مسکن در دولت روحانی ۵۸۶ درصد گران شد+ نمودار
موفقیت‌های عجیب جانشین حاج قاسم/ نبرد شبح‌گونه سردار قاآنی در منطقه
این فرد شایستگی رفتن به مجلس را ندارد/ یازده نماینده گیلان نظرشان را به طور شفاف درباره دلخوش بیان کنند
گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان از درآمدزایی ۲ میلیون دلاری صادرات صنایع دستی این استان در سال گذشته خبر داد و گفت: طبق آمارها صادرات صنایع دستی گیلان در سال ۹۷ معادل ۴۷ رشد داشته است.

..................... تاریخ انتشار:19 آگوست 2019 ......................

به گزارش رویداد گیلان ز در گفت‌وگویی ، حمایت از فعالان حوزه صنایع‌دستی گیلان و توسعه این حوزه را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: طبق آمارهای موجود، صنایع‌دستی گیلان که عمده این محصولات به بازارهای جهانی صادر می‌شود در سال گذشته معادل ۲ میلیون دلار درآمد ارزی نصیب کشورمان کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان عمده‌ترین کالاها و صنایع دستی صادر شده این استان را برشمرد و عنوان کرد: از مهم‌ترین محصولات صنایع دستی صادر شده گیلان می‌توان به گلیم و زیلو، محصولات حصیری، بافته‌های نساجی، مبلمان چوبی، سفال و سرامیک و شیشه‌های سنتی اشاره کرد.

امیرانتخابی از صادرات چوب و مشتقات آن و سایر محصولات صنایع دستی گیلان به بازارهای جهانی خبر داد و در مورد مهم‌ترین مشتریان این دست از کالاها نیز تصریح کرد: عمده مشتریان محصولات و صنایع دستی هنرمندان استان گیلان کشورهای اروپایی، خاورمیانه و کشورهای واقع در جنوب شرقی آسیا هستند.

وی با بیان اینکه برای سال ۹۸ نیز درآمدزایی ۲ میلیون و ۵۰ هزار دلاری از محل صادرات صنایع دستی گیلان پیش‌بینی می‌شود ابراز داشت: رفع دغدغه هنرمندان گیلانی در عرضه محصولات تولیدی و صنایع دستی سرفصل مهم‌ترین اقدامات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان محسوب می‌شوو.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان برگزاری بازارچه‌های موقت توسط معاونت صنایع دستی استان با هدف حمایت از فعالان عرصه صنایع دستی را مورد تأکید قرار داد و گفت: در تابستان امسال تعداد ۴۷۹ غرفه در سطح ۱۶ شهرستان استان گیلان به عرضه محصولات صنایع‌دستی می‌پردازند.

امیرانتخابی بحث ساماندهی مراکز عرضه صنایع دستی را در گیلان لازم و ضروری خواند و در مورد مهم‌ترین کارکردهای این اقدام نیز خاطرنشان کرد: بهبود کمی و کیفی محصولات تولید شده در کنار حذف واسطه‌ها و دلال‌ها از زنجیره صنایع دستی از مزیت‌های بسیار مهم ساماندهی مراکز عرضه صنایع دستی است.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)