گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
گزارش تصویری همایش شیرخوارگان حسینی در مصلی رشت
رویداد گیلان گزارش می دهد،

امروز که حقوق عامه به واسطه پیگیری های رئیس قوه قضائیه، نمودی عینی یافته، بر هر یک از آحاد ملت فرض است که مفاسد و تضییع حقوق محرومان را از مبادی قانونی آن پیگیری کنند و نهضت حسینی ایجاب می کند جهادی وار مبارزه با فساد را دنبال کنند.

..................... تاریخ انتشار:۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ......................
به گزارش رویداد گیلان ،ایام محرم فرصت خوبی است که به فلسفه این قیام و الگو سازی آن در مباحث روز جامعه تدبر و تفکری شود، هر چند که کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا.
بی تردید فلسفه حسینی منحصر در دو ماه محرم و صفر نمی شود، بلکه این دو ماه نمادی از ظلم ستیزی، مبارزه با فساد، امر به معروف و نهی از منکر است و آنان که این قیام را هدفی برای کسب منصب و مقام توسط امام حسین(ع) می پندارند، به کج راهه رفته اند. زیرا تاریخ نشان می دهد و عقل اثبات می کند، آن حضرت با اندک یاران باقی مانده در دشت نینوا، نمی توانست سودای خلافت داشته باشد.
اما توضیح در این بحث مضمن این مطلب  نیست. آنچه که حسین بن علی(ع) به عنوان هدف قیام خود بیان داشت؛ اصلاح امت جدش رسول الله (ص) بود. اما این اصلاح چه بود؟ اصلاح در برابر انحرافات، اصلاح در برابر بدعت ها، اصلاح در برابر اشرافیگری های بنی امیه، اصلاح در برابر  فساد دوران. با نگاهی به این اصلاحات و مضامین آن، امروز و هر روز، امر به معروف و نهی از منکر اقتضاء می کند که در برابر این مفاسد و انحرافات قد علم کرد و جهادی وار، به مبارزه منابع فساد پرداخت. قیام امام حسین(ع) نشان داد کیفیت برتر از کمیت است و با ۷۲ تن از یارانش می تواند موجی تاریخ ساز را رقم بزند و اینگونه شد که پس از حدود ۱۴۰۰ سال از قیام عاشورا، این جریان به نهضتی فرا ملی بدل شده است.
امام حسین(ع) در بحث مبارزه با ظلم و ستم فرمود: ای فرزندم! از ظلم به کسی که در برابر تو، یاری کننده ای جزء خدا ندارد بر حذر باش. و چه زیبا این سخن امروز مصادیق خود را دارد آن زمانی که شنیده می شود، افرادی با زد و بند و به ناحق غصب پست می کنند! غصب شغل می کنند! غصب حق می کنند و حقوق ملتی که تنها خدا را دارند، تضییع می نمایند، آنگاه است که نهضت حسینی تکلیف می کند و مقام معظم رهبری جه زیبا در استفتاء خود بیان کرده است که؛ مبارزه با فساد، تا ریشه کن شدن منشاء فساد، پیگیری شود.
امروز که حقوق عامه به واسطه پیگیری های رئیس قوه قضائیه، نمودی عینی یافته، بر هر یک از آحاد ملت فرض است که مفاسد و تضییع حقوق محرومان را از مبادی قانونی آن پیگیری کنند و نهضت حسینی ایجاب می کند جهادی وار مبارزه با فساد را دنبال کنند.
در این میان وظیفه رسانه نیز جز این نیست که صدای مردم، حق خواهی آنان و ریشه های فساد را به متولیان امر منعکس کند و امر به معروف و نهی از منکر را شیوه اطلاع رسانی خود قرار دهد تا نهضت حسینی، امروز نیز منشائی برای تاریخ سازی شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)