گزارش تصویری :برگزاری همایش بزرگ «دوچرخه سواری» در رشت
گزارش تصویری تئاتر داستان باغ وحش
گزارش تصویری: جلسه کمیته کارگروه اشتغال شهرستان رشت در فرمانداری
گزارش تصویری: شصت و ششمین جلسه شورای شهر رشت
گزارش تصویری : نشست ستاد هماهنگی و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در فرمانداری رشت

مدرس حوزه علمیه قم با تاکید بر برگرداندن اموال نامشروع به بیت‌المال گفت:‌ تصویب و اجرای طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان،‌ نمایش اقتدار نظام جمهوری اسلامی در برابر فساد است.

..................... تاریخ انتشار:۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ......................

به گزارش رویداد گیلان آیت‌الله رسول فلاحتی در گفتگویی اظهار داشت:‌ تصویب و اجرای طرح اعاده اموال نامشروع در حقیقت نمایش اقتدار نظام جمهوری اسلامی در برخورد قاطعانه با فساد و در جهت حمایت از محرومان و مستضعفان است.

مدرس حوزه علمیه قم بیان داشت:‌ این اقدام مجلس و ارائه طرح بازگرداندن اموال نامشروع به بیت‌المال، اقدامی بسیار ارزشمند در جهت رضایت آحاد ملت از نظام و ‌تحقق اهداف عالیه انقلاب اسلامی است.

آیت‌الله فلاحتی با تاکید بر اینکه طرح اعاده اموال نامشروع برگرفته از نهج‌البلاغه است بیان داشت:‌ زمانی که امیرالمؤمنین(‌ع)‌ با اصرار مردم پا به عرصه مسئولیت گذاشت فرمود من حتی مالی که به کابین زنان تبدیل شده را به بیت المال بر می‌گردانم.

مدرس حوزه علمیه قم نتایج اجرای طرح اعاده اموال نامشروع را برشمرد و گفت:‌ اعاده حیثیت برای نظام،‌ شاد کردن دل آحاد مردم، محرومان و مستضعفان،‌ نمایش اقتدار نظام اسلامی و درس عبرت برای سایرین از جمله نتایج مثبت اجرای این طرح مهم است.

‌آیت‌الله فلاحتی وظیفه نمایندگان مجلس را نیز برشمرد و عنوان کرد:‌ نمایندگان باید به وظیفه قانونی و شرعی خود در این زمان خطیر به‌خوبی عمل کرده و همچنان که وکیل از موکل خود دفاع می‌کند به‌عنوان وکلای ملت برای اعاده اموال مردم به بیت‌المال قدم بردارند.

مدرس حوزه علمیه قم زندگی مقام معظم رهبری را الگوی همگان ‌خواند و ابراز داشت: در بالاترین سطح نظام که مقام معظم رهبری هستند شاهد ساده زیستی و زندگی‌ سراسر زاهدانه هستیم و این برای همه آحاد ملت بسیار امیدوار کننده است.

آیت‌‌الله فلاحتی به حضور مسئولان شریف و پاکدست در سیستم اجرایی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: ‌در سطوح محتلف اجرایی افرادی در مسئولیت‌های خرد و کلان حضور دارند که به‌خوبی پایبند به ارزش‌های ملی،‌ معنوی و دینی بوده و خالصانه به مردم خدمت می‌کنند.

وی با اظهار تاسف از آلوده‌شدن برخی مدیران و مسئولان خاطرنشان کرد:‌ باید بپذیریم که بعد از دوران دفاع‌مقدس عده‌ای در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی عهده‌دار مسئولیت شدند که به‌جای کار به مال‌اندوزی،‌ ترویج سبک زندگی غربی و اشرافیت مشغول شدند.

مدرس حوزه علمیه قم روحیه جهادی در مدیران را از مهم‌ترین مسائل ذکر کرد و افزود:‌ باید مسئولان و مدیران در هر منصب و هر مقامی که هستند به‌نوعی عمل کنند که آحاد ملت به‌ویژه دانشگاهیان و نسل‌های جدید عملاً شاهد وجود روحیه جهاد و خدمت در عملکرد آنان باشند.

آیت‌الله فلاحتی با تاکید بر جمله تاریخی امام خمینی(‌ره)‌ بیان داشت:‌ امام راحل در یکی از سخنانشان فرمودند من یک موی کوخ نشینان را به کاخ نشینان نمی‌دهم و این نشان دهنده عمق تفکر امام راحل و توجه و دقت ایشان به محرومان و مستضعفان است.

مدرس حوزه علمیه قم به مخالفت برخی مراجع ذیصلاح که وظیفه مبارزه با مفاسد را دارند ‌اشاره کرد و افزود: اگرچه بعضی از این مسئولان در مورد طرح اعاده اموال نامشروع مخالفت عملی و لفظی نداشته‌اند اما آنچه که ما عملاً شاهدش هستیم تاکنون برخلاف این بوده است.

آیت‌الله فلاحتی با تاکید بر آشکار شدن فساد در بسیاری از لایه‌های مدیریتی عنوان کرد:‌ مسئله اختلاس،‌ رشوه و رانت،‌ باج خواهی‌ها و حقوق‌های نجومی امری است که تمام مردم از آن اطلاع کامل داشته و موجبات ناراحتی و ناامیدی آنان را از نظام فراهم کرده است.

مدرس حوزه علمیه قم حضور مدیران شایسته را ‌غنیمتی برای نظام ‌خواند و تصریح کرد:‌ اگر کسی بخواهد در نظام جمهوری اسلامی به مردم و در راه رضای خدا خدمت کند باید کار و تلاش مجاهدانه را هدف اصلی خود در مسئولیتی که بر عهده‌اش است قرار دهد./تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)