استاندار گیلان در یک نگاه / از عزل فرزندان شهید تا انتصاب افراد غیر مستخدم!
استاندار گیلان حق ندارد برای نمایندگان تعیین و تکلیف کند/نباید در انتصابات طیف بندی یا موافق و مخالف کنیم
یک سرباز، یک استاندار؛ از شعار مبارزه با تبعیض تا حمایت از ویژه خواری به سبک سالاری +سند
پنج نکته در خصوص موضع گیری استاندار گیلان در پی انتقادات نمایندگان گیلانی
استنکاف سازمان آب منطقه ای ازپرداخت حق قانونی روستانشینان پیربازار
چرا استیضاح وزرا رای نیاورد؟

این رویه البته مسبوق به سابقه بوده است . در پاره ای از موارد قبل از برگزاری جلسه استیضاح، نمایندگان منتقد لابی را ترتیب داده و بعد از رای زنی های مناسب! از برگزاری جلسه استیضاح پشیمان می شدند در اینمورد اما لابی های پیش از استیضاح جوابگو نبود و در نهایت با وجود اینکه هر سه وزیر انتقادات فراوانی نثارشان شد اما در پست خود ماندگار شدند .

..................... تاریخ انتشار:۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ......................

رویداد گیلان :،سرانجام بعد از ماهها کش و قوس و مصاحبه و موضع گیری و انتقاد و جدال نمایندگان مجلس ، برگزاری جلسه استیضاح سه وزیر دولت تدبیر وامید پایان یافت .

استیضاح کلیشه ای آخوندی وزیر راه و شهرسازی، علی ربیعی وزیر کار رفاه و تامین اجتماعی و محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی .

این سه وزیر طی روز گذشته و امروز در مجلس حاضر شدند و با شنیدن اظهارات منتقدان در نهایت از خود دفاع کردند . رای گیری برگزار شد و هر سه وزیر ابقا شده و استیضاحشان رای نیاورد!

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری صراط، این رویه البته مسبوق به سابقه بوده است . در پاره ای از موارد قبل از برگزاری جلسه استیضاح، نمایندگان منتقد لابی را ترتیب داده  و بعد از رای زنی های مناسب! از برگزاری جلسه استیضاح پشیمان می شدند در اینمورد اما لابی های پیش از استیضاح جوابگو نبود و در نهایت با وجود اینکه هر سه وزیر انتقادات فراوانی نثارشان شد اما در پست خود ماندگار شدند .

به راستی در مجلس شورای اسلامی چه خبر است؟

چطور می شود با قیل و قال های فراوان وزرا را به مجلس کشاند و استیضاح کرد و بعد به استیضاح رای نداد و مجددا وزیر را ابقا نمود؟

از دو حال بیشتر خارج نیست .

یا نمایندگان استیضاح کننده از کمیت و کیفیت لازم برای برکناری وزیر برخوردار نیستند و طبیعتا این مهم را خودشان بیشتر از دیگران آگاهند و یا جلسات و لابی های صورت گرفته نظر آنها را تغییر می دهد!

نظرات شما