گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
گزارش تصویری همایش شیرخوارگان حسینی در مصلی رشت

رویداد گیلان :ماکان پدرام امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بخشی از پروژه‌های راه و شهرسازی گیلان بر اساس یکسری ملاحظات ویژهدجهت ساخت و تکمیل قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را ندارند اما در مسیر احداث سایر طرح‌ها به شدت درصدد جذب سرمایه‌گذار هستیم. مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در مورد اینکه ساخت چه تعداد […]

..................... تاریخ انتشار:۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ......................

رویداد گیلان :ماکان پدرام امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بخشی از پروژه‌های راه و شهرسازی گیلان بر اساس یکسری ملاحظات ویژهدجهت ساخت و تکمیل قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را ندارند اما در مسیر احداث سایر طرح‌ها به شدت درصدد جذب سرمایه‌گذار هستیم.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در مورد اینکه ساخت چه تعداد طرح و پروژه در دستور کار این دستگاه قرار دارد عنوان کرد: در حال حاضر اجرای ۴۷۰ پروژه در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف در دستور کار راه و شهرسازی گیلان قرار دارد که برای تکمیل آن‌ها ۲۲۵ میلیارد تومان اعتبار و منابع مالی نیاز است.

پدرام با بیان اینکه از ابتدای امسال و در چند ماهه اخیر قرارداد ساخت بخشی از این پروژه‌ها با پیمانکاران مربوطه منعقد شده است تصریح کرد: پروژه احداث پل سفیدرود و یا طرح راه‌سازی مسیر خمام – خشکبیجار – لشت‌نشا از جمله این طرح‌ها هستند که به زودی مرحله تجهیز کارگاه آن‌ها آغاز می‌شود.

وی از تجهیز کارگاه و مشخص شدن پیمانکار پروژه راه‌سازی طاهرگوراب به سمت ماسال خبر داد و ابراز داشت: وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل سریع‌تر طرح‌ها سعی می‌کند پروژه‌هایی که قابلیت واگذاری به بخش خصوصی دارند را شناسایی و در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهد.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان پروژه ریلی مسیر رشت به آستارا را از جمله طرح‌هایی که قابلیت واگذاری به بخش خصوصی دارند اعلام کرد و گفت: در حال حاضر بخشی از این پروژه با استفاده از اعتبارات دولتی در حال ساخت است و مقرر شده برای احداث بخش دیگر آن از بخش منابع خصوصی استفاده شود.

پدرام به برخی از پروژه‌هایی که اداره کل راه و شهرسازی گیلان برای ساخت آن‌ها به دنبال جذب سرمایه‌گذار است اشاره کرد و اظهار داشت: ادامه احداث مسیر آزاد راه قزوین – رشت در محدوده امامزاده هاشم به سمت انزلی و امامزاده هاشم به سمت چابکسر از جمله این پروژه‌ها محسوب می‌شوند.

وی استفاده از قابلیت ماده ۵۶ را نیز از دیگر تصمیمات اداره کل راه و شهرسازی برای تکمیل برخی از پروژه‌ها اعلام کرد و افزود: در این شیوه ابتدا بخش خصوصی اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کند سپس پس از پایان پروژه دولت در یک بازه زمانی پنج ساله اصل و سود پول را به سرمایه‌گذار برمی‌گرداند.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)