گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
گزارش تصویری همایش شیرخوارگان حسینی در مصلی رشت
عباسقلی زاده و ماجرای آن ۱۹ نفر غیر مجاز سال ۹۷، آن ۱۹ نفر مجاز سال ۹۸!

در سال ۱۳۸۸ تعدادی کارآموز از جانب دانشگاه به شهرداری به منظور طی دوره کارآموزی معرفی شدند اما این کارآموزان پس از طی دوره، تمایلی به خروج از شهرداری نشان ندادند و استمرار حضور ایشان باعث گردید که بعضاً با مراجعه به دیوان عدالت اداری و یا هیات های مصرح در قانون کار، صرفاً شهرداری را در موضوع پرداخت حق بیمه و نه عقد قرارداد و استمرار آن، محکوم نمایند.

..................... تاریخ انتشار:۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ......................
به گزارش رویداد گیلان ،پس از انتشار سلسله مطالبی  پیرامون افعال و تصمیمات هوشنگ عباسقلی زاده مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری(استخدام شده با ۵۱ سال سن) اینجا به ویژه مطلب گزیده ای بر حکومت سلطان عباسقلی خان بر شهرداری ها اینجا، اینک می بایست به اندیشه ها و آراء وی در مقوله جذب ۱۹ نفر در شهرداری رشت پرداخت. ۱۹ نفری که چنانچه اسامی ایشان، منتشر شود قطعا به نسبت فامیلی بسیاری از آنان با مسئولین سابق شهرداری و یا دیگر ذی نفوذان می توان پی برد. اما حکایت ورود این افراد به شهرداری خود برگ جدید از عجایب در جذب را بازگو می کند.
عجایبی که با همراهی مقامات استانداری همراه شد و سکوت دستگاه های نظارتی را در بر داشت چرا که بعضاً از بستگان پرسنل همان دستگاه های نظارتی نیز در میان این ۱۹ نفر افرادی یافت می شود.
در سال ۱۳۸۸ تعدادی کارآموز از جانب دانشگاه به شهرداری به منظور طی دوره کارآموزی معرفی شدند اما این کارآموزان پس از طی دوره، تمایلی به خروج از شهرداری نشان ندادند و استمرار حضور ایشان باعث گردید که بعضاً با مراجعه به دیوان عدالت اداری و یا هیات های مصرح در قانون کار، صرفاً شهرداری را در موضوع پرداخت حق بیمه و نه عقد قرارداد و استمرار آن، محکوم نمایند.
اما به دلیل آنکه منسوبین و دوستان و آشنایانی از ایشان در شهرداری حضور داشت، پس از پرداخت حق بیمه نیز، حضورشان استمرار یافت و سپس با کمی سند و سابقه سازی تلاش شد تا این افراد را نیروی شرکتی شهرداری معرفی نمایند و با این اقدام آنان را مشمول تبدیل وضعیت موضوع تصویبنامه تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی به قراردادی هیات وزیران کنند، این در حالی است که قبل از هرگونه تبدیل وضعیتی، رئیس مجلس شورای اسلامی این تصویبنامه را غیر قانونی و ملغی الاثر نمود.
با این حال مکاتباتی در شهرداری رشت در خصوص وضعیت این افراد در سال ۹۱ شده است که خود نشان از بلاتکلیفی ایشان دارد. بنابراین نه موضوع تبدیل وضعیت قانونی بوده و نه مفروض بر قانونی بودن مصوبه تبدیل وضعیت، ایشان نیروی شرکتی محسوب می شدند.
نکته جالب توجه در ابهامات و تخلفات شهرداری رشت در موضوع این افراد، رویکرد دوگانه دفتر شهری و شوراهای اسلامی استانداری گیلان و شخص عباسقلی زاده می باشد.
هوشنگ عباسقلی زاده بدواً در مکاتبه شماره ۲۵۲/۴۲/۸۰/۱۳۹۷ مورخ ۲/۳/۱۳۹۷ خود این ۱۹ نفر که ۱۷ نفر آن کارآموز بوده اند را به دلیل نداشتن مجوز مشمول استعلام ندانست.
این سند خود نشان می دهد که عباسقلی زاده نیز حضور این افراد در شهرداری را فاقد وجاهت قانونی می داند، اما در سال بعد یعنی ۱۳۹۸ طی مکاتبه شماره ۲۷۹/۴۲/۸۰/۱۳۹۸ مورخ ۱۶/۲/۱۳۹۸ ادامه فعالیت این افاد را تا زمان اخذ استعلام بلا مانع اعلام می نماید.
این در حالی است که این ۱۹ نفر با استفاده از رانت، ویژه خواری، تبعیض ناروا و مغایر به قانون استخدام کشوری، اصل ۲۸ قانون اساسی و بند ۲ سیاست های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری، به خدمت ورود کرده اند.
دفتر شهری و شوراهای اسلامی که ذیل معاونت عمرانی استانداری به فعالیت مشغول است، مشخص ننموده که چگونه کارآموزان را می تواند جذب کند و به جای نظارت بر اجرای صحیح قانون، اصطلاحاً از کیسه خلیفه می بخشد! نظارت بر شهرداری ها جزء وظایف ذاتی استانداری ها می باشد و چنانچه انحراف و بدعت از خود استانداری شکل بگیرد وامصیبتا خواهد بود.
جناب آقای مقدم معاونت عمرانی استانداری، صراحتاً پاسخ دهید که آیا کنترلی بر دفتر شهری و شوراهای اسلامی استانداری که از زیر مجموعه های حوزه مدیریتیان است؟، ندارید که مردم چنین رویکردهای متناقضی را باید شاهد باشند؟ چگونه فردی در  سن ۵۱ سالگی و با داشتن شغلی دیگر(شهرداری فومن) به استخدام استانداری اردبیل در می آید و اکنون امورات استخدامی شهرداری ها را به گونه ای مدیریت می کند که مخالف نظر رئیس مجلس شورای اسلامی، آراء متعدد هیات عمومی دیوان عدالت اداری، سیاست های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری، قانون گزینش که منشاء آن از بیانات حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و مهمتر از همه، قانون است؟ بهتر است دقیقاً مشخص شود چه کسی معاون عمرانی است؟!
رویداد گیلان در این مقطع فعلا به انتشار سه سند از مجموعه اسناد مربوط به این ۱۹ نفر بدون ذکر نامشان اقدام  می نماید اما در صورت عدم انجام وظایف قانونی دستگاه های نظارتی، کلیه اسناد، اسامی و نسبت های فامیلی این افراد را درمطلب  آتی منتشر خواهد کرد تا مردم بدانند چگونه حقوق استخدامی فرزندان بیکارشان در شهرداری به ناروا تضییع می شود.
این مطلب  وفق ماده ۸ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر منتشر می شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)