کدام نمایندگان مجلس طرح سوال از رئیس جمهور را امضا کردند؟ / ۶ نماینده گیلانی جزء امضا کنندگان+ اسامی
مسکن در دولت روحانی ۵۸۶ درصد گران شد+ نمودار
موفقیت‌های عجیب جانشین حاج قاسم/ نبرد شبح‌گونه سردار قاآنی در منطقه
این فرد شایستگی رفتن به مجلس را ندارد/ یازده نماینده گیلان نظرشان را به طور شفاف درباره دلخوش بیان کنند
گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان

سرپرست استانداری گیلان گفت: ارتقای کیفیت آموزشی از طریق شاخص‌های استاندارد ملی امکان‌پذیر است و شاخص‌های کیفیت آموزش هر استان هنگام اعلام نتایج کنکور مشخص می‌شود.

..................... تاریخ انتشار:19 آگوست 2019 ......................

به گزارش رویداد گیلان   ارسلان زارع در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، با اشاره به رتبه ششم استان گیلان در کنکور طی ۵ سال اخیر، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت خوب آموزش و پرورش گیلان و همچنین علاقه و انگیزه دانش‌‌آموزان این استان برای حضور در یک محیط فرهنگی مناسب، ضروری است که برای ارتقای رتبه فعلی گیلان در کنکور برنامه‌ریزی و هدفگذاری شود، ارتقای کیفیت آموزشی از طریق شاخص‌های استاندارد ملی امکان‌پذیر است و شاخص‌های کیفیت آموزش هر استان هنگام اعلام نتایج کنکور مشخص می‌شود.

وی با تاکید بر تشکیل ستاد تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان در شهرستان‌ها، مناطق و مرکز استان افزود: با جدی گرفتن موضوع مهم هدایت تحصیلی و تکیه بر نقش تاثیرگذار مشاوران، می‌توان مسیر آینده دانش‌آموزان را برای تحصیل روشن کرد.

سرپرست استانداری گیلان علت موفقیت دانش‌آموزان در کسب رتبه‌های برتر کنکور سراسری را آموزش مناسب آنان از مقاطع پایه تحصیلی یعنی دوران دبستان دانست و گفت: باید تلاش کنیم که تجربه استان‌های موفق مانند یزد، تهران، اصفهان و شیراز در گیلان عملی شود.

نادر جهان آرای، مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیز در این نشست گفت: ستاد تقویت بنیه علمی آموزشی دانش‌آموزان گیلان با هدف افزایش کیفیت آموزش و فرآیند یاددهی و یادگیری و با تاکید بر تقویت فعالیت‌های علمی – پژوهشی تشکیل شده است.

وی با تاکید بر اتخاذ رویکرد قرآنی در پیش دبستانی‌ها افزود: قرار است جلسه‌ای با مربیان پیش دبستانی شهرستان رشت و با حضور نماینده ولی‌فقیه در گیلان جهت تقویت مفاهیم قرآنی در این مقطع تحصیلی داشته باشیم.

جهان آرای با اشاره بر افزایش پوشش تحصیلی نوآموزان پیش دبستانی گفت: براساس قانون مرجع صدور مجوز تأسیس پیش دبستانی با آموزش و پرورش است و ما در این زمینه آمادگی داریم با اداره کل بهزیستی و دیگر دستگاه‌ها همکاری کنیم.

گفتنی است؛ در حاشیه نشست اعضای شورای آموزش و پرورش استان از دو دانش‌آموز گیلانی «آریا جلالی» صاحب رتبه ۴ رشته ریاضی و فنی و «ریحانه فرخی ملکی» حائز رتبه ۸ رشته علوم تجربی کنکور امسال تجلیل شد.

 

ایسنا

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)