گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
مدیرکل شیلات گیلان:

مدیرکل شیلات گیلان با تأکید بر لزوم انجام لایه روبی برای تردد شناورهای سبک در بندر کیاشهر گفت: برای تردد شناورهای سبک شیلات در کیاشهر نیاز است تا ۵۰۰ متر با عرض بیست متر را لایه روبی کرده و مصالح مثل ماسه برداشت کنیم تا این مشکل حل شود که برای شکل‌گیری این کار به اعتبار ۴۰۰ میلیون تومانی نیاز است.

..................... تاریخ انتشار:۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  صمد درویشی ظهر امروز در جلسه ستاد شن‌و‌ماسه این شهرستان در سالن اجتماعات شهرداری بندر کیاشهر با بیان اینکه اسکله کیاشهر یکی از زیرساخت‌های مهم صیادی در این بخش است، اظهار کرد: بندر کیاشهر دارای ظرفیت بسیار زیادی در حوزه گردشگری است که مهم‌ترین بخش آن اسکله این بخش است که بسیار برای توسعه زیرساخت‌های کیاشهر مهم است.

وی با اشاره به ظرفیت آبزی‌پروری در کیاشهر گفت: ما ظرفیت ۲۵ هزار تنی در حوزه توسعه آبزی‌پروری داریم که باید برای انجام این کار امکانات شناوری ایجاد شود که با هماهنگی نهادهای مربوطه این کار در حال انجام شدن است.

مدیرکل شیلات گیلان با اذعان به اینکه یکی از نیازمندی‌های اسکله کیاشهر مکانی برای پهلوگیری شناورها است، بیان کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات ما در اسکله بندر کیاشهر نبود مکانی مناسب برای پهلوگیری شناور است زیرا بخشی از اسکله‌های شیلات در مکانی پهلو می‌گیرند که شناورهای مرزبانی پهلوگیری می‌کنند.

درویشی با درخواست از محیط‌زیست برای موضع‌گیری در خصوص بحث بوم سپاری اسکله کیاشهر افزود: در مسئله بوم سپاری اسکله بندر کیاشهر، به دلیل وجود پارک ملی بوجاق موفق به انجام آن نشدیم لذا از محیط‌زیست درخواست دارم در این خصوص نظر خود را به شیلات اعلام کند.

وی با تأکید بر لزوم انجام لایه روبی برای تردد شناورهای سبک در کیاشهر تصریح کرد: برای تردد شناورهای سبک شیلات در کیاشهر نیاز است تا ۵۰۰ متر با عرض بیست متر را لایه روبی کرده و مصالح مثل ماسه برداشت کنیم تا این مشکل حل شود که برای شکل‌گیری این کار به اعتبار ۴۰۰ میلیون تومانی نیاز است.

مدیرکل شیلات گیلان با اذعان به اینکه برای برداشت لای باید اقدامات لازم انجام شود، گفت: از دو روش می‌توان لای را برداشت کرد که یکی از روش‌ها از طریق بیل مکانیکی است و دیگری کارتر است و برای انجام این کار با نهادهای مربوطه در حال رایزنی هستیم.

درویش با اشاره به مشکلات اسکله بندر کیاشهر خاطرنشان کرد: در سالیان گذشته چارت تشکیلاتی و ردیف اعتباری اسکله بندر کیاشهر حذف و نیروهای ما بازنشسته و یا به مکان‌های دیگر منتقل شدند که باید برای حل این مشکلات راه‌حلی اندیشیده شود.

لایروبی ۳۰۰ هزار مترمکعب در بندر کیاشهر

 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان نیز با بیان اینکه دولت درگذشته بندر کیاشهر را به سازمان بنادر و دریانوردی سپرده بود، اظهار کرد: در سال ۸۹ و با مصوبه دولت، سازمان بنادر و دریانوردی بندر کیاشهر را در دست گرفتیم که سپس با یک بخشنامه این بندر به شیلات استان سپرده شد.

وی با درخواست از مسؤولین مربوطه در خصوص انجام دقیق لایروبی در بندر کیاشهر گفت: سازمان بنادر و دریانوردی در پروژه بزرگ لایروبی، ۳۰۰ هزار مترمکعب را لایروبی کرد که سپس در خصوص اعداد و ارقام مشکلاتی برای ما ایجاد شد.

حمیدرضا آبایی با اشاره به ظرفیت بالای سازمان بنادر در خصوص لایروبی بیان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی در بخش لایروبی ظرفیت علمی بالایی دارد و اگر از ظرفیت این سازمان استفاده شود بسیاری از مشکلات قابل‌حل است.

 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان تمام مواد لایروبی را قابل‌استفاده دانست و افزود: در انجام لایروبی تمام مواد به‌دست‌آمده قابلیت استفاده در کارهای مختلف ازجمله پروژه‌های عمرانی را دارند که باید به‌درستی از آن‌ها استفاده شود.

وی با اذعان به اینکه باید از ظرفیت ساحلی بندر کیاشهر به‌درستی استفاده شود، تصریح کرد: بندر کیاشهر یکی از بندرگاه‌های مهم کشور است که اگر به‌درستی از آن استفاده شود بسیاری از مشکلات منطقه را می‌کند و اگر این بندر به سازمان بنادر تحویل داده شود با توجه به قانون بنادر از آن استفاده می‌کنیم.

تلاش برای حل مشکل آب زراعی

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه نیز با بیان اینکه بندر کیاشهر دارای ظرفیت بسیار خوبی در حوزه گردشگری است، اظهار کرد: بندر در کیاشهر دارای نوار ساحلی بسیار خوبی است که اگر ازآن‌جهت در جهت  پیشرفت منطقه استفاده شود به توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال کمک می کند.

وی با اشاره به‌ضرورت لایروبی در بندر کیاشهر گفت: همه مسؤولین به‌ضرورت لایروبی در بندر کیاشهر واقف هستند و همه می‌گویند که باید این کار انجام شود زیرا بسیار برای استان مفید است.

رحیم حیدری با تأکید بر عدم تعلل در برداشت ماسه افزود: علی‌رغم اینکه همه مسؤولین به برداشت ماسه و لایروبی تأکیددارند ولی هنوز این برداشت انجام‌نشده و اکنون می‌گویند باید پول بدهید تا برداشت کنیم که بیان این مسئله جای سؤال دارد.

فرماندار آستانه‌اشرفیه با اشاره به همکاری تمام نهادها در باز کردن کانال در فصل زراعی تصریح کرد: در شهرستان آستانه‌اشرفیه همه مسؤولین باهم در یک وحدت و همدلی به سر می‌برند که نمونه بارز این وحدت را درباز کردن کانال در فصل شاهد بودیم که همه نهادها ورود کرده تا مشکل آب زراعی حل شود.

 

فارس

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)