گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
گزارش تصویری همایش شیرخوارگان حسینی در مصلی رشت

آزاده دفاع مقدس با اذعان به اینکه فکر به خودکشی و فرار دو قانون ثابت بین تمام اسرای جنگ در تمام دنیا است، گفت: احرار و آزادگان اسلام اطاعت از فرماندهی، ولایت مداری و سربازی امام راحل را هدف خود دانسته و با تکیه‌بر ولایت‌پذیری سختی‌های زندان‌های سخت دشمن را تحمل می‌کردند.

..................... تاریخ انتشار:۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  سید نورالدین نعمتی به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به ایران اسلامی ظهر امروز در میزگردی با هدف بررسی و واکاوی سرگذشت آزادگان در دفتر خبرگزاری بسیج گیلان با اشاره به جایگاه و ارزش والای آزادگان در ایران اسلامی اظهار کرد: ۱۳ هزار نفر از رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس به اسارت رژیم بعث عراق درآمدند این تعداد از اسرای سرافراز با گذشت ۵ روز از پذیرفتن قطعنامه به دلیل کمبود مهمات به ۳۲ هزار نفر رسید.

وی با اذعان به اینکه فکر به خودکشی و فرار دو قانون ثابت بین تمام اسرای جنگ در تمام دنیا است، بیان کرد: احرار و آزادگان اسلام اطاعت از فرماندهی، ولایت مداری و سربازی امام راحل را هدف خود دانسته و با تکیه‌بر ولایت‌پذیری سختی‌های زندان‌های سخت دشمن را تحمل می‌کردند.

آزاده دفاع مقدس با تأکید بر وجود صفا و صمیمیت اسرا و یکرنگی با یکدیگر گفت: وقتی به‌سادگی و صمیمیت آن روزها فکر می‌کنیم دلمان‌ می‌خواهد دوباره به آن روزها بازگردیم، میل به این بازگشت نه به دلیل فرار از موقعیت فعلی کشور، بلکه به دلیل وجود صفا و صمیمیت آن روزهایی بود که اتحاد و یکرنگی از ویژگی‌های بارز احرار دفاع مقدس است.

نعمتی با بیان اینکه آزادگان کماکان تاآخرین‌نفس گوش‌به‌فرمان ولایت‌فقیه، خواهند بود، افزود: احرار و آزادگان سختی‌های زیادی را پیش روی خود دیده‌اند و برای آرمان‌های خود بسیار تلاش کرده و همه وجود خود را پای آرمان‌های انقلاب می‌گذارند.

وی با بیان اینکه آزادگان امروز به رهبری معظم انقلاب است، بیان کرد: اگرچه در حال حاضر عده‌ای گرگ لباس میش بر تن کرده و عهده‌دار برخی از مسئولیت‌ها شده‌اند اما عملکرد آن‌ها را هرگز به‌پای انقلاب نمی‌گذاریم.

این آزاده دفاع مقدس با بیان اینکه تعداد آزادگان از تعداد از ۲ هزار و ۶۹۷ آزاده گیلانی تاکنون ۱۷۰ آزاده فوت کرده و در سطح کشور این آمار به بیش از ۶ هزار نفر می‌رسد، بیان کرد: آزادگان امروز برای خود هیچ‌چیزی نمی‌خواهند و سرگرم درمان بیماری‌هایی شده‌اند که بعد از گذشت این‌همه سال از اسارت بروز پیداکرده، اما این آزادگان نگران فرزندانشان هستند که هنوز با داشتن مدارج عالیه دانشگاهی مشغول به کار نشده‌اند.

نعمتی از گله‌مندی خانواده‌های آزادگان از بیکاری فرزندان و نبود خدمات و امکانات درمانی خبر داد و افزود: آزادگان همه وجود خود را برای حفظ این مرزوبوم گذاشته و برای عزت ایران اسلامی شدیدترین شکنجه‌ها را نیز تحمل کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ساخت هیچ فیلمی نمی‌تواند حقیقت رنج و درد آزادگان در دوران دفاع مقدس را بیان کند، افزود: آزادگان تحمل شکنجه‌های روحی و روانی زیادی را متحمل شدند و پای آرمان‌های انقلاب تا آخرین قطره خون ایستادگی می‌کنند.

 

فارس

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)