گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
فرماندار رشت مطرح کرد:

فرماندار رشت با بیان اینکه متأسفانه نتوانستیم از ظرفیت تسهیلات اشتغال روستایی به‌درستی استفاده کنیم، گفت: نتیجه عدم استفاده درست از ظرفیت این تسهیلات، منجر به این شد که نتوانستیم در زمینه ایجاد اشتغال برای جوانان و حمایت از تولیدکنندگان به‌خوبی عمل کنیم.

..................... تاریخ انتشار:۲۷ تیر ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،میر شمس مومنی‌زاده در جلسه شورای مهارتی شهرستان رشت در محل فرمانداری رشت با اشاره به اهمیت مهارت در کارآفرینی و نقش آن در اشتغال‌زایی، اظهار کرد: آموزش، نقش غیرقابل‌انکاری در ایجاد مهارت در راستای کارآفرینی و اشتغال‌زایی دارد، بنابراین با توجه به تأکید رونق اقتصادی در کشور، اولویت آموزش در ارتقاء مهارت افراد، بیش‌ازپیش مشهود است.

وی با تأکید بر لزوم توجه به مقوله آموزش در راستای توسعه اقتصادی گفت: بهره‌مندی از خرد جمعی، نیازسنجی، آموزش، استفاده از تجهیزات و استفاده از ظرفیت شورای مهارتی در راستای توسعه اقتصادی و ارتقاء فضای اشتغال برای جوانان لازم و ضروری است.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه خروجی آموزش مهارتی، باید ایجاد اشتغال و افزایش درآمد را در پی داشته باشد، افزود: ایجاد اشتغال و افزایش درآمد از اهداف غیرقابل‌انکار مهارت‌آموزی است ازاین‌رو، اگر نتیجه مهارت‌آموزی منتج به درآمدزایی و اشتغال نشود، اهداف این طرح به‌درستی تحقق نمی‌یابد.

مؤمنی زاده با انتقاد از این تفکر که مشکلات شهرستان و روستا باید از تهران و مسؤولان ملی برطرف شود، گفت: نادیده گرفتن نقش مسؤولان محلی در روستاها و بخش‌ها نادرست است چراکه این مسؤولان مجری سیاست‌هایی هستند که ابلاغ می‌شود بنابراین، اگر مسؤولان محلی قوانین را با جدیت در گیلان دنبال کنند بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود.

فرماندار رشت با تأکید بر ایجاد راهکارهای مناسب جهت جلوگیری از مهاجرت جوانان از روستا به شهر، بیان کرد: کشاورزان گیلانی عمدتاً تک‌محصولی و تک‌ درآمدی هستند لذا با ترغیب جوانان و روستائیان به مقوله تنوع در کاشت محصولات، مسیر افزایش درآمد را پیش رویشان گذارده تا برای درآمد بیشتر به شهرها مهاجرت نکنند.

وی با بیان اینکه متأسفانه نتوانستیم از ظرفیت تسهیلات اشتغال روستایی به‌درستی استفاده کنیم، افزود: نتیجه عدم استفاده درست از ظرفیت این تسهیلات، منجر به این شد که نتوانستیم در زمینه ایجاد اشتغال برای جوانان و حمایت از تولیدکنندگان به‌خوبی عمل کنیم.

مؤمنی زاده از لزوم نظارت از واحدهای تولیدی در شهرستان رشت و حمایت از تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران خبر داد و افزود: نظارت درست مسؤولان اجرایی از واحدهای تولیدی، نیازمند اشراف و آگاهی از مشکلات واحدهای تولیدی مسؤولان است براین اساس، مسئولان با افزایش آگاهی، بازدید از واحدهای تولیدی را در دستور کار خود قرار دهند.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)