استاندار گیلان در یک نگاه / از عزل فرزندان شهید تا انتصاب افراد غیر مستخدم!
استاندار گیلان حق ندارد برای نمایندگان تعیین و تکلیف کند/نباید در انتصابات طیف بندی یا موافق و مخالف کنیم
یک سرباز، یک استاندار؛ از شعار مبارزه با تبعیض تا حمایت از ویژه خواری به سبک سالاری +سند
پنج نکته در خصوص موضع گیری استاندار گیلان در پی انتقادات نمایندگان گیلانی
استنکاف سازمان آب منطقه ای ازپرداخت حق قانونی روستانشینان پیربازار
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس:

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با تاکید بر نقش تعاونی‌ها در اقتصاد کشور گفت:‌ بزرگترین مشکل در حوزه تعاونی‌ها،‌عدم فرهنگ‌سازی در مورد نحوه فعالیت آن‌ها است.

..................... تاریخ انتشار:۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،ولی داداشی در گفت‌وگویی اظهار داشت:‌ عدم فرهنگ‌سازی در مورد چگونگی و نحوه فعالیت در تعاونی‌ها بزرگترین و مهم‌ترین چالش این حوزه محسوب می‌شود.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس تصریح کرد:‌ وجود تعاونی‌ها و فعالیت در این حوزه نه‌تنها در اکثر کشورهای دنیا رایج است بلکه بر اساس قانون برنامه پنجم و ششم توسعه،‌ تعاونی‌ها با گستره فعالیت خود سهم 25 درصدی در اقتصاد کشور را دارا هستند.

داداشی با اشاره به سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی عنوان کرد:‌ ورود و فعالیت تشکل‌های مردمی همچون تعاونی‌ها به عرصه‌های اقتصادی که در راستای اجرای سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی به اجرا در آمده نقش شایانی در توسعه ‌و پیشرفت کشور دارد.

نماینده مردم آستارا در مجلس خاطرنشان کرد:‌ نواقصی که در نحوه فعالیت تعاونی‌ها، عدم فرهنگ‌سازی و همچنین توجه ناکافی دولت به این حوزه مهم وجود دارد باعث شده تاکنون شاهد عملکرد مطلوب و اثرگذار تعاونی‌ها در حوزه اقتصاد کشور نباشیم.

وی وجود ‌روحیه رقابت‌ بر سر تصدی مقام در تعاونی را مضر دانست و گفت: حرکت به سمت مسائل حاشیه‌ای و موضوعات اختلافی درون گروهی بر سر انتخاب رئیس و یا اعضای هیئت مدیره موجب شده تعاونی‌ها تاکنون از انجام رسالت حقیقی خود باز بمانند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت:‌ تعاونی‌ها برای رسیدن به جایگاه حقیقی خود باید در راستای تقویت و ارتقای کمی و کیفی فعالیت‌های اقتصادی خود گام بردارند و از هرگونه چالش درون سازمانی مخرب اجتناب ورزند.

داداشی از وجود نرخ تسهیلات گران در سیستم بانکی کشور نیز انتقاد کرد و اظهار داشت:‌ اعطای تسهیلات گران قیمت نه‌تنها دردی را از جامعه فعال اقتصادی کشور دوا نمی‌کند بلکه با فشار فزاینده به تولید کنندگان موجبات ورشکستگی آنان را فراهم کرده است.

وی با اشاره به ورود بی ضابطه محصولات چینی به بازار ایران تصریح کرد:‌ دولت باید اقدامی اساسی در این مورد اتخاذ کند زیرا باز کردن درهای کشور به روی محصولات چینی خسارت‌های هنگفتی به تولید کنندگان و فعالان عرصه اقتصادی کشور وارد کرده است./تسنیم

نظرات شما