کدام عضو شورای شهر رشت برای تعطیلات نوروز راهی آن طرف آبها برای خوشگذرانی میشود!؟
ماجرای کاسبی عضو شورای شهر رشت از طریق برادر خود در شهرداری!
وقتی مدیر مالی شهرداری رشت به طلبکاران میگوید پول نداریم ولی برای ۴۳ مدیر بالای ۱۵۰ میلیون تومان پاداش پرداخت میکند!
لابی و دست و پا زدن “برخی افراد” در تهران هم بی‌نتیجه ماند/ مردم گیلان منتظر خبرهای خوش باشند
گذری بر حواشی رئیس جوان شورای شهر رشت+جزئیات

نایب رئیس اتاق اصناف کشور با اشاره به جایگاه بی‌بدیل نمایشگاه‌های گیلان در سطح کشور گفت:‌ استان گیلان از استان‌های برتر کشور در زمینه برپایی انواع نمایشگاه‌ها است.

..................... تاریخ انتشار:۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ......................

به گزارش رویداد گیلان جلال‌الدین محمد شکریه در گفت‌و‌گویی اظهار داشت: ‌استان گیلان همواره جایگاه بسیار بی‌بدیلی در میان سایر استان‌ها در برپایی انواع نمایشگاه‌ها داشته به طوری‌که هم اکنون جزء ۵ استان برتر کشور در این زمینه است.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور دلایل این برتری را برشمرد و تصریح کرد:‌ توجه ویژه به نحوه ‌کار غرفه‌داران و عدم دعوت از آنان در صورت ضعف عملکرد و جلوگیری از عرضه کالاهای قاچاق، غیر استاندارد و غیرشرعی موجب ارتقای جایگاه گیلان در این زمینه شده است.

شکریه به انواع بازرسی‌های انجام شده در نمایشگاه‌ها اشاره کرد و بیان داشت:‌ نتیجه مثبت بازرسی‌ها و بازدیدهای مستمر بازرسان سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت ‌استان گیلان از نمایشگاه‌های برگزار شده، گواه عملکرد مطلوب در این زمینه است.

‌وی با اشاره به نظارت و کنترل واحدهای صنفی ابراز داشت:‌ بر طبق فصل هشتم قانون نظام صنفی که در آن به بحث جرایم اشاره شده،‌ نظارت بر واحدهای صنفی اعم از تولیدی،‌ خدماتی و خدمات فنی بر عهده اتاق‌های اصناف سراسر کشور است.

رئیس اتاق اصناف گیلان نحوه این نظارت و پایش‌ها را برشمرد و عنوان کرد: بازرسان مجرب و آموزش دیده در نظام صنفی با حضور فیزیکی در بازارها و با توجه به شرایط و زمان خاص و بهره‌گیری از برنامه‌های هدفمند به بازرسی و کنترل بازار می‌پردازند.

شکریه تنظیم بازار را از وظایف اتاق‌های اصناف خواند و اظهار داشت:‌ اتاق اصناف برای اجرای طرح نظارتی خود در تمام سطوح عرضه کالاها و خدمات،‌ ۲۱ کارگروه کالایی مشخص را در قالب ۵۰ گروه مختلف در جهت اعمال کنترل‌های لازم قرار داده است.

وی از حضور مستقیم بازرسان اتاق اصناف در میادین میوه و تره‌بار خبر داد و گفت:‌ ‌اتاق اصناف گیلان جهت تنظیم بازار و کنترل قیمت‌ها به‌ویژه در ایام پایانی سال،‌ حضور بازرسان مقیم در میادین میوه و تره‌بار از ساعت ۴ صبح را در دستور کار خود قرار داده است.

رئیس اتاق اصناف گیلان با اشاره به برپایی نمایشگاه‌های فروش فوق‌العاده در استان افزود:‌ از ابتدای سال ۹۶ تا بهمن ماه امسال تعداد ۷۰۰ نمایشگاه فروش فوق‌العاده برگزار شده و انتظار داریم تا پایان سال با توجه به ایام تعطیلات بر تعداد آن‌ها افزوده شود.

شکریه از برگزاری سایر نمایشگاه‌ها در استان خبر داد و ابراز داشت:‌ برپایی نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا در شهر رشت و ۶ شهر دیگر گیلان از برنامه‌های اتاق اصناف گیلان است که با نظارت بازرسان نظام صنفی و کمیته‌های نرخ گذاری و کنترل کیفیت برگزار می‌شود.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور با اشاره به گشت‌های مشترک نظارتی تصریح کرد:‌ بازرسان اتاق اصناف گیلان برای کنترل‌های نظارتی، گشت‌های مشترکی را با تعزیرات حکومتی،‌ سازمان نظام پزشکی،‌ دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل استاندارد گیلان برگزار می‌کنند./تسنیم

نظرات شما