گزارش تصویری تجلیل اصحاب رسانه در سپاه ناحیه رشت
گزارش تصویری مراسم دعای پرفیض عرفه در گلزارشهدای رشت
گزارش تصویری تجلیل از خبرنگاران توسط شهرداری رشت در تالار گلستان
گزارش تصویری تجلیل از فعالان عرصه خبری در فرمانداری رشت
گزارش تصویری همایش روز خبرنگار در مجتمع خاتم الانبیاء رشت

مسئول اداره فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر انزلی گفت: پنجمین جشنواره گلدهی لاله های تالابی انزلی با رویکرد بازیابی پیشینه فرهنگی شهرستان بندر انزلی از روز گذشته کار خود را آغاز کرد.

..................... تاریخ انتشار:۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  حامد سمیعی در گفت‌و‌گویی  اظهار کرد: پنجمین جشنواره گلدهی لاله‌های تالابی بندر انزلی امسال با رویکرد بازیابی پیشینه فرهنگی انزلی در پنج محور فرهنگی، هنری، ورزشی، گردشگری و محیط زیستی از روز گذشته ۲۱ مردادماه فعالیت خود را آغاز کرد.

وی افزود: مسابقات ورزشی در حوزه ورزش عمومی برنامه‌ریزی و سعی شده که به پیشینه بومی و محلی استان و شهر مربوط باشد.

سمیعی تصریح کرد: در حوزه هنری نیز با رویکرد بازیابی فرهنگی کارگاه‌های مختلف از جمله کارگاه مستند، فیلم‌سازی و مسابقه فیلم مستند با رویکرد بومی و پیشینه فرهنگی و مسابقه عکس برگزار شد.

مسئول اداره فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر انزلی گفت: در حوزه گردشگری آشنایی با اقوام بومی انزلی، تورهای روستاگردی و انزلی‌گردی در این برنامه دیده شده است.

وی افزود: کارگاه‌های آموزشی محیط زیست، شب مستند فیلم های محیط زیستی، نشست های محیط زیستی از دیگر برنامه‌های این جشنواره هستند.

سمیعی با اشاره به اینکه پنجمین جشنواره گلدهی لاله های تالابی انزلی تا ۲۶ مردادماه ادامه دارد، تاکید کرد: برنامه ویژه جشنواره که شب گذشته با افتتاح رسمی آغاز شد در روزهای ۲۴، ۲۵ و ۲۶ در محل مجموعه ساحلی طرح دریایی پاسداران با حضور چهره های سرشناس کشور اجرای برنامه خواهد داشت.

مسئول اداره فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر انزلی با اشاره به اینکه نمایشگاه صنایع دستی و سوغات از بخش های جنبی این جشنواره است، گفت: این نمایشگاه از ۲۰ تا ۲۹ مرداد در محل مجموعه ساحلی جهت بازدید عموم فعالیت دارد.

وی گفت: دستگاه های متنوع ورزشی، بازی های بومی و محلی، برنامه های نشاط اجتماعی ویژه کودک و خانواده و برنامه های خیریه فعالیت هایی است که در حوزه خیریه و فرهنگی انجام می‌شود.

سمیعی تاکید کرد: تفاوت‌ جشنواره پنجم گلدهی لاله های تالاب انزلی در رویکرد این جشنواره برای بازیابی پیشینه فرهنگی انزلی بوده که تمام آیتم ها در این قالب برنامه ریزی شده و جای تشکر دارد که در حدود ۲۰۰ جوان پرانگیزه انزلی بصورت افتخاری در قالب دبیرخانه این جشنواره فعالیت کردند.

مسئول اداره فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر انزلی با اشاره به اینکه اختتامیه ۲۶ مرداد برگزار می‌شود،گفت: در پنجمین جشنواره گلدهی لاله‌های تالابی انزلی تلاش شده است تا علاوه بر شادی آفرینی و نشاط اجتماعی بتوانیم در حوزه فرهنگی هم گام موثری برداریم.

 

ایسنا

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)