گزارش تصویری تجلیل اصحاب رسانه در سپاه ناحیه رشت
گزارش تصویری مراسم دعای پرفیض عرفه در گلزارشهدای رشت
گزارش تصویری تجلیل از خبرنگاران توسط شهرداری رشت در تالار گلستان
گزارش تصویری تجلیل از فعالان عرصه خبری در فرمانداری رشت
گزارش تصویری همایش روز خبرنگار در مجتمع خاتم الانبیاء رشت

نایب رئیس شورای راهبردی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: شورای حل اختلاف بخش صنعت، معدن و تجارت گیلان با موافقت رئیس‌کل دادگستری به‌زودی در این استان راه‌اندازی می‌شود.

..................... تاریخ انتشار:۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  پیمان پورنصیری در گفت‌وگویی  حرکت در مسیر تحقق اهداف حمایت از تولید داخلی و رفع مشکلات و چالش‌های واحدهای تولیدی و صنعتی را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: شورای حل اختلاف بخش صنعت، معدن و تجارت گیلان با موافقت رئیس کل دادگستری به زودی در این استان راه‌اندازی می‌شود.

نایب رئیس شورای راهبردی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با بیان اینکه تشکیل شورای حل اختلاف بخش صنعت، معدن و تجارت در گیلان مزیت‌های زیادی دارد گفت: شوراهای حل اختلاف موجود قادر به بررسی تخصصی و حل و فصل سریع مشکلات حوزه صنعت و معدن نیستند که با تشکیل شوراهای تخصصی این مشکل رفع می‌شود.

پورنصیری از تشکیل شورای حل اختلاف تخصصی دادگستری در بخش صنعت، معدن و تجارت استان گیلان تا چندین هفته دیگر سخن گفت و تصریح کرد: مطرح‌ شدن مشکلات واحدها با سرعت و دقت بیشتر و ارجاع تأمین دلیل‌های واحدهای تجاری به شورای حل اختلاف از جمله مهم‌ترین کارکردهای تشکیل شوراهای حل اختلاف تخصصی است.

نایب رئیس اول کمیسیون حقوقی و قضایی خانه صمت ایران در تشریح برخی جزئیات مهم دومین جلسه‌ای که هفته گذشته در استان کرمانشاه برگزار شد تصریح کرد: نشست با فعالان واحدهای صنعتی، استماع مشکلات و چالش‌های آنان با هدف رفع و تسهیل‌گری موانع موجود از بخش‌های مهم دومین جلسه این کمیسیون بود.

وی دیدار با دادستان کرمانشاه و بازدید از مجتمع اقتصادی قضایی این استان را نیز مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: در حال حاضر کرمانشاه تنها استانی در سطح کشور محسوب می‌شود که مجتمع اقتصادی دادگستری در آن جهت رسیدگی به مشکلات جامعه بزرگ صنعت، تجارت، خدمات و اقتصادی تشکیل شده است.

نایب رئیس شورای راهبردی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه وجود دادگاه کیفری، دادگاه حقوقی، دادگاه تجدیدنظر و شورای حل اختلاف بخش صنعت، معدن و تجارت را در یک مجموعه منسجم مورد تأکید قرار داد و گفت: قضات حاضر در شورای حل اختلاف تخصصی، با اشراف کامل به موضوعات اقتصادی احکام متقن را صادر می‌کند.

پورنصیری بررسی مشکلات و موانع واحدهای صنعتی و دسته‌بندی کردن آن‌ها جهت کارشناسی شدن توسط کمیته بانکی را از دیگر برنامه‌های دومین جلسه کمیسیون حقوقی و قضایی در کرمانشاه خواند و گفت: در پایان، موضوعات مطروحه قرار شد به رئیس کل دادگستری کرمانشاه و استاندار جهت رفع مشکلات گزارش داده شود.

نایب رئیس اول کمیسیون حقوقی و قضایی خانه صمت ایران بازدید میدانی از چند واحد صنعتی و شنیدن اظهارات آنان و ارائه یک گزارش کامل به نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه را نیز مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: سومین جلسه استانی کمیسیون حقوقی و قضایی خانه صمت ایران به احتمال بسیار زیاد در یزد برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه اعضای شورای راهبردی معاونت پیشگیری از جرم قوه قضائیه و کمیته بانکی کمیسیون حقوقی و قضایی خانه صمت ایران نیز در جلسه کرمانشاه حضور داشتند ابراز داشت: یکی از دستاوردهای مهم جلسه دوم کمیسیون حقوقی و قضایی خانه صمت ایران در استان کرمانشاه، تشکیل ستاد تسهیل استانداری بود.

نایب رئیس شورای راهبردی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با بیان اینکه در ستاد تسهیل استانداری کرمانشاه تصمیمات خوبی اتخاذ شد افزود: مسائل مختلفی نظیر تأمین اجتماعی و مشکلات بانکی از جمله موضوعاتی بود که در ستاد تسهیل استانداری کرمانشاه درباره آن بحث و در برخی موارد نیز تصمیمات لازم اتخاذ شد.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)