کدام نمایندگان مجلس طرح سوال از رئیس جمهور را امضا کردند؟ / ۶ نماینده گیلانی جزء امضا کنندگان+ اسامی
مسکن در دولت روحانی ۵۸۶ درصد گران شد+ نمودار
موفقیت‌های عجیب جانشین حاج قاسم/ نبرد شبح‌گونه سردار قاآنی در منطقه
این فرد شایستگی رفتن به مجلس را ندارد/ یازده نماینده گیلان نظرشان را به طور شفاف درباره دلخوش بیان کنند
گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان

مدیر امور آب و فاضلاب شهری شهرستان آستارا با بیان اینکه به لحاظ پایین بودن اعتبارات عمرانی این شهرستان در تأمین منابع آبی با مشکل مواجه هستیم، گفت: ۲۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر رئیس‌جمهور به استان گیلان برای بازسازی تصفیه‌خانه بهارستان کنار گذاشته شده است.

..................... تاریخ انتشار:19 آگوست 2019 ......................

به گزارش رویداد گیلان  علی‌رضا ملکی‌نژاد عصر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان در محل شورای اسلامی شهر آستارا اظهار کرد: تصفیه‌خانه آب بهارستان با ظرفیت ۲۲۰ لیتر در ثانیه برای یک دوره ۲۰ ساله با توجه به جمعیت ساکن شهر آستارا برنامه‌ریزی شده است.

وی با بیان اینکه به لحاظ پایین بودن اعتبارات عمرانی این شهرستان در تأمین منابع آبی با مشکل مواجه هستیم، افزود: در شهرستان آستارا به دلیل ماسه‌دار بودن زمین از منابع آبی زیرزمینی محروم هستیم و چاه‌هایی که حفر می‌شوند پس از استفاده کیفیت اولیه را از دست می‌دهند.

مدیر امور آب و فاضلاب شهری شهرستان آستارا با اشاره به کددار شدن منابع آبی در سال ۹۱ بیان کرد: از سال ۸۵ منابع آبی جدید نظیر طرح آب‌رسانی از رودخانه آق‌چای به تصفیه‌خانه بهارستان، بازسازی و مرمت تصفیه‌خانه و احداث تصفیه‌خانه جدید روی رودخانه چلوند جهت تأمین آب شهر آستارا معرفی شده است.

ملکی‌نژاد با بیان اینکه ۲۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر رئیس‌جمهور به استان گیلان برای بازسازی تصفیه‌خانه بهارستان کنار گذاشته شده است، افزود: مرمت و بازسازی تصیفه‌خانه بهارستان تا هفته دولت امسال به اتمام می‌رسد که امیدواریم با این اقدام بخشی از کمبود آب شهر آستارا تأمین شود.

مدیر امور آب و فاضلاب شهری شهرستان آستارا بحث فاضلاب شهر آستارا را مربوط به سال ۷۹ دانست و گفت: روش‌های متعارف جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب در این شهر به دلیل داشتن شیب و ماسه‌دار بودن زمین پاسخ‌گو نیست، به‌همین‌دلیل پروژه جمع‌آوری فاضلاب شهری به روش وکیوم مورداجرا قرار گرفت.

وی با اشاره به محل اجرای پروژه جمع‌آوری فاضلاب شهری به روش وکیوم در شهرک مهدی بیان کرد: تا پایان سال جاری پکیچی جهت تصفیه و ورود پس‌آب فاضلاب به رودخانه در بلوار سفیر امید شهر آستارا نصب میֱشود که جهت تکمیل پروژه جمع‌آوری فاضلاب شهری ۴۳ میلیارد تومان اعتبار تخصیص پیدا کرده است.

 

فارس

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)