گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

رویداد گیلان :حسن کربلایی ظهر امروز در همایش بزرگ آمران به معروف و ناهیان از منکر در رشت اظهار داشت: با وجود اینکه به امام حسین(ع) پیشنهاد بیعت با یزید داده بودند ولی آن امام معصوم هرگز تن به ذلت نداد و امروز هم سخن و شعار اصلی ما، سخن امام حسین(ع) است و از […]

..................... تاریخ انتشار:۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ......................

رویداد گیلان :حسن کربلایی ظهر امروز در همایش بزرگ آمران به معروف و ناهیان از منکر در رشت اظهار داشت: با وجود اینکه به امام حسین(ع) پیشنهاد بیعت با یزید داده بودند ولی آن امام معصوم هرگز تن به ذلت نداد و امروز هم سخن و شعار اصلی ما، سخن امام حسین(ع) است و از این مسیر تخطی نمی‌کنیم.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با اشاره به افکار و پوشش خبری برخی رسانه‌های خارجی و داخلی گفت: عده‌ای می‌گویند که شیعیان نباید بعد از گذشت هزار و ‌۴۰۰ سال بر امام حسین(ع) عزاداری کنند زیرا مدت زمان زیادی گذشته اما مردم بدانند که این‌ یک نوع تفکر غربی و پرده‌پوشی از اهداف عاشورا است.

کربلایی با بیان اینکه در طول تاریخ، علماء بزرگی در مسیر احیای اصول شیعه و اسلام جان‌فشانی کردند افزود: انسان‌های پارسا و با ایمان زیادی در مسیر مبارزه با کفر و ستم و احیاء دین خدا به شهادت رسیدند حتی قبل از انقلاب، افراد زیادی با فجیع‌ترین وضع در زندان‌های طاغوت به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب نیز مدتی در زندان‌های رژیم طاغوت و شاهنشاهی زندانی بودند ابراز داشت: شهید علی اندرزگو نیز مدت ۱۴ سال در مسیر مبارزه با ظلم ایستادگی کرد بنابراین اگر این علماء، مبارزان و مجاهدان در راه اسلام ایستادگی و مبارزه نمی‌کردند چیزی از اسلام باقی نمی‌ماند.

کربلایی با بیان اینکه شهدای مدافع حرم نیز در مسیر احیاء دین به شهادت رسیدند تصریح کرد: تروریست‌های داعش برنامه‌ریری کرده بود که صحن و سرای حضرت زینب(س‌) را با خاک یکسان کنند اما مدافعان حرم به آنان اجازه ندادند و همین اقدامات و مجاهدت مدافعان حرم رمز ماندگاری اسلام است.

وی با اشاره به اینکه خداوند نیز نخستین آمر به معروف بوده و دستور به ایستادگی در برابر ظلم داده است ابراز داشت: بعضی مجاهدان با وجود اینکه یاران امام حسین(ع) را ندیدند اما به خوبی پیام‌های کربلا را دریافت کردند و از مسلمانان مظلوم دنیا حمایت کردند.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با بیان اینکه باید در برابر استکبار و صهیونیست‌ها مقاومت و ایستادگی کردند اظهار داشت: امروز امر به معروف و نهی از منکر حرف نخست را در دنیا می‌زند.

کربلایی با اشاره به کسانی که اقدام به بدحجابی می‌کنند خاطرنشان کرد: به کسانی که در خیابان و مکان‌های مختلف اقدام به بدحجابی می‌کنند باید تذکر داده شود که بدحجابی بر خلاف دستورات خدا و پیامبر(ص) است و به نوعی  توطئه دشمن بر فرهنگ اسلامی ما است.

وی با بیان اینکه طبق آیات قرآن و آموزه‌های دینی، فریضه امر به معروف و نهی از منکر حتی از جهاد در راه خدا هم بالاتر بوده اما امروز در جامعه ما فراموش شده است گفت: امام راحل نیز فرمودند که امر به معروف و نهی از منکر دو اصل در اسلام است که همه‌چیز را اصلاح می‌کند.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان اظهار داشت: طبق آیات قرآن، امر به معروف و نهی از منکر بر تمامی مردم و مسئولان واجب است و همه مؤمنان مؤظف هستند که جامعه را به سمت کارهای نیک سوق داده و نسبت به منکرات نیز نهی‌کننده باشند.

کربلایی با اشاره به حوزه‌های وسیع امر به معروف و نهی از منکر ابراز داشت: تمامی دستگاه‌های اجرای دارای منابع مالی معین و بودجه هستند اما ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با وجود اینکه هیج بودجه‌ای دریافت نمی‌کند اما با کمترین تعداد سعی در همگانی کردن این فریضه الهی در سطح جامعه می‌کند.

وی با بیان اینکه مطالبه‌گری جزء وظایف اصلی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان است عنوان کرد: ما از طریق گزارشاتی که مردم  ارائه می‌دهند پیگیری کرده و در راستای مقابله با بی‌اخلاقی‌هایی که گزارش شده گام جدی برمی‌داریم.

کربلایی شهید بهشتی را به عنوان بزرگترین آمر به معروف و نهی از منکر دانست و افزود: شهید بهشتی در همراهی با امام راحل و تثبیت جمهوری اسلامی تلاش کرد و فرمود که ای آمریکا از ما عصبانی باش و در این عصبانیت بمیر و امروز هم شعار و فریاد همه ما همین جمله شهید بهشتی است.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)