گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

مدیرکل گمرک شهرستان آستارا با بیان اینکه کدگمرکی منطقه ویژه اقتصادی بندر شهرستان آستارا سال گذشته اخذشده است، گفت: ساختمان گمرک در منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان طی دو هفته آینده مستقر می‌شود و اکنون در حال تدوین چارت سازمانی و تأمین نیرو برای آن هستیم.

..................... تاریخ انتشار:۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  رسول امیدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به اینکه حدود ۱۲ سازمان دولتی و حکومتی به‌صورت مستقیم در گمرک این شهرستان استقرار پیداکرده‌اند، اظهار کرد: ساختمان گمرک آستارا یک ساختمان قدیمی بوده و به‌لحاظ زیرساخت‌های مرزی با کمبود مواجه است.

وی با بیان اینکه سازمان گمرکات جمهوری اسلامی ایران جهت توسعه زیرساخت‌های مرزی گمرک این شهرستان اعتبار خوبی در نظر گرفته است، گفت: سال گذشته برای پروژه سامانه جامع گمرکات، ۲۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی‌شده بود که این رقم به ۲۳ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

مدیرکل گمرک شهرستان آستارا با بیان اینکه کدگمرکی منطقه ویژه اقتصادی بندر شهرستان آستارا سال گذشته اخذشده است، افزود: ساختمان گمرک در منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان طی دو هفته آینده مستقر می‌شود و اکنون در حال تدوین چارت سازمانی و تأمین نیرو برای آن هستیم.

امیدی با اشاره به اینکه E-TIR  به‌صورت متمرکز با گمرک جمهوری آذربایجان در حال اجرا است، تصریح کرد: با اجرای این پروژه، بروکراسی اداری و کاغذبازی به حداقل رسیده و الکترونیکی شدن مبادلات از مرز منجر به افزایش سرعت‌عمل گمرک در حمل‌و‌نقل و جابه‌جایی کالا است.

این مقام‌مسؤول با اشاره به پیاده‌سازی دروازه مشترک تجاری بین گمرکات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بیان کرد: در صورت فراهم بودن زیرساخت‌های دروازه مشترک تجاری تبادل اطلاعات و دیتا بین گمرکات ایران و جمهوری آذربایجان به‌صورت آنلاین انجام می‌شود.

 

فارس

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)