گزارش تصویری سال تحویل در گلزار شهدای رشت
گزارش تصویری جشن نیکوکاری در شهرداری
گزارش تصویری نشست خبری چهارمین جشنواره فرهنگی هنری فجر اداره فرهنگ و ارشاد رشت
گزارش تصویری راهپیمایی حماسی مردم رشت به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
گزارش تصویری رویداد گیلان: افتتاح پروژه های بخش خمام در پنجمین روز از دهه مبارک فجر با حضور فرماندار رشت
نماینده رودسر در گفتگو با رویداد گیلان

اسدالله عباسی نماینده رودسر در جلسه ی استیضاح وزرا در گفتگو با خبرنگار رویداد گیلان  گفت : نماینده ها گاهی نگاه می کنند و متوجه می شوند مشکلات انباشته میشود بعضی مشکلات در حوزه ملی مشکلات شهرستانی به همان نحو باقی می ماند و نمایندگان ناگزیر می شوند که رفتارهای قانونی استفاده کنند و این […]

..................... تاریخ انتشار:۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ......................

اسدالله عباسی نماینده رودسر در جلسه ی استیضاح وزرا در گفتگو با خبرنگار رویداد گیلان  گفت :
نماینده ها گاهی نگاه می کنند و متوجه می شوند مشکلات انباشته میشود بعضی مشکلات در حوزه ملی مشکلات شهرستانی به همان نحو باقی می ماند و نمایندگان ناگزیر می شوند که رفتارهای قانونی استفاده کنند و این حق نماینده ها است که تذکردهند و سوال کنند.
وی افزود :: استیضاح حق طبیعی است و نماینده گان اختیار دارند که سوالها را مطرح می کنند و از وزیر میخواهند که پاسخ دهد و وزیر هم دفاعیات خود را مطرح می کند و عملکرد خود را توضیح می دهد .
وی گفت :
در نفس استیضاح اشکالی وجود ندارد و در چارچوب قانون است آیین نامه نامه داخلی مجلس است و قانون اساسی است و همیشه هم بود و پیش از این نیز آقای آخوندی استیضاح شد و از خود دفاع کرد و دوباره رای اعتماد گرفت و اینکه چه اتفاقی می افتد بستگی دارد به اینکه استیضاح کننده ها بحث هایی که مطرح می کنند وزرا میتوانند پاسخهای مستدل و منطقی و قانونی بدهند و نمایندگان از پاسخ ها قانع شوند یا نشوند.
عباسی اظهار داشت :: این بحث دیگر بستگی به طرح موضوع استیضاح و سوالهایی که مطرح است دارد و پاسخی که وزرا خواهند داد و میتوانیم به جمع بندی برسیم.

وی اضافه کرد : بنده نمیتوانم بگویم موافق هستم یا مخالف بنده باید صحبتهای وزرا را بشنوم و اگه قانع کننده باشند میتوانم نظر خود اعلام کنم .
نماینده ی مردم رودسر گفت ::
در حال حاضر من نمی توانم موضع مخالف یا موافق بگیرم اگر چه مشکلاتی هم وجود دارد که در بحث مسائل راه و چه بحث مسائل کار و کارگری و کشاورزی و ما اکنون در حوزه کشاورزی مشکلاتی در گیلان شاهد هستیم اما باید دید وزرا در دفاع از عملکرد خود میتوانند مجلس رو قانع کنند یا خیر.
وی گفت :
این یک بحثی که در این صورت میتوانم نظر خود را اعلام کنم من همچنان حرف وزرا و صحبتها و دفاعیاتشون را گوش نکردم چون ما یکبار اعتماد کردیم و رای اعتماد دادیم و زمانی نگذشته و از نظر ما یکسال نیاز است یک وزیر بتوانند عملکرد خود را به اثبات برساند و قول و قرارهایی که داده به او عمل کند و اما اینکه بعضی از همکارها اصرار به اینکه استیضاح کنند .
عباسی گفت :
وزرا حتما دلایلی داشتند و دلایلی خاص و قانونی خود را آمدند بحث استیضاح را مطرح کردند.
عباسی تصریح کرد :
اکنون در صحن باید مطرح شود و وزرا هم سه ساعت وقت دارند برای سوالهای نمایندگان از خودشان دفاع کنند و در نهایت مجلس می توانند جمع بندی کنند و نظر خودشون رو اعلام کنند.
نماینده ی مردم رودسر گفت : هر کسی نظر خود را اعلام می کند و بنده نظر خود را فردا پس از صحبتهای وزرا میتوانم مطرح کنم و من به عنوان نماینده اختیار خودم دارم وحق طبیعی است و بنده به عنوان عضو هیات رییسه و نماینده در بحث استیضاح موافق یا مخالف الان اظهار نظری نخواهم کرد گر چه بنده انتقاداتی دارم صحبت های دارم ، حرفهایی دارم بخش های تامین اجتماعی یا راه باشد یا مسائلی مربوط به کشاورزی باشد و صحبتهای وزرا را می شنوم و نمیتواننم اظهار نظری داشته باشم.
وی اظهار داشت : استیضاح این دو وزیر روز چهارشنبه بحث استیضاح کشاورزی است ولی حال چه زمانی مطرح خواهد شد و اگر همه وقت دو وزیر امروز استفاده کنند امکان دارد تمدید وقت و یعنی حداقل حدود 10 تا 12 ساعت وقت نیاز است و شیفت کاری 8 ساعت باید یک شیفت اضافه باید باشیم و اگر تمدید نکنند روز چهارشنبه ادامه پیدا می کنند باید دید امروز چه اتفاقی می افتد وقت قانونی نماینده گان و وزرا 5 ساعت میشود و هر کدام و باتوجه با احتساب وقت اضافه و تشریفات رای 10 تا 12 ساعت طول می کشد و امروز عصر مشخص خواهد شد و امیدواریم هر چیزی رضای خدا و مردم جامعه باشد نتیجه در بر داشته باشد.
وی در خصوص لابی گری های استیضاح گفت :
به هر حال به وجود خواهد آمد ما شاهد این هستیم سه وزیر تقریبا اقتصادی هستند ..کشاورزی و کار و مسکن و راه جز مهمترین وزارتخانه محسوب می شوند و اگه استیضاح شوند و رای بیاورند یقینا دولت با مشکلاتی مواجه خواهد شد.
عباسی افزود :
اینگونه نیست دولت اعلام کند خللی ایجاد نمی شود نه ایجاد می شود اما اینکه حالا سه استیضاح با هم باشد همکارها از قبل پیگیر بودند ولی چون بررسی بودجه بوده و مسئله بودجه بوده و بحث استیضاح در این مرحله وجود نداشت و بحث بودجه امروز بحث استیضاع مطرح شد.
عباسی اذعان داشت :
در بحث لابی اختیارات هر نماینده ای قائل به خود فرد است نم شود گفت بی تاثیر خواهد بود یا تاثیر خواهد داشت در هر صورت بستگی به شرایط به مجلس و همکاران ولی اینکه بگوییم بی تاثیر است نمیتواننم مطرح کنم امروز مشخص خواهد شد .

وی تصریح کرد ::ولی اینکه لابی می کنند چیز طبیعی است معاونین وزرا سازمانهای وابسته می آیند صحبت می کنند و ما لابی مثبت و منفی داریم و با نماینده ها صحبت می کنند و از عملکردشون دفاع می کنند و با کمیسیونها نشست داش

ته باشند،طبیعی حق وزرا است و اینکه چه نتیجه ای خواهد داشت امروز مشخص خواهد شد.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)