گزارش تصویری سال تحویل در گلزار شهدای رشت
گزارش تصویری جشن نیکوکاری در شهرداری
گزارش تصویری نشست خبری چهارمین جشنواره فرهنگی هنری فجر اداره فرهنگ و ارشاد رشت
گزارش تصویری راهپیمایی حماسی مردم رشت به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
گزارش تصویری رویداد گیلان: افتتاح پروژه های بخش خمام در پنجمین روز از دهه مبارک فجر با حضور فرماندار رشت
حاجی پور در گفتگو با رویداد گیلان

اسماعیل حاجی پور عضو شورای شهر رشت در گفتگویی با رویداد گیلان در خصوص عزل و نصب ها در شهرداری گفت : در خصوص عزل و نصب ها قانون این اجازه را به شهردار می دهد که اقدام کند و شورا دخالتی در این مورد ندارد. وی افزود : در ماده 71،72،73 و 74 قانون […]

..................... تاریخ انتشار:۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ......................

اسماعیل حاجی پور عضو شورای شهر رشت در گفتگویی با رویداد گیلان در خصوص عزل و نصب ها در شهرداری گفت :
در خصوص عزل و نصب ها قانون این اجازه را به شهردار می دهد که اقدام کند و شورا دخالتی در این مورد ندارد.
وی افزود : در ماده 71،72،73 و 74 قانون وظایف شهردار مشخص شده و همچنین وظایف شورا را نیز مشخص کرده است و شهردار میتواند در عزل و نصب پرسنل و مدیران خود اقدام کند.
حاجی پور اظهار داشت : قانون به وی این اجازه را داده اما انتظار بنده این است که در عزل و نصب ها قوانین و مقررات رعایت شود. به عنوان اعضای شورا ما می توانیم تذکر دهیم باید قوانین و مقررات عایت شود برای نصب یک مدیر آیتم هایی وجود دارد که قانون مشخص کرده است .
وی افزود : این قوانین را من مشخص نمیکنم شورا مشخص نمیکند آنها را آقای شهردار باید مد نظر قرار دهد ،اگر رعایت قوانین و مقررات را نکنند مرتکب تخلف می شوند و وقتی که ایشان تخلف کرد آنوقت است که شورا وارد عمل خواهد شد.
این عضو شورا ادامه داد : نکته ی دیگری که مهم می باشد این است که فردی که به جای نفر قبلی نصب می شود باید قوی تر باشد .قرار نیست که ما نمره ی 10 را برداریم و نمره ی 8 را جایگزین کنیم .اگر قرار است نمره ی10 را برداریم باید نمره ی 12 بگذاریم.
حاجی پور تاکید کرد : کسی که توانایی بیشتری داشته باشد زمانی که بر روی کار می آید و قصد ایجاد تحولی دارد ما باید در جهت ارتقای آن پست و آن تشکیلات تلاش کنیم و نیروی انسانی است که آنجا را تقویت می کند.

وی ادامه داد : به عبارت دیگر باید افرادی را که عزل می کنیم جایگزین آنها کسانی باشند که بتوانند بیشتر از گذشته خدمت رسانی کنند و استطاعت بیشتری داشته باشند در غیر اینصورت اگر اتفاق رخ ندهد شهر ضرر می کند و شهرداری نیز متضرر می شود و آنوقت بازهم شورا می تواند در جهت حق وحقوق مردم و شهرداری دخالت کند اینکه ما در عزل و نصب ها دخالت کنیم اصلا نه عقلانی است نه قانونی.

وی اضافه کرد :این موضوع را نمی پذیرم و هیچوقت هم هیچکس را تعرفه نمیکنم ولی به شهردار کمک می کنیم چون ایشان غیر بومی هستند و شاید افراد را نشناسند اگر از ما بخواهند به ایشان کمک می کنیم.
وی افزود : به عنوان مثال به ما بگویند که در فلان پست تغییرات می خواهند ایجاد کنند و ما به ایشان کمک می کنیم که در این پست چه کسانی خوب هستند . بنده سالیان زیادی است که اینجا بوده ام قبلا شهردار بودم و 3 دوره عضو شورا هستم . دوستان دیگر هم همینطور، از ما کمک بخواهند یاری می کنیم قطعا نظر ما کمک به شهردار است و یاری ایشان کمک به شهر ماست.
وی گفت : آقای شهردار باید بدانند، درخواست و توصیه ما به ایشان این است که حتما با دقت کار عزل و نصب ها را انجام بدهند و کسانی را جایگزین کنند که نمره شان بالاتر است توانایی بیشتر داشته باشند نه اینکه فردی که توانایی ندارد در جای دیگه مثمرثمر باشد.
وی گفت : اگر مدیری را از یک پستی عزل می کند که غیر مرتبط است این مدیر را حداقل در جایگاه مرتبط بگذارند که بتواند آنجا کار انجام دهد و حتما باید این را مد نظر قرار دهند که باید افرادی که عوض می شوند شخصیتشان حفظ شود و آن خصلت انسانی شان را رعایت کنند.
حاجی پور ادامه داد : اینگونه نباشد فردی سالها زحمت کشیده و در پستی کار کرده همینطور برداریم این کار اصلا اخلاقی نیست و حرفه ای هم نیست.
این عضو شورا اظهار داشت : اگر هم قرار است کسی را عزل کنیم باید شان آن شخص را حفظ کنیم و احترام بگذاریم به شخصیت انسانی همه افراد ، این نکته ی بسیار مهمی است مگر اینکه تخلفی صورت گرفته باشد که در آن صورت داستانش متفاوت است.
وی افزود : ما می توانیم حتی با اهدای یک شاخه ی گل شخصیت افراد را حفظ کنیم و یک خسته نباشید به آنها بگوییم .اینکه بیاییم به کسی بگوییم که شما فردا صبح دیگر نیستید و فلان شخص جایگزین شما می شود این امر خیلی قشنگ نیست و با فرهنگ و اخلاق و آموزه های دینی ما سنخیت ندارد و باید موارد فوق حتما مد نظر قرار بگیرد.
حاجی پور خاطر نشان کرد :
البته توصیه بنده به آقای شهردار این است که حداقل تا پایان سال 96 عزل و نصب نکند و امیدوارم که به ما نگویند که تحت فشار بودم اصلا نباید اینطور باشد اگر اینطور بوده خودشان بیایند و بگویند که با فشار چه کسی عزل و نصب انجام دادند؟ اما من به ایشان گفتم در حوزه ی ترافیک هر گونه تغییرات باید با بنده هماهنگ شود نه فقط حالا حوزه ی ترافیک که با اینجانب است بلکه در بخش عمران که ریاست کمیسیون آن با آقای رسولی است و فرهنگی بر عهده ی آقای عاقل منش و بهداشت خانم شیرزاد و برنامه و بودجه با آقای زاهد است این مسئله باید با روسای کمیسیون هماهنگی شود .
وی گفت : بنده به شخصه ایشان را تحت فشار قرار نداده ام .تفکر و شخصیت من این نیست اصلا شخصیت کلیه اعضای شورا این نباید باشد که فشار بیاوریم که عزل و نصب صورت گیرد
.
حاجی پور افزود : این موضوع درست نیست با اینکار خود را کوچک می کنیم .بنده عقیده دارم هر کسی را که شهردار بخواهد نصب کند باید با نظر خود انجام دهد چون ما از مسئولین و شهرداران مناطق و معاونینش توضیح نمی خواهیم اگر یک روزی بنده توضیحی بخواهم از شهرداری از شخص شهردار می خواهم قانون این را می گوید که اول تذکر دهیم. سمیع زاده رویداد گیلان:
بهترین چیز برای شورا شهرداری و شهر فعلا آرامش است.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)