمله این رویکردهای بسیار مهم به شمار می‌آید.

وی رشد روند ورود و پهلوگیری شناورها و عملیات تخلیه و بارگیری در اسکله‌های مجتمع بندری کاسپین را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: در شش ماهه اخیر محموله‌های ۴۰ فروند کشتی جنرال کارگو و تانکر با پهلوگیری در این بندر، کالاهای اساسی و مواد اولیه مورد نیاز کشور به همراه کالاهای صادراتی را تخلیه و بارگیری کردند.

معاون امور بندری و حوزه خزر سازمان منطقه آزاد انزلی از تخلیه و بارگیری حدود ۶۴ فروند انواع کشتی های تجاری در مجتمع بندری کاسپین از ابتدای فعالیت این بندر خبر داد و اظهار داشت: انواع غلات شامل گندم، ذرت، و جو در کنار دام زنده، انواع مصالح ساختمانی و معدنی در این مجتمع تجاری تخلیه و بارگیری شده‌اند.

افقی تخلیه و بارگیری روغن خوراکی، ماشین‌آلات، لاستیک و قطعات خودرو و مواد اولیه کارخانجات بهداشتی به صورت فله و کانتینری در مجتمع بندری کاسپین را مورد اشاره قرار داد و گفت: رویکردهای سازمان منطقه آزاد انزلی به تأمین بخشی از مواد اولیه واحدهای تولیدی و کالاهای اساسی مورد نیاز کشور کمک کرده است.

وی برنامه‌های اجرا شده سازمان منطقه آزاد انزلی را زمینه ساز تبدیل مجتمع بندری کاسپین به هاب ترانزیت در عرصه مبادلات تجاری کشور اعلام کرد و ابراز داشت: تنوع محموله‌های کالایی و مواد اولیه وارداتی از طریق دریای خزر و افزایش حجمی و وزنی کالاهای ورودی و خروجی در بندر کاسپین از اهداف اساسی این سازمان است.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)