گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
عضو مجمع نمایندگان گیلان تاکید کرد

عضو مجمع نمایندگان گیلان با تأکید بر اینکه رفتار تبعیض‌آمیز شیلات قابل‌قبول نیست، گفت: بارها به وزیر جهاد درباره وضعیت شیلات تذکر دادم که دوگانگی موجود را از بین ببرند ولی این امر اجرایی نشده و امروز کتباً به وزیر جهاد تذکر خواهم داد.

..................... تاریخ انتشار:۱۶ مهر ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،محمدحسین قربانی با بیان اینکه شغل اصلی مردم گیلان در کنار کشاورزی، صید و صیادی است، اظهار کرد: ما در استان گیلان دارای منابع دریایی خوبی هستیم که به همین دلیل صیادی به شغل اصلی مردم گیلان تبدیل‌شده است.

وی با انتقاد از سیاست‌های شیلات کشور و استان گیلان گفت: صیادی باعث رونق اقتصادی گیلان می‌شود ولی یا سیاست‌های غلط شیلات کشور و بی‌تدبیری‌های شیلات گیلان دچار یک دوگانگی در حوزه صیادی بین استان‌های گیلان و مازندران شدیم که بسیار به صیادی گیلان لطمه میزند.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان با اذعان به اینکه شروع زودتر صید در استان مازندران باعث ضرر زیاد صیادان گیلانی می‌شود، تصریح کرد: در استان مازندران ۵۰ پره صیادی و در گیلان ۵۱ پروژه صیادی وجود دارد ولی متأسفانه به علت سیاست‌های غلط در شیلات، فصل آغاز صید در استان مازندران سه روز زودتر از استان گیلان است.

قربانی با بیان اینکه رفتار تبعیض‌آمیز شیلات قابل‌قبول نیست، افزود: با توجه به اینکه استان‌های گیلان و مازندران از یک منابع آبی استفاده می‌کنند انتظار ما این بود که تاریخ شروع فصل صید در یک روز باشد ولی هم‌اکنون مطلع شدیم تاریخ آغاز صید در استان مازندران ۱۷ مهر و استان گیلان ۲۰ مهر است.

وی با تأکید بر دوگانگی موجود در آغاز فصل صید در استان‌های گیلان و مازندران بیان کرد: صیادان قشر زحمت‌کش جامعه بوده و اغلب از دهک‌های پایین جامعه هستند ولی با بی‌توجهی، بی‌تدبیری و عدم پیگیری شیلات گیلان، صیادان این استان به‌جای اینکه یک روز زودتر صید خود را آغاز کنند متأسفانه باید سه روز دیرتر این کار را شروع کنند.

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شیلات گیلان اراده‌ای برای ترویج صیادی در این استان نشان نداده، خاطرنشان کرد: وقتی از مسؤولین مربوطه پرسیدم که چرا زودتر مجوز آغاز صید را به ۲۷ پره صیادی مازندران دادید گفتند که این پره‌ها در حوزه صید طبیعی فعالیت می‌کنند ولی وقتی ما خواستیم دو پره صید طبیعی در گیلان را به ۲۰ پره تبدیل کنیم موفق به انجام آن نشده و همین دو‌ پره هم بایکوت شدند.

قربانی از تذکر کتبی به وزیر جهاد کشاورزی خبر داد و گفت: نباید با ایجاد سیاست‌های غلط باعث نگرانی جامعه صیادی شده و من بارها در مجمع نمایندگان به وزیر جهاد دراین‌باره تذکر دادم که این دوگانگی را از بین ببرند ولی این امر اجرایی نشده و امروز کتباً به وزیر جهاد تذکر خواهم داد.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)