گزارش تصویری :برگزاری همایش بزرگ «دوچرخه سواری» در رشت
گزارش تصویری تئاتر داستان باغ وحش
گزارش تصویری: جلسه کمیته کارگروه اشتغال شهرستان رشت در فرمانداری
گزارش تصویری: شصت و ششمین جلسه شورای شهر رشت
گزارش تصویری : نشست ستاد هماهنگی و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در فرمانداری رشت
چرا استیضاح وزرا رای نیاورد؟

این رویه البته مسبوق به سابقه بوده است . در پاره ای از موارد قبل از برگزاری جلسه استیضاح، نمایندگان منتقد لابی را ترتیب داده و بعد از رای زنی های مناسب! از برگزاری جلسه استیضاح پشیمان می شدند در اینمورد اما لابی های پیش از استیضاح جوابگو نبود و در نهایت با وجود اینکه هر سه وزیر انتقادات فراوانی نثارشان شد اما در پست خود ماندگار شدند .

..................... تاریخ انتشار:۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ......................

رویداد گیلان :،سرانجام بعد از ماهها کش و قوس و مصاحبه و موضع گیری و انتقاد و جدال نمایندگان مجلس ، برگزاری جلسه استیضاح سه وزیر دولت تدبیر وامید پایان یافت .

استیضاح کلیشه ای آخوندی وزیر راه و شهرسازی، علی ربیعی وزیر کار رفاه و تامین اجتماعی و محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی .

این سه وزیر طی روز گذشته و امروز در مجلس حاضر شدند و با شنیدن اظهارات منتقدان در نهایت از خود دفاع کردند . رای گیری برگزار شد و هر سه وزیر ابقا شده و استیضاحشان رای نیاورد!

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری صراط، این رویه البته مسبوق به سابقه بوده است . در پاره ای از موارد قبل از برگزاری جلسه استیضاح، نمایندگان منتقد لابی را ترتیب داده  و بعد از رای زنی های مناسب! از برگزاری جلسه استیضاح پشیمان می شدند در اینمورد اما لابی های پیش از استیضاح جوابگو نبود و در نهایت با وجود اینکه هر سه وزیر انتقادات فراوانی نثارشان شد اما در پست خود ماندگار شدند .

به راستی در مجلس شورای اسلامی چه خبر است؟

چطور می شود با قیل و قال های فراوان وزرا را به مجلس کشاند و استیضاح کرد و بعد به استیضاح رای نداد و مجددا وزیر را ابقا نمود؟

از دو حال بیشتر خارج نیست .

یا نمایندگان استیضاح کننده از کمیت و کیفیت لازم برای برکناری وزیر برخوردار نیستند و طبیعتا این مهم را خودشان بیشتر از دیگران آگاهند و یا جلسات و لابی های صورت گرفته نظر آنها را تغییر می دهد!

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)