گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

امام جمعه لنگرود با بیان اینکه عید غدیر روز جشن قدرت سیاسی اسلام است، گفت: صدور انقلاب اسلامی در گرو تفکر غدیری است

..................... تاریخ انتشار:۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی با اشاره به شخصیت والا و بی‌بدیل حضرت علی علیه‌السلام اظهار کرد: صحبت کردن درباره این شخصیت بزرگ و بی‌بدیلی بسیار کار سختی است.

وی با تأکید بر ترویج فرهنگ غدیر در جامعه گفت: تجلیل را ترویج فرهنگ غدیر نیازمند بازخوانی و نهضتی دوباره درباره ویژگی‌ها و عظمت این روز بزرگ است.

امام جمعه لنگرود با اشاره به عظمت روز غدیر بیان کرد: روزی بالاتر از عید غدیر نیست اعمال روز غدیر بیانگر عظمت این روز بزرگ است چراکه در روایات نیز آمده است که روز عید غدیر را روزه‌بگیرید و این امر به‌اندازه روزه گرفتن در تمام عمر انسان تلقی می‌شود.

سلیمانی با اشاره به حدیثی از امام صادق علیه‌السلام درباره ثواب اطعام فقرا در روز عید غدیر بیان کرد: اطعام  به یک نفر در این روز مانند اطعام به تمام پیامبران و صدیقان و انبیای الهی است.

وی با اشاره به اینکه امام علی علیه‌السلام همواره به دنبال تحکیم حکومت اسلامی بودند، افزود: عید غدیر به‌جای اینکه روضه غربت ولایت امام علی علیه‌السلام باشد بیشتر روز غربت ولایت پیامبر اکرم سلام‌الله علیها است، ولایت پیامبر اکرم زمین نمی‌ماند و ولایت علی علیه‌السلام نیز همچنین است.

امام جمعه لنگرود با اذعان به اینکه واقعه غدیر نشان داد اسلام یک دین سیاسی نیز است، گفت: دنیا باید بداند اگر جمهوری اسلامی به‌کل دنیا صادر شد به مدت تفکر غدیری بوده و تفکر و گفتمان مقاومت ثابت کرد جوانان شیعه امروز همان نوادگان بلافصل امیرالمؤمنین علیه‌السلام هستند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در خصوص حج امسال گفت: همان‌طور که رهبر انقلاب فرمودند برائت از مشرکین برائت از جبهه شرک و کفر مستکبران و در رأس آن آمریکا است که به معنی برائت از مظلوم‌کشی و جنگ‌افروزی است که این امر به معنای محکوم کردن کانون‌های تروریسم از قبیل داعش و بلک‌واتر آمریکاست.

 

فارس

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)