گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

رویداد گیلان:مسعود الماسی گفت: برداشت بادام زمینی در آستانه اشرفیه به عنوان قطب تولید این محصول در کشور، هم اکنون در حال انجام است. وی افزود: روستاهای کورکاء، استخر بیجار، پرکاپشت مهدیخانی، خوشکاروندان، تمچال، نقره ده آستانه اشرفیه به عنوان مهمترین مراکز کشت و تولید بادام زمینی این شهرستان شناخته می شوند. معاون بهبود تولیدات […]

..................... تاریخ انتشار:۲۳ شهریور ۱۳۹۸ ......................

رویداد گیلان:مسعود الماسی گفت: برداشت بادام زمینی در آستانه اشرفیه به عنوان قطب تولید این محصول در کشور، هم اکنون در حال انجام است.

وی افزود: روستاهای کورکاء، استخر بیجار، پرکاپشت مهدیخانی، خوشکاروندان، تمچال، نقره ده آستانه اشرفیه به عنوان مهمترین مراکز کشت و تولید بادام زمینی این شهرستان شناخته می شوند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت:به طور متوسط سالانه در هر هکتار از زمین های زیر کشت بادام زمینی این منطقه بیش از شش تن پیله تر به دست می آید و از این میزان ۴۰ درصد به پیله خشک تبدیل می شود.

وی خاطرنشان کرد: مصرف بادام زمینی برای پیشگیری از بیماری های قلبی، عروقی، سرطان و آلزایمر موثر است.

الماسی با بیان اینکه   ۹۰ درصد بادام زمینی ایران را بادام کاران شهرستان آستانه اشرفیه تولید می کنند،  تصریح کرد: این شهرستان به علت برخورداری از زمین های حاصلخیز حاصل از رسوب آبرفت رودخانه سفیدرود، قطب نخست تولید بادام زمینی در ایران است.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)