گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
گزارش تصویری همایش شیرخوارگان حسینی در مصلی رشت

رویداد گیلان :سید حمید حسینی ظهر امروز در جلسه تقدیر از اصحاب رسانه در رشت اظهار داشت: رسانه اسلامی در پاکدستی مدیران، فرهنگ‌سازی و مطالبه‌گری درست نقش دارد و همه مدیران باید به افکار عمومی پاسخگو باشند. مدیرکل زندان‌های استان گیلان از برگزاری یک نشست خبری در آینده نزدیک به‌منظور ارائه گزارش عملکرد این سازمان […]

..................... تاریخ انتشار:۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ......................

رویداد گیلان :سید حمید حسینی ظهر امروز در جلسه تقدیر از اصحاب رسانه در رشت اظهار داشت: رسانه اسلامی در پاکدستی مدیران، فرهنگ‌سازی و مطالبه‌گری درست نقش دارد و همه مدیران باید به افکار عمومی پاسخگو باشند.

مدیرکل زندان‌های استان گیلان از برگزاری یک نشست خبری در آینده نزدیک به‌منظور ارائه گزارش عملکرد این سازمان خبر داد و گفت: اصحاب رسانه در حل مشکلات، شفاف‌سازی و انعکاس معضلات زندانیان و خانواده آنها نقش به‌سزائی دارند.

وی با اشاره به تغییر و اصلاح نگرش جامعه به زندانیان توسط رسانه‌ها افزود: اگرچه بخشی از جمعیت فعلی زندانیان گیلانی مجرم بوده و حضور آنها در بیرون دردسرساز است و باید به‌صورت موقت یا دائم در زندان باشند اما عده‌ای نیز مجرم نیستند و هویت اجتماعی دارند و نگاه جامعه باید به این افراد تغییر کند.

حسینی با بیان اینکه مشکلات و آسیب‌ها در رابطه با زندان‌ها بایستی توسط رسانه‌ها به مسئولان ارائه شود بیان داشت: در نشست خبری آینده گزارشی در حوزه‌های مختلف اعم از بهداشت و غذا و وضعیت زندانیان ارائه داده می‌شود و از خبرنگاران می‌خواهیم که برای بهبود مشکلات فعلی به ما کمک کنند.

مدیرکل زندان‌های استان گیلان وضعیت خانواده‌های مظلوم زندانیان را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: این خانواده‌ها به‌خاطر جرم سرپرست خانواده‌ قربانی آسیب‌های مختلف ناشی از کار مجرمان می‌شوند و اهمیت این بخش از کار می‌طلبد که اصحاب رسانه در این رابطه کمک‌کننده باشند.

وی طرح بسیاری از مسائل را به‌جهت ممنوعیت قانونی و شرعی غیرممکن دانست و گفت: در حوزه اشتغال، حرفه‌آموزی و حمایت از خانواده‌های زندانیان کارهای بسیار زیادی می‌توان انجام داد و می‌توان با فرهنگ‌سازی میزان برگشت افراد به چرخه جرم را کاهش داد.

حسینی با بیان اینکه بسیاری از افراد پس از گذراندن دوره محکومیت خود اصلاح می‌شوند تصریح کرد: باید کسانی باشند که افراد را پس از آزاد شدن از زندان تحویل بگیرند و به مشکلات آنها رسیدگی کنند زیرا در غیر این‌صورت اصلاح شدن آنها تحت تاثیر مشکلات مختلف قرار می‌گیرد.

مدیرکل زندان‌های استان گیلان افزود: تلاش مدیران بایستی ارتقای عملکرد در سایه شفاف‌سازی باشد و از تلاش همه اصحاب رسانه در این راستا قدردانی می‌کنم و امیدوارم بتوانیم در نشست خبری آینده گزارشات و مشکلات این حوزه را به‌درستی انتقال دهیم.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)