گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
گزارش تصویری همایش شیرخوارگان حسینی در مصلی رشت
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان از درآمدزایی ۲ میلیون دلاری صادرات صنایع دستی این استان در سال گذشته خبر داد و گفت: طبق آمارها صادرات صنایع دستی گیلان در سال ۹۷ معادل ۴۷ رشد داشته است.

..................... تاریخ انتشار:۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان ز در گفت‌وگویی ، حمایت از فعالان حوزه صنایع‌دستی گیلان و توسعه این حوزه را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: طبق آمارهای موجود، صنایع‌دستی گیلان که عمده این محصولات به بازارهای جهانی صادر می‌شود در سال گذشته معادل ۲ میلیون دلار درآمد ارزی نصیب کشورمان کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان عمده‌ترین کالاها و صنایع دستی صادر شده این استان را برشمرد و عنوان کرد: از مهم‌ترین محصولات صنایع دستی صادر شده گیلان می‌توان به گلیم و زیلو، محصولات حصیری، بافته‌های نساجی، مبلمان چوبی، سفال و سرامیک و شیشه‌های سنتی اشاره کرد.

امیرانتخابی از صادرات چوب و مشتقات آن و سایر محصولات صنایع دستی گیلان به بازارهای جهانی خبر داد و در مورد مهم‌ترین مشتریان این دست از کالاها نیز تصریح کرد: عمده مشتریان محصولات و صنایع دستی هنرمندان استان گیلان کشورهای اروپایی، خاورمیانه و کشورهای واقع در جنوب شرقی آسیا هستند.

وی با بیان اینکه برای سال ۹۸ نیز درآمدزایی ۲ میلیون و ۵۰ هزار دلاری از محل صادرات صنایع دستی گیلان پیش‌بینی می‌شود ابراز داشت: رفع دغدغه هنرمندان گیلانی در عرضه محصولات تولیدی و صنایع دستی سرفصل مهم‌ترین اقدامات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان محسوب می‌شوو.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان برگزاری بازارچه‌های موقت توسط معاونت صنایع دستی استان با هدف حمایت از فعالان عرصه صنایع دستی را مورد تأکید قرار داد و گفت: در تابستان امسال تعداد ۴۷۹ غرفه در سطح ۱۶ شهرستان استان گیلان به عرضه محصولات صنایع‌دستی می‌پردازند.

امیرانتخابی بحث ساماندهی مراکز عرضه صنایع دستی را در گیلان لازم و ضروری خواند و در مورد مهم‌ترین کارکردهای این اقدام نیز خاطرنشان کرد: بهبود کمی و کیفی محصولات تولید شده در کنار حذف واسطه‌ها و دلال‌ها از زنجیره صنایع دستی از مزیت‌های بسیار مهم ساماندهی مراکز عرضه صنایع دستی است.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)