مسکن در دولت روحانی ۵۸۶ درصد گران شد+ نمودار
موفقیت‌های عجیب جانشین حاج قاسم/ نبرد شبح‌گونه سردار قاآنی در منطقه
این فرد شایستگی رفتن به مجلس را ندارد/ یازده نماینده گیلان نظرشان را به طور شفاف درباره دلخوش بیان کنند
گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان گیلان گفت: بزرگ‌ترین رسالت مساجد رفع شبهات جوانان و فراهم کردن فضای تفریحی و ورزشی جهت افزایش نشاط در آنان است.

..................... تاریخ انتشار:19 آگوست 2019 ......................

به گزارش رویداد گیلان  حجت‌الاسلام محمدحسن سمیعی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به جایگاه عظیم مساجد در دین اسلام اظهار داشت: جلسه‌ای در روز پنجشنبه به‌مناسبت هفته جهانی مسجد در رشت برگزار می‌شود که با حضور ائمه جماعات گیلان و سخنرانی نماینده‌ ولی‌فقیه در گیلان است.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان گیلان با بیان اینکه در هفته مساجد برنامه‌های کیفی جهت رساندن مساجد به تراز انقلاب اسلامی درنظر گرفته شده است گفت: گردهمایی بزرگ مسئولان مساجد گیلان روز پنج‌شنبه در مصلی رشت و مصاحبه با صدا و سیما و برنامه‌های دیگر برای هفته مساجد تدارک دیده شده است.

وی جایگاه فعلی مساجد را نامناسب و دور از اهداف انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: امیدواریم با برگزاری جلسات متعدد و با همکاری آیت‌الله فلاحتی مساجد را به جایگاه واقعی خود برگردانیم البته این کار در توان یک شخص نیست و همه افراد بایستی با تعامل با یکدیگر این کار را به سرانجام برسانند.

سمیعی با اشاره به آیات قرآن مبنی بر اینکه مساجد را افراد با ایمان آباد می‌کنند بیان کرد: برگزاری نمازهای جماعت سه‌گانه و جذب بیشتر نسل جوان از طریق برنامه‌های فرهنگی به مساجد از مهم‌ترین نشانه‌های یک مسجد فعال است و ما هم‌اکنون در حال شناسایی و ارزیابی مساجد فعال گیلان هستیم.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان گیلان افزود: برای جذب نسل جوان به مساجد بایستی بتوانیم انرژی درونی آنها را توسط برنامه‌های مختلفی که در این اماکن تدارک می‌بینیم، تخلیه کنیم زیرا مسجد تنها برای اقامه نماز نیست بلکه مکانی مناسب برای تفریح و ورزش جوانان نیز است.

وی با تاکید بر فراهم کردن فضای مناسب در مساجد جهت پاسخگویی به شبهات نسل جدید تصریح کرد: اگر به شبهات جوانان پاسخ ندهیم، نمی‌توانیم عقیده آنان را تقویت کنیم لذا رسالت بزرگ مساجد طبق فرمایشات مقام معظم رهبری رفع نیازها و شبهات جوانان است.

سمیعی خاطرنشان کرد: تشکیل کلاس‌های تخصصی جهت پاسخگویی به شبهات جوانان و فراهم کردن فضای تفریحی و ورزشی در مساجد جهت با نشاط کردن جوانان و دادن انگیزه و امید به آنان از مهم‌ترین راهکارها برای جذب بیشتر جوانان به مساجد است.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)