گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
گزارش تصویری همایش شیرخوارگان حسینی در مصلی رشت
نماینده ولی‌فقیه در گیلان:

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: ضعف ایمان به خداوند و روحیه رفاه‌طلبی زمینه بروز فساد را در بین مدیران فراهم می‌کند.

..................... تاریخ انتشار:۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،آیت‌الله رسول فلاحتی صبح امروز در مراسم سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالحسین(ع) در حسینیه حضرت ابوالفضل(ع) سپاه قدس گیلان اظهار داشت: انحراف‌های مالی، سیاسی و مالی در مدیریت‌های مختلف به علت وجود روحیه رفاه‌طلبی و ضعف خداباوری ایجاد می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان از خصوصیات برجسته امام حسین(ع) و یارانش را ایمان به خداوند و قیامت خواند و عنوان کرد: خداباوری تنها راه‌حل دور ماندن مدیران از انواع انحرا‌ف‌ها است زیرا بر اساس اصول و دستورالعمل‌های دین مبین اسلام عشق الهی مؤمنان را از ارتکاب بسیاری از گناهان دور می‌سازد.

امام جمعه رشت با تأکید بر اینکه امام حسین(ع) با تقدیم جان خود چراغ روشن هدایت را به همه بشریت ارزانی کرد ابراز داشت: یکی از مهم‌ترین اموری که پس از پذیرش توحید در انسان بروز پیدا می‌کند باور و ایمان به خدا و قیامت است به طوری‌که همین مسأله انسان را از بسیاری از خطرات و گناه‌ها مصون می‌دارد.

آیت‌الله فلاحتی وجود یک مدیر خداباور را موجب سالم ماندن جامعه اسلامی از انحرافات اعلام کرد و ابراز داشت: در مدیریت‌های اجتماعی و در اندیشه متفکران اسلامی از ایمان قلبی به خداوند متعال به عنوان یک راهکار و بسترساز جهت جلوگیری از وقوع انحراف مالی، مدیریتی و سیاسی مدیران نام برده شده است.

وی با اشاره به اینکه روحیه خودبینی در انسان او را از خداباوری دور می‌سازد تصریح کرد: اگر کسی در زندگی خداباور باشد آن‌جا که بین خواسته الهی و خواسته خود قرار گیرد، از نیت شخصی خود می‌گذرد اما اگر همین روحیه در یک انسان وجود نداشته باشد جامعه به وسیله انحرافات و مفاسد آلوده می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان بصیرت داشتن را بزرگ‌ترین هدیه الهی از سوی خداوند متعال برای مؤمنان باایمان جهت شناخت اهل دنیا دانست و در همین مورد خاطرنشان کرد: یک مؤمن بابصیرت با این ویژگی برجسته جامعه و افراد در آن را با نور خدا می‌بیند اما در مقابل اسرار الهی را برای کسی فاش نمی‌سازد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه باور به خداوند بزرگ و قیامت، ایمان قلبی را در افراد ایجاد کرده و آنان را از خطرات دنیا حفظ می‌کند تصریح کرد: مؤمن واقعی آن کسی است که ورع داشته و در خلوت پرهیزکار است و در کنار این‌ امور با عشق به پروردگار متعال گناهان را ترک می‌کند و تنها در فکر به جای آوردن واجبات است.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه مؤمن واقعی در زمانی که هیچ مال و اموالی ندارد به نیازمندان کمک می‌کند ابراز داشت: مؤمن همواره در مشکلات و مصائبی که برای او در زندگی دنیوی پیش می‌آید تحمل خود را بالا می‌برد و برای عبور از سختی‌ها و چالش‌های پیش‌رو همیشه به خداوند بزرگ توکل می‌کند.

وی دوری کردن مدیران از رفاه‌طلبی و آسایش‌طلبی را در جامعه اسلامی به عنوان یک ضرورت اساسی مورد تأکید قرار داد و بیان داشت:
پرهیز از غضب در زندگی فردی و اجتماعی در کنار پیشه کردن صداقت از جمله ویژگی‌های بسیار مهمی است که می‌تواند یک جامعه را در مسیر درست و مورد قبول هدایت کند.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)