گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
گزارش تصویری همایش شیرخوارگان حسینی در مصلی رشت
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت: شاخص جمع‌آوری و تصفیه‌ فاضلاب روستایی در کشور زیر یک درصد است و گیلان نیز از این امر مستثنی نیست.

..................... تاریخ انتشار:۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،محب علی رنج‌ور امروز در جمع خبرنگاران از وجود حدود ۵ تصفیه‌خانه فاضلاب روستایی در گیلان خبر داد و اظهار داشت: شاخص جمع‌آوری و احداث تصفیه‌‌خانه‌های فاضلاب روستایی در کشور زیر یک درصد است و استان گیلان نیز از این امر مستثنی نیست.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان توسعه تصفیه‌خانه‌های فاضلاب روستایی در استان را از اولویت‌های مهم این شرکت خواند و عنوان کرد: ۵ عدد از روستاهای گیلان از محل بانک توسعه اسلامی برای ایجاد تصفیه‌خانه فاضلاب دارای اعتبار بودند اما این پروژه‌ها به علت عدم تأمین منابع تعطیل شدند.

رنج‌ور عدم عملیاتی شدن تعهدات بانک توسعه اسلامی و تعطیلی کلیه پروژه‌های احداث تصفیه‌خانه فاضلاب روستایی گیلان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: تصفیه‌خانه‌های فاضلاب روستایی گیلان قرار بود تا پایان سال ۹۸ به بهره‌برداری برسند اما این موضوع به دلایل یاد شده تاکنون محقق نشده است.

وی با بیان اینکه در صورت اجرایی شدن مجدد پروژه‌های بانک توسعه اسلامی تعداد تصفیه‌خانه‌های روستایی استان گیلان به ۱۰ عدد افزایش می‌یابد ابراز داشت: امیدواریم چالش‌هایی که در مسیر اعطای تسهیلات بانک توسعه اسلامی ایجاد شده برطرف شود و شاهد ادامه اجرای پروژه‌ها در گیلان باشیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان از عقب‌ماندگی‌های فراوان این استان در سطح کشور در حوزه آب شرب روستایی خبر داد و اظهار داشت: سیاست شرکت آبفار گیلان این است که تا پایان برنامه ششم توسعه در خلال اجرای پروژه‌ها بحث آبرسانی در استان را با سرعت بیشتری پیگیری کند.

رنج‌ور ورود به حوزه احداث تصفیه‌خانه‌های فاضلاب روستایی را اولویت بعدی شرکت آبفار گیلان اعلام کرد و گفت: حفاظت و بهره‌برداری بهینه آب از رسالت‌های اصلی شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان است و در همین راستا اقدامات لازم جهت اصلاح الگوی مصرف و آگاهی بخشی به مشترکان را دنبال می‌کند.

وی پراکنده بودن منابع آبی در گیلان در کنار وجود ۴۲۹ حلقه چاه و ۵۵۹ دهنه چاه در این استان را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: با توجه به اینکه سطح آب‌های زیرزمینی در گیلان بالا است و به دلیل بحث پسماند و شیرابه‌ها شرکت آب و فاضلاب روستایی درصدد ایجاد مجتمع‌های آبرسانی در استان است.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)