گزارش تصویری سال تحویل در گلزار شهدای رشت
گزارش تصویری جشن نیکوکاری در شهرداری
گزارش تصویری نشست خبری چهارمین جشنواره فرهنگی هنری فجر اداره فرهنگ و ارشاد رشت
گزارش تصویری راهپیمایی حماسی مردم رشت به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
گزارش تصویری رویداد گیلان: افتتاح پروژه های بخش خمام در پنجمین روز از دهه مبارک فجر با حضور فرماندار رشت
استاندار گیلان:

استاندار گیلان از اجرای طرح “شهر شب” برخی از شهر‌های استان گیلان خبر داد و گفت: ‌در طرح “شهر شب” برخی از معابر و واحد‌های صنفی شهر به طور شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند.

..................... تاریخ انتشار:۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،مصطفی سالاری صبح امروز در جلسه ستاد تسهیلات سفر در سالن الغدیر استانداری گیلان اظهار داشت: فراهم کردن شرایط مطلوب به منظور پذیرایی از مسافران نوروزی باید به طور مطلوب در استان گیلان فراهم شود.

استاندار گیلان با تاکید بر تعامل ویژه مدیران استانی برای رویارویی با ایام نوروز خاطرنشان کرد: مدیران و مسئولان با هماهنگی و تعامل مطلوب باید اهداف برنامه‌ریزی شده را به طور ویژه دنبال کرده تا استان گیلان میزبان خوبی برای نوروز باشد.

سالاری نحوه برخورد با گردشگران در استان گیلان را امری مهم و حائز اهمیت دانست و افزود: چگونگی برخورد و رفتار با مسافران و گردشگران امری مهم در جذب گردشگر و رونق صنعت گردشگری در استان گیلان محسوب می‌شود و بیش از مباحث تجهیزات و امکانات باید به نحوه برخورد در افراد توجه شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان عمده ارتباط گردشگران را با کارمندان و پرسنل مراکز خدماتی دانست و با اشاره به اینکه توجه به نحوه برخورد امری ویژه و مهم در ارائه خدمات است تصریح کرد: با نحوه برخورد مناسب و آموزش همگانی باید به‌سمت فرهنگ‌سازی مطلوب برویم.

وی با تاکید بر توجه به محیط‌زیست و با بیان اینکه با اقدامات مطلوب و ویژه در راستای مدیریت پسماند طبیعت استان گیلان باید متحمل آسیب نشود تصریح کرد: جلوگیری از واردآمدن آسیب‌های جدی به طبیعت در ایام نوروز  نیازمند تجهیزات حداقلی و آموزش همگانی است.

استاندار گیلان با اشاره به ضرورت تغییرات در مبادی ورودی استان و با بیان اینکه پست‌های بازرسی و سرعت کاه‌ها در مبادی ورودی استان به منظور کاهش ایجاد ترافیک باید به حداقل کاهش یابد افزود: ایجاد آمادگی کامل از سوی دستگاه‌ها در ایام نوروز در استان گیلان امری مهم و واجب است.

سالاری جمعیت دریافت کننده خدمات در  ایام نوروز در استان گیلان را گسترده دانست و با بیان اینکه با ارائه خدمات مطلوب باید موجبات رفاه گردشگران در استان فراهم شود گفت: حضور به موقع  بانک‌ها در ارتباط با دستگاه‌های خودپرداز و رفع مشکلات و نواقص این دستگاه‌ها در استان ضرورت دارد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان تعلل در رفع نواقص دستگاه‌های خود‌پرداز بانک‌ها در ایام نوروز را امری غیر قابل قبول دانست و خاطرنشان کرد: تامین پول در عابربانک‌ها باید به طور مداوم در ایام نوروز انجام شود و نواقض این دستگاه‌ها در ایام نوروز در گیلان قابل قبول نیست‌.

استاندار گیلان با تاکید بر تشدید نظارت بر واحدهای خدماتی بین راهی و با اشاره به اینکه دفاتر بیمه‌ها باید در ایام نوروز به طور شبانه‌روزی فعالیت داشته و در پرداخت خدمات و خسارات بدون تعلل اقدام کنند تصریح کرد: توجه به ایجاد رفاه و امنیت گردشگران امری حائز اهمیت در استان گیلان است.

وی با بیان اینکه مدیران در ایام نوروز از مصاحبه‌های بی‌دلیل خودداری کرده و به دنبال آمارسازی نباشند تاکید کرد: ارائه آمار از سوی مدیران باید با هماهنگی و طبق آمار صحیح بیان شود و از ارائه آمارهای غیرواقعی در خصوص آمار گردشگران پرهیز شود.

وی ارائه آمار دقیق و صحیح از سوی مدیران را امری مهم در ایام نوروز عنوان کرد و با بیان اینکه اهداف بلندمدت و کوتاه‌ مدت بر مبنای این آمارها در استان برنامه‌ریزی می‌شود افزود: دستگاه‌های اجرایی در ایام نوروز پشتیبان دستگاه‌های خدماتی در استان گیلان باشند.

استاندار گیلان ظرفیت تشکل‌های مردم‌نهاد در استان گیلان را گسترده دانست و با اشاره به اینکه در ایام نوروز باید از ظرفیت‌ سازمان‌های مردم نهاد در گیلان بهره برد تاکید کرد: مهمانسراهای اداری در گیلان تنها برای پذیرایی از مهمان‌های اداری در این ایام آماده باشند.

استاندار گیلان با بیان اینکه کارکرد این اقامتگاه‌ها به منظور پذیرایی از افراد غیر اداری به واحد‌های اقامتی استان لطمه وارد می‌کند بیان کرد: توجه به  آداب مهمانپذیری و پذیرایی باید به طور ویژه در اقامتگاه‌های اداری و غیراداری رعایت شود.

وی با تاکید بر آمار بالای تلفات تصادفات جاده‌ای در استان گیلان و با اشاره به اینکه  با برنامه‌ریزی درست و افزایش علائم جاده‌ایی و ایمنی باید این آمار به طور مطلوب در گیلان کاهش یابد افزود: علاوه بر تعریض جاده‌ها، افزایش تجهیزات  و ایمنی راه‌ها به منظور کاهش تلفات جاده ‌ای یک ضرورت است.

نماینده‌عالی دولت در استان گیلان توجه به نقاط ضعف و قوت در حوزه ترافیکی را امری ویژه در گیلان دانست و بیان کرد: تهیه یک نقشه راهنمای گردشگری جامع با همکاری تمامی دستگاه‌ها و توزیع آن در ورودی شهر‌ها از موازی‌کاری در توزیع نقشه‌های گردشگری در گیلان جلوگیری می‌شود.

سالاری از اجرای طرح “شهر شب” برخی از شهر‌های استان گیلان به ویژه در رشت، لاهیجان و بندرانزلی خبر داد و با بیان اینکه این طرح در شهرستان‌ها بنا بر ضرورت فعال می‌شود گفت: ‌در طرح “شهر شب” برخی از معابر و واحد‌های صنفی شهر به طور شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اجرای این طرح در میدان سبزه میدان و شهرداری رشت و با بیان اینکه این طرح موجب رونق اقتصادی شبانه‌روزی و افزایش ظرفیت به‌کارگیری از نیروهای جدید می‌شود گفت: این طرح علاوه بر رونق اقتصادی موجب پویایی شهر شده و فضای مطلوبی را در شهر به ارمغان می‌آورد.

استاندار گیلان با تاکید بر افزایش مراکز خدمات بین راهی کوچک در راه‌های استان تصریح کرد: این واحد‌ها با ارائه خدمات مطلوب باید به توزیع نقشه‌های گردشگری روستایی و شهری پرداخته و موجب رفاه حال گردشگران شوند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با تاکید بر اینکه با برنامه‌ریزی‌های مطلوب و اثرگذار، سال آینده باید اقداماتی متفاوت در سطح استان انجام شود بیان کرد: سال آینده حداقل 200 مرکز خدمات رفاهی در استان گیلان راه‌اندازی می‌شود.

سالاری با اشاره به اینکه راه‌اندازی واحدهای بوم‌گردی با مدیریت خوشه‌ایی باید از برنامه‌های اثرگذار حوزه گردشگری سال آینده باشد تصریح کرد: استان گیلان ظرفیت‌های گسترده‌ای در حوزه گردشگری دریایی دارد.

نماینده‌ عالی دولت در استان گیلان از آمادگی برخی از سرمایه‌گذاران به منظور فعالیت در حوزه دریایی استان گیلان خبر داد و افزود: با اقدامات مطلوب و ویژه در حوزه گردشگری در آینده‌ای نزدیک شاهد تحولی عظیم در حوزه گردشگری گیلان هستیم./تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)