گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
نماینده ولی فقیه در گیلان:

نماینده ولی فقیه در با تأکید بر اینکه دانشگاه باید پژوهش محور عمل کند، گفت: ایجاد اتاق‌های اندیشه ورز در حوزه و دانشگاه برای انتقال مشکلات مردم به مسئولان ضروری است.

..................... تاریخ انتشار:۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،آیت الله رسول فلاحتی سه شنبه در نشست شورای معاونین دانشگاه گیلان که در سالن جلسات این دانشگاه برگزار شد با تأکید بر اینکه وجود دانش و آگاهی سبب بصیرت می شود، افزود: کسب علم و دانش در دین اسلام از جایگاه بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به رشد علمی کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بر لزوم توجه جامعه دانشگاهی نباید به همین جایگاه قانع باشد و در راستای ارتقای آن تلاش کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه خواستار تقویت مطالبه‌گری در میان جامعه دانشگاهی شد و گفت: باید زمینه تقویت پیوند میان حوزه و دانشگاه فراهم شود زیرا در طول عمر انقلاب اسلامی حوزه و دانشگاه دو بال علم و دین بودند.

وی با اشاره به راه اندازی خیرین دانشگاه ساز در دانشگاه گیلان، تصریح کرد: اینکه خود جامعه دانشگاهی به دنبال اقدامات خیرانه هستند باعث مباهات است که امیدواریم این روند ادامه یابد.

آیت الله فلاحتی در ادامه با بیان اینکه وجود اندیشه های سیاسی در دانشگاه لازم و ضروری است، افزود: اینکه دیدگاهی وجود اندیشه‌های سیاسی را محکوم کند آن دیدگاه و نگاه محکوم به شکست است.

وی با تأکید بر لزوم توجه به پژوهش و نخبه پروری در دانشگاه‌ها، اظهار کرد: رشد و تعالی هر جامعه‌ای در سایه پژوهش به وجود می آید.

امام جمعه رشت با توصیه به مسئولان و استادان دانشگاه گیلان، یادآور شد: دانشگاه باید پژوهش محور عمل کند زیرا رشد و تعالی جامعه در سایه پژوهش محقق می شود. مسئولان دانشگاه علاوه بر توجه به این دو مهم به انجام فعالیت‌های ورزشی و همچنین ایجاد نشاط در میان دانشجویان برای بالا بردن راندمان علمی توجه کنند.

وی بر لزوم تقویت مراکز مشاوره در دانشگاه‌ها تأکید کرد و گفت: دانشگاهیان باید در زمینه مسائل روز استان به ویژه محیط زیست، منابع طبیعی و سلامت عمومی ورود کنند و با ایجاد اتاق‌ها اندیشه ورز حوزیان، دانشگاهیان و بازاریان مشکلات سطح استان را به گوش مسئولان منتقل کرده و برای حل نیز راهکار ارائه دهند.

تحریم فرصتی استفاده از تخصص دانشگاهیان برای برطرف مشکلات جامعه 

رئیس دانشگاه گیلان در ادامه این نشست با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا از ظرفیت‌های علمی در راستای مقابله با تحریم‌ها و مشکلات جامعه استفاده کینم، اظهار کرد: دانشگاهیان موظف به برطرف کردن مشکلات جامعه هستند.

احمد رضی با اشاره به تحریم‌های دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، گفت: تحریم فرصتی است تا دانشگاهیان از تخصص خود را برای حل مشکلات جامعه استفاده کنند.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)