گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
ادامه حملات به حجت الاسلام پناهیان؛

نماینده پرحاشیه رشت گفته است: ان‌شاءالله خداوند باریتعالی و حضرت امام حسین(ع) به داد ما برسد چراکه با این اوضاع، عملا دیگر نیازی به دشمن خارجی نداریم.

..................... تاریخ انتشار:۲۳ شهریور ۱۳۹۸ ......................

رویداد گیلان :اظهارات مهم حجت الاسلام پناهیان در شب هفتم هیات میثاق با شهدا و همچنین در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه دیروز تهران در انتقادهای صریح از نمایندگان مجلس دهم و رئیس جمهور باعث شده است تا اصلاح طلبان دست به کار شوند و برای حمله به این خطیب انقلابی از توهین و تهمت چیزی کم نگذارند. امروز هم روزنامه زنجیره‌ای اعتماد در بین مطالب مختلفی که علیه حجت الاسلام پناهیان منتشر کرده است، بخشی را هم به اظهارات جعفرزاده ایمن آبادی اختصاص داده که مدعی شده پناهیان به دنبال شهرت و دیده شدن است! جدای از این ادعای خنده دادر که ارزش پاسخگویی ندارد اما مفهوم اظهارات -در ادامه خواهید خواند- این جانباز مدعی ولایتمداری(!) که چندی پیش گفته بود «خاتمی در کمال آرامش در حال خدمت به انقلاب است» و یا اینکه «مشکلات کشور به دلیل نامردی ترامپ است!» آن است که هیات‌ها به روشنگری درباره مسائل سیاسی کشور کاری نداشته باشند و صرفا از مظلومیت امام حسین(ع) در سال ۶۱ هجری روایت کرده و کاری هم به عوامل حادثه عاشورا و تطبیق رفتار برخی کارگزاران حکومتی در دو بازه زمانی نداشته باشند.

به گزارش، بخش هایی از اظهارات جعفرزاده را در ادامه خواهید خواند:

*درحالی که طی روزهای گذشته شاهد انتشار سخنانی نامتعارف از یک خطیب مذهبی وابسته به جبهه پایداری بودیم، روز گذشته نیز این فرد این فرصت را به دست آورد که از طریق تریبون نمازجمعه و در جایگاه سخنران پیش‌خطبه، ابرازنظر کند و بیش از پیش، در راستای جلب‌توجه و معروفیت خود تلاش کند. شخصا معتقدم این فرد به‌دنبال معروفیت و دیده شدن است و اتفاقا به همین دلیل، فکر می‌کنم بهترین پاسخ در قبال او و امثال این افراد، سکوت است. بنابراین قصد ندارم درباره شخص این خطیب وابسته به جبهه پایداری و اظهاراتش، صحبتی داشته باشم.

*اظهارات این افراد فاقد اندک پشتوانه حقوقی و منطقی است و حتی ظاهرا نسبت به سازوکار و روندهای اصولی اقدامات در مجلس و دولت هم بی‌اطلاع هستند چراکه همین آقا اخیرا معترض شده بود که چرا مجلس، حقوق کارگران را نمی‌پردازد؛ موضوعی که نشان می‌دهد او حتی نمی‌داند کار مجلس چیست و دولت چه وظایفی دارد. وقتی چنین غیرمستند صحبت می‌شود و می‌گویند مثلا مجلس حقوق کارگران را بدهد، طبیعی است که کسی هم بگوید این حقوق را از پاکت‌های پولی که آقایان برای هر سخنرانی می‌گیرند، بپردازند.

*متاسفانه بعضی تریبون‌های رسمی همچون تریبون‌های نمازجمعه، به محلی برای حمله به دولت و مجلس تبدیل شده و تنها می‌توان گفت که ان‌شاءالله خداوند باریتعالی و حضرت امام حسین(ع) به داد ما برسد چراکه با این اوضاع، عملا دیگر نیازی به دشمن خارجی نداریم.

*در بحث دامن زدن به دوقطبی‌ها در کشور نیز کسی از یاد نمی‌برد که رهبری گفتند که نباید برجام، عامل دوقطبی‌سازی در کشور شود. حال آنکه اتفاقا همین افراد هستند که این روزها و در ایام عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی، روسای جمهور و مجلس را با نهایت بی‌تقوایی و کم‌لطفی، با شمر و یزید مقایسه کردند و با حمله به برجام که دستاورد کلیت نظام بود، سعی در ایجاد دوقطبی‌سازی داشته و دارند. ما سر سفره حضرت ابوالفضل و پای همین منبرها و خطبه‌ها بزرگ شده‌ایم اما متاسفانه در مراسم مذهبی که امسال دیدم، تقریبا صحبتی از فلسفه قیام عاشورا و مظلومیت امام حسین و یارانش نبود؛ به‌نحوی که تقریبا ۹۵ درصد مباحث حمله به دولت و مجلس به‌ بهانه برجام بود و ۵ درصد هم اشاره‌ای گذرا به اصل موضوع محرم می‌شد تا عملا مظلومیت امام حسین(ع) آشکار شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)