مسکن در دولت روحانی ۵۸۶ درصد گران شد+ نمودار
موفقیت‌های عجیب جانشین حاج قاسم/ نبرد شبح‌گونه سردار قاآنی در منطقه
این فرد شایستگی رفتن به مجلس را ندارد/ یازده نماینده گیلان نظرشان را به طور شفاف درباره دلخوش بیان کنند
گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت

مسؤول امور مساجد استان گیلان با تأکید بر احیای مساجد طراز انقلابی گفت: گردهمایی بزرگ مساجد روز پنجشنبه با حضور خدمتگزاران مساجد گیلان در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) رشت برگزار می‌شود.

..................... تاریخ انتشار:19 آگوست 2019 ......................

به گزارش رویداد گیلان  حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسن سمیعی پیش از ظهر امروز در جلسه امور مساجد در سالن جلسات مصلای رشت با اشاره به جایگاه خاص مساجد در دین مبین اسلام اظهار کرد: تأکید پیامبر اکرم و ائمه اطهار و خود قرآن کریم درباره مسجد بسیار مهم و ویژه است.

وی با اشاره به برگزاری همایش مساجد در روز پنجشنبه به مناسبت هفته جهانی مساجد گفت: گردهمایی بزرگ مساجد روز پنجشنبه ساعت ۹ صبح در مصلا رشت برگزار و در این مراسم از تمامی خدمت‌گزاران مساجد اعم از ائمه جماعات، مسؤولان پایگاه‌های مقاومت و هیئت‌امنای مسجد برای حضور فراخوان داده می‌شود‌.

مسؤول امور مساجد استان گیلان با تأکید بر اینکه مساجد باید در طراز انقلابی قرار بگیرند و به جایگاه اصلی خود برگردند، افزود: همان‌طور که حضرت امام (ره) فرمودند؛ اگر مساجد به جایگاه اصلی خود برگردند بسیاری از معضلات فکری، اجتماعی و فرهنگی جامعه حل می‌شود.

سمیعی با اذعان به اینکه امروزه برخی مساجد در طراز انقلاب نیستند، بیان کرد: مساجد باید در رأس امور قرار بگیرند و این کار بر عهده تمامی مردم و دستگاه‌های اجرایی است چرا نه این امر تأکید مؤکد قرآن است.

وی با اشاره به آیات قرآن مبنی بر اینکه مساجد را کسانی آباد می‌کنند که ایمان به خدا و آخرت دارند، تصریح کرد: یکی از اقدامات ما برای این امر شناسایی مساجد فعال و تقدیر از آن‌ها است مساجدی که نمازهای سه‌گانه برگزار می‌کنند و با برنامه‌های کیفی فرهنگی خود بیشترین جذب جوانان را دارند.

مسؤول امور مساجد استان گیلان با اشاره به راهکارهای جذب جوانان در مساجد گفت: توان و انرژی جوان باید تخلیه شود، مساجد این ظرفیت را دارند که با برگزاری کلاس‌های تفریحی، ورزشی و برنامه‌های فرهنگی که پاسخگوی نیاز جوانان است آن‌ها را در مساجد ماندگار کنند.

سمیعی با بیان اینکه مساجد خانه خدا در روی زمین هستند، افزود: امروز مساجد در انجام این وظیفه به‌درستی عمل نکرده‌اند و در جذب جوانان و نوجوانان موفق واقع نشده‌اند، مساجد در طراز انقلاب اسلامی، مساجدی هستند که جوان را پرانرژی و باطراوات کنند و پاسخگوی شبهات و نیازهای ذهنی جوان امروز باشند.

وی با اذعان به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی مرهون حضور و فعالیت مساجد انقلابی بود، خاطرنشان کرد: همان‌طور که در زمان انقلاب و بنا بر فرمایش امام راحل (ره) مساجد زمینه‌ساز بروز فعالیت‌های انقلابی بودند باید تداوم و حفظ انقلاب نیز از مساجد نشأت بگیرد.

 

فارس

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)