گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
امام جمعه صومعه سرا:

امام جمعه صومعه سرا تأکید کرد: مسئولان آموزش و پرورش به تقویت باورها و ارزش‌های دینی دانش آموزان توجه کنند.

..................... تاریخ انتشار:۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،حجت الاسلام محمدمهدی راشدی نوری عصر یکشنبه در جلسه شورای اداری صومعه سرا که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد ضمن تبریک آغاز هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: امروز یکی از مهم‌ترین وظایف ما پاسداشت ارزش‌ها و آرمان‌های دفاع مقدس است.

وی در ادامه با بیان اینکه اقتدار و عزت جمهوری اسلامی ایران در جهان برگرفته از ایثارگری و رشادت رزنان و مردان این سرزمین در هشت سال دفاع مقدس است، افزود: باید قدردان کسانی باشیم که با گذشت از جان خود این عزت و اقتدار را برای ما به ارمغان آوردند.

امام جمعه صومعه سرا با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: مسئولان آموزش و پرورش تلاش کنند تا زمینه و امکانات لازم برای بهره‌مندی بیشتر دانش آموزان در فضای مدارس فراهم کنند.

وی با تأکید بر لزوم آگاهی بخش، مسئولیت‌پذیری، فهم و دانایی در حوزه آموزش و پرورش و مراکز علمی، تصریح کرد: امروز بیش از ۱۵ میلیون نفر در عرصه علمی فعالیت می کنند که باید برای آگاهی بخشی به آنها برنامه ریزی شود.

راشدی نوری با بیان اینکه امروز جامعه و فرزندان ما تربیت شده آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها هستند، بیان کرد: معلمان باید در راستای تربیت صحیح دانش آموزان تلاش کنند تا آینده‌سازان ایران اسلامی در مسیر درست حرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های نخست اول انقلاب جوانانی که در دفاع مقدس حضور یافتند در همین مدارس و مراکز علمی تربیت شده بودند، افزود: امروز نیز برای دفاع از مرزهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و ارزش‌ها و باورهای دینی نیازمند تربیت چنین افرادی توسط آموزش و پرورش هستیم.

لزوم واکاوی ارزش‌های دفاع مقدس

در ادامه این جلسه فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرا با بیان اینکه دفاع مقدس متعلق به یک قشر خاصی نیست، افزود: هفته دفاع مقدس فرصتی مناسب برای واکاوی ارزش‌ها و آرمان‌ها این دفاع هشت ساله است.

سرهنگ سیدحسن حسینی با اشاره به حضور همه اقشار و جریانات فکری در هشت سال دفاع مقدس، گفت: الگوبرداری کشورهای مسلمان از روحیه شهادت طلبی و جهاد نشان دهنده این است که دفاع مقدس تنها متعلق به ما نیست و دشمن از اشاعه همین تفکر در هراس است.

وی با بیان اینکه به فرموده مقام معظم رهبری تاکنون آنگونه که شایسته است نتوانسته‌ایم از این گنجینه ارزشمند بهره‌گیری کنیم، تصریح کرد: دشمن به دنبال کمرنگ کردن تفکر و روحیه شهادت طلبی و ارزش‌ها و آرمان‌های دفاع مقدس در جامعه اسلامی است.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)