مرکز آمار: معیشت مردم در دولت روحانی سقوط کرده است +نمودار
بیانیه اساتید حوزه‌های علمیه و مبلغان درباره اوضاع کشور
با پرکارترین و کم کارترین نمایندگان گیلان آشنا شوید
سایه سقیفه بر انتخابی پر حاشیه از سوی استانداری؛ کدام التزام به ولایت فقیه؟ شعاری یا عملی؟!
یک انتصاب، یک موضع گیری، و پایمال کردن قانون! + جزییات
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان:

معاون امور اقتصادی استانداری گیلان با اشاره به نقش مهم سازمان فنی و حرفه‌ای نقش مهمی در افزایش در بهره‌وری نیروی انسانی دارد، گفت: اقدامات آموزشگاه‌ها باید با پیوست مهارت انجام شود.

..................... تاریخ انتشار:۰۶ مرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  آرش فرزام صفت عصر یکشنبه در جلسه شورای مهارت گیلان که در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد با تأکید بر اینکه بیکاری اصلی ترین معضل همه دولت‌ها است، اظهار کرد: ایجاد نهضت مهارت آموزی به صورت عملی نه فقط در حد یک ایده و شعار باید پیگیری شود تا نیاز افراد جویای کار برطرف شود.

فرزام صفت با بیان اینکه قانون دولت را مکلف به ۸ درصد رشد اقتصادی کرده است، افزود: برای اجرای این تکلیف باید بهره وری نیروی انسانی افزایش یابد.

وی درباره نقش سازمان فنی و حرفه‌ای در افزایش بهره وری از نیروی انسانی نیز گفت: همه اقدامات آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای جز مهارت‌های غیر رسمی که به جهت افزایش بهره وری از نیروی انسانی است باید با پیوست مهارتی انجام شوند.

فرزام صفت با تأکید بر آسیب شناسی در حوزه پرداخت تسهیلات، تصریح کرد: تسهیلات باید در اختیار متقاضیان آموزش دیده و دارای مهارت قرار گیرد تا بیکاران به دلیل نداشتن مهارت کافی به بدهکار تبدیل نشوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان در ادامه با اشاره به کاربردی کردن آموزش‌ها، بیان کرد: ۶۵ رسته فعالیت توسط سازمان آموزش و پرورش معرفی شده است که باید زنجیره وار و بر اساس ظرفیت‌های استان گیلان همانند پرورش نوغانداری، تولید ابریشم و پارچه و سایر موارد که دارای مزیت اقتصادی و رقابت باشند به آن توجه شود.

وی تأکید کرد: باید توافقنامه‌ای بین‌سازمان فنی و حرفه‌ای و سازمان‌های جهاد کشاورزی، شیلات، تعاون و رفاه اجتماعی، صنعت و معدن، میراث فرهنگی و گردشگری که متولی بخشی از پروژه کارآفرینی در سطح استان گیلان هستند ایجاد شود.

 

مهر

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)بایگانی شمسی
ژانویه 2020
ش ی د س چ پ ج
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
تقویم شمسی
دی ۱۳۹۹
ش ی د س چ پ ج
« آذر    
 12345
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰