گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
گزارش تصویری همایش شیرخوارگان حسینی در مصلی رشت
نماینده ولی‌فقیه در گیلان

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان پاسداری از مرزهای جمهوری اسلامی را عامل عزت کشور دانست و گفت: پاسداران و مرزبانان در حقیقت از مرزهای کشور امام زمان(عج) حراست می‌کنند.

..................... تاریخ انتشار:۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در دیدار فرمانده و معاونان مرزبانی استان گیلان با وی به ویژگی مرزداران در صحیفه سجادیه اشاره کرد و اظهار داشت: کسانی که از مرزهای جغرافیایی یک کشور حفاظت و حراست می‌کنند مستحق دعا کردن هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه مرزبانی همان حفاظت از ارزش‌ها است بیان کرد: برای هر ملتی عقاید، خاک و مرزهای جغرافیایی یک کشور ارزش محسوب می‌شود لذا مرزبانان همان پاسداران ارزش‌ها هستند.

وی تفاوت مرزبانی در جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: مرزبانان در جمهوری اسلامی ایران افرادی با تقوا، دیندار و پیرو مکتب پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) هستند و از عقاید و ارزش‌های مردم ایران حراست می‌کنند.

امام جمعه رشت به اهمیت تربیت نیروهای سالم در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: مسئولان نیروهای مسلح بایستی درنظر داشته باشند که نیروهای مخلص و مومن تربیت کنند و در این راستا نظارت سازمانی بر نیروهای تحت امر اهمیت زیادی دارد.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه اعتقاد به آرمان‌های ملی و وفاداری به فرماندهی معظم کل قوا از ویژگی‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است عنوان کرد: انسان مومن و معتقد زندگی خود را برای تحقق عقیده فدا می‌کند.

وی با اشاره به جوانان ولایت‌مدار و معتقد به آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی در نیروهای مسلح کشور گفت: یک تیپ از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می‌تواند نیروی نظامی رژیم جعلی صهیونیستی را نابود کند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با تأکید بر اینکه سربازان امانت جامعه نزد نیروهای نظامی هستند خاطرنشان کرد: از مسئولان نظامی کشور درخواست دارم که به تربیت درست سربازان توجه ویژه داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان پاسداری از مرزهای جمهوری اسلامی ایران را عامل عزت کشور معرفی کرد و ابراز داشت: پاسداران و مرزبانان کشور بایستی توجه داشته باشند که کار آنها همان حراست و پاسداری از مرزهای کشور امام زمان(عج) است.

فرمانده مرزبانی استان گیلان نیز در این دیدار با اشاره به ۲۷۰ کیلومتر مرز آبی و خشکی موجود در استان گیلان تصریح کرد: استان گیلان ۳۸ کیلومتر مرز رودخانه‌ای و خشکی با جمهوری آذربایجان دارد.

سرهنگ سهراب سجادی به فعالیت مرزبانی در ۹ شهرستان ساحلی استان گیلان اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر ۳۶ طرح سالم‌سازی دریا در ساحل استان گیلان فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه امسال میزان غرق‌شدگان در گیلان ۳۷ درصد کاهش داشته است خاطرنشان کرد: امسال ۲۴ نفر در در سواحل استان گیلان غرق شدند که از این میان ۲۰ نفر مرد و ۴ نفر نیز زن بودند.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)