گزارش تصویری :برگزاری همایش بزرگ «دوچرخه سواری» در رشت
گزارش تصویری تئاتر داستان باغ وحش
گزارش تصویری: جلسه کمیته کارگروه اشتغال شهرستان رشت در فرمانداری
گزارش تصویری: شصت و ششمین جلسه شورای شهر رشت
گزارش تصویری : نشست ستاد هماهنگی و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در فرمانداری رشت
نماینده مردم آستارا:

نماینده مردم آستارا در مجلس با اشاره به عدم نگاه به ظرفیت‌های وسیع استان گیلان گفت:‌ طبیعت زیبای گیلان، مانع دیدن شدن فقر آن شده است.

..................... تاریخ انتشار:۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،ولی داداشی در گفت‌وگویی اظهار داشت:‌ طبیعت زیبا و موهبت‌های خدادادی فراوان در استان گیلان مانعی برای دیده شدن کمبودهای بسیار زیاد و فقر موجود در آن شده است.

نماینده مردم آستارا در مجلس، گیلان را کویر سبز ایران خواند و  تصریح کرد:‌ بر طبق آنچه که از گیلان در اذهان عمومی شکل گرفته این است که از آن به عنوان استانی پردرآمد و سرمایه‌دار نام می‌برند در حالی‌که وضعیت گیلان حکایت از موضوع دیگری دارد.

داداشی با تاکید بر ظرفیت‌های بسیار بالای استان گیلان ابراز داشت:‌ مناظر زیبا و توانمندی‌های فراوان گیلان در عرصه‌های کشاورزی،‌ اقتصادی و گردشگری از مزیت‌های آن محسوب می‌شوند که تا به امروز به دلایل مختلف به آن‌ها پرداخته نشده است.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس عنوان کرد:‌ اقتصاد دریا محور با توجه به موقعیت استراتژیک گیلان همواره مورد غفلت دولتمردان قرار گرفته به طوری که تاکنون نتوانسته‌ایم استفاده مطلوب و در خور توجهی از ظرفیت‌های بنادر آستارا و انزلی داشته با‌شیم.

وی با انتقاد از رویه و رویکرد اقتصاد واردات محور بیان داشت: اگر قرار باشد از ظرفیت گسترده بنادر تنها در جهت واردات انواع کالاها به داخل کشور استفاده شود مطمئناً این کار خسارات و آسیب‌های زیادی به اقتصاد، تولید و اشتغال ‌کشور وارد می‌کند.

نماینده مردم آستارا در مجلس بر لزوم اتخاذ نگاهی نو به مقوله اقتصاد دریا محور گفت:‌ بهره بردن از ظرفیت‌های قابل توجه بنادر انزلی و آستارا در ترانزیت و صادرات کالاهای کشور زمینه ایجاد و برقراری صنایع تبدیلی و توسعه پایدار را به‌خوبی میسر می‌سازد.

داداشی گردشگری در حوزه مسافرت‌های دریایی را برشمرد و بیان داشت:‌ جایگاه ضعیف ایران و بهره‌بردن از ظرفیت‌های دریایی و گردشگری در بین 8 کشور حوزه خزر کاملاً مشهود است به طوری که هنوز نتوانستیم سهمی برای خود کسب کنیم.

سخنگوی اصل 90 مجلس نبود با ا‌شاره به نبود زیرساخت‌های لازم در حوزه گردشگری افزود:‌ گیلان از استان‌های بزرگ گردشگری کشور محسوب می‌شود اما عدم وجود زیرساخت لازم برای پذیرش گردشگر،‌ سهم گیلان را در این حوزه کاهش داده است.

وی با اشاره به اینکه باید در حوزه گردشگری از ایده‌های نو بهره گرفته ‌شود ابراز داشت:‌ عدم بهره‌گیری از ایده‌های نوین جهت ایجاد جذابیت‌های لازم برای گرد‌شگران داخلی و خارجی نیز یکی دیگر از دلایل مهم ضعف و عدم پیشرفت صنعت گردشگری است.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)